Nesvatbov

Erika Hníková

Jiří Konečný

Jana Vlčková
  • Dadel

Iniciativní bl... starosta je horší než třídní nepřítel. Mám štěstí, že nežiju v obci s podobným mesiášem-samoukem v čele. Jeho dohazovačské aktivity by se ještě daly snadno ignorovat, ale že si vylévá své srdíčko do obecního rozhlasu a dlouhé minuty do něj pateticky žvaní o tom, jak záchraňuje populaci, to je fakt na přesdržku. A k dokumentu samotnému: trapnost celé situace vystihl dokonale, ale skutečně pamětihodných momentů tu bylo pomálu. Měla z toho být patnáctiminutová reportáž do nějakého televizního pořadu, a ne film, omg...(7.3.2011)

Festivalová atmosféra tomu asi hodně pomohla. Príbeh, ktorý nevymyslíš, to musíš niekde objaviť. Bavili sme sa dobre a často aj keď to bolo vyvažované častými pocitmi neskutočnej trápnosti a absurdnosti. A vyvolalo to aj veľmi príjemnú diskusiu v harmónii s rozporuplnými pocitmi, ktoré v nás film vyvolal.(25.7.2011)

Pán starosta išiel na to z úplne zlého konca. Dávať na jeho povel dokopy ľudí, ktorí sa poznajú od škôlky, základnej školy, chodili spolu autobusom na strednú a stretali sa v dedine. A teraz na jeho príkaz majú vytvoriť šťastnú rodinku. Projekt od začiatku odsúdený na neúspech. Na dokumente sú dobré dve veci, jednou sú "vtipné hlášky" starostu a slobodných mládencov a druhou propagácia Zemplínskych Hámrov, ktoré sú pekná a celkom dobre vybavená dedina v zaujímavom prírodnom prostredí.(20.10.2011)

• lena60

Někteří se u Nesvatbova alespoň pobavili (na nedávném jihlavském festivalu se diváci při předpremiérové projekci údajně smíchy popadali za břicha), já ani to ne. Nikterak zábavná mi nepřišla podívaná na trojici osamělých "nezavrabčených" třicátníků, obyvatel vísky Zemplínske Hámre na východním Slovensku. Oni sami se svým svobodným stavem podle všeho (příliš do hloubky režisérka postavy nepřibližuje) až tak nespokojeni nejsou. Jejich nezadanost však leží v žaludku přičinlivému starostovi, který se obává, že s takovým nezodpovědným přístupem k životu, mu za pár desítek let obec vymře. S pro mě těžko pochopitelným zápalem se proto rozhodne celou situaci "vyřešit" jednak finanční motivací, a pak také zorganizováním absurdního seznamovacího večírku pro nezadané...Ne, na Formana jsem si během promítání nevzpomněla ani omylem. Povrchní a značně zjednodušený pohled na život lidí na vesnici, mě nemohl nadchnout, natož pobavit. Proklamovaná česká dokumentární událost roku zklamala na celé čáře. PS: Pan starosta by si zasloužil jediné, vystřelit na Mars!(10.12.2010)

Přísný diktát od STAROSTlivého generála. Pak nemáme vymírat, když se v uzavřené kolonii lidi do sobe nezamilovávají. Na druhou stranu alespoň nedegenerujeme. A na humanismus brzo doplatíme a východ(ní náboženství) nás brzo převálcuje. Viděno na iDNES.cz. PS: EH starostovi nelhala. Jeden z posledních záznamů byla soukromá akce zvukaře. On jediný slyšel co si ti dva na fotbalovém zápase povídají a nenechal se zastavit. (MFDF Jihlava)(24.1.2012)