Draculův rodokmen (TV film)

• Česko

Rodokmen Drákulovy rodiny

Bloodlines: The Dracula Family Tree

Dokumentární

USA, 2003, 45 min

David Arnold
  • CANNIBAL

Rozhodně si také myslím to samé, jako zde píšící označený Kolssteyn, že tento ''dokument'' je spíše jakousi propagandou, než-li poctivý dokument.(29.10.2011)

Tohle byl poněkud slabší dokument o Drákulovi, nedávno jsem viděl jeden podobný(nechtějte ted po mě název)a ten se mi líbil, no a tak jsem si pustil tohle a teda nic moc. Ten dokument mi nic nedal, nic jsem se nedozvěděl, jen jsem se dozvěděl pár příběhů, kterým ale prostě nemůžu uvěřit. Škoda snad příště.(7.12.2011)

• Morholt

"Dokument", který se zabývá především tím, jestli na hradě Poenari straší. Výsledek je poměrně tristní. Jeden pád, žaludeční vředy a opilý vesničan s baterkou, který je zde popisován jako silný zdroj světla bez kabelu. Vzhledem k tomu že na Poenari jsem byl a s rumunskou kuchyní i kořalkou mám také jisté zkušenosti, pád i vředy vysvětlit dokážu. A co se baterky týče, tak každý, kdo musí chodit na chalupě chlastat do přespolní vesnice ví, že bez svítidla domů nedojde. A jsou tu i další legrace, jako je spojování okolností Ceaușescuovi smrti s úmrtím Vlada Tepese či úsměvné otevírání hrobu. O Draculovi samotném tu zazní jen obecně známe informace plus některá klišé, kterými je valašksý kníže opředen. Docela mě zaráží, že se tak renomovaný historik, jakým Florescu je, propůjčil k podobné šarádě. 10%(13.11.2014)

Pro mnohé Rumuny je kníže Vlad Tepes zvaný Dracula, dodnes symbolem hrdinného bojovníka proti muslimské turecké invazi. Silný, krutý, ale velmi spravedlivý vládce. Měl podporu církve, která ho považovala za vůdce dalšího křižáckého boje. Dokument o pátrání po kořenech Drákulova rodu a jeho pokračování až do současnosti. Pátrání v prokletém Drákulově hradu i souvislosti se smrtí rumunského diktátora Ceausescua, mimochodem velkého obdivovatele knížete Vlada Tepese.(19.3.2013)

• Kolssteyn

Dost zoufalý dokument o rodině Florescu. Celý dokument je dělán nehistoricky s manipulativním přístupem, jakoby jej vyrobila redakce nějakého bulvárního plátku nebo byl vyroben na zakázku pro zvýšení turistické návštěvnosti. Historik protočí panenky, fanynky Stmívání (Twilight saga) nadšeně poskočí.(12.3.2011)