poster

Nesvatbov

 • slovenský

  Nesvadbovo

 • anglický

  Matchmaking Mayor

Dokumentární

Česko / Slovensko, 2010, 72 min

Režie:

Erika Hníková

Scénář:

Erika Hníková

Producenti:

Jiří Konečný

Střih:

Jana Vlčková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ephemeris
  **

  Ak ste v 70. a 80. rokoch žili v Mníchove a úplnou náhodou tam raz za čas videli na ulici tehotnú ženu, ukazovalo sa na ňu prstom so slovami: "Tá musí byť z dediny". Keď spoločnosť dosiahne určitý stupeň intelektuálnej vyspelosti a blahobytu, stratí záujem sa reprodukovať. Len toto nikto nevysvetlil starostovi Zemplínskych Hámrov, bývalému gumákovi ako vyšitému (armádny syndróm navždy, buzerácia musí byť...). Hoci u týchto sedlákov sú pohnútky ostať single asi iné. No hrôza, peklo na zemi.(3.12.2016)

 • viperblade
  **

  Dejte blbci práci… ne, teď vážně. Nemám rád hyperaktivní lidi, jako je pan starosta (znáte ten typ, lidi, kteří strkají nos do věcí, do kterých jim nic není) a proto mě po čase tento dokument začal nudit. Nevím, nepřišlo mi to zajímavé, nepřišlo mi to ani vtipné (teda, ten týpek, který má doma dvě Metaxy s tím, že je otevře jen se svou vyvolenou, byl fakt k popukání) přišlo mi to jen smutné. Jak ze strany starosty, který se až moc stará, tak ze strany těch lidí, kteří jen přežívají… 40 %.(24.9.2011)

 • I.AM.NOT
  ****

  K takovýmto dokumentům se dostanu sporadicky (Vítejte v KLDR byla vyjímka) a je to škoda. Nesvatbov je příběh jedné "normální" vesnice plné starousedlíků, kterou nezastihl satelitní boom, a tudíž vymírá. V Zemplínských Hámrech s tím však chce starosta něco dělat a dělá to svým osobitým způsobem po svém, dost tragikomicky. Vše vrcholí nepovedenou zábavou, po které je ze starostova hlasu a slovech (scéna u fotbalu), každý muž zná ty silná slova a proto ví, že mu to bylo líto. Jinak Nesvatbov by bylo určitě zajímavé pojmout jako koncepční práci- časosběrný dokument, už jen proto, že na zábavě se to rýsovalo nadějně a mě by zajímalo, jestli si někdy někdo vyzvedl odměnu.(24.11.2010)

 • Autogram
  ***

  Téma aj prevedenie pokrivkávajú, ale zachraňuje to množstvo komediálnych až komických situácií, ktoré prináša sám život. Starostovo naháňanie do vzťahu, keď sa snaží veliť nie na fronte, ale v životoch nezávislých ľudí, ktorí sa tak rozhodli z akýchkoľvek dôvodov, je občas vtipné a občas trápne. Všetko vrcholí zoznamovacím plesom, kde sa starosta veľmi neunúval, až po záverečné zhodnotenie pri futbale, ktoré je najviac od srdca a vypovedá o jeho zvláštnom zmýšľaní. –––– Vyhrávaš let v balóne ponad Zemplínske Hámre. – Ta ja zbľuvam calu Hamru.(5.3.2014)

 • Dadel
  **

  Iniciativní bl... starosta je horší než třídní nepřítel. Mám štěstí, že nežiju v obci s podobným mesiášem-samoukem v čele. Jeho dohazovačské aktivity by se ještě daly snadno ignorovat, ale že si vylévá své srdíčko do obecního rozhlasu a dlouhé minuty do něj pateticky žvaní o tom, jak záchraňuje populaci, to je fakt na přesdržku. A k dokumentu samotnému: trapnost celé situace vystihl dokonale, ale skutečně pamětihodných momentů tu bylo pomálu. Měla z toho být patnáctiminutová reportáž do nějakého televizního pořadu, a ne film, omg...(7.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace