Pôvodná vedecko-fantazijná televízna hra o nebezpečenstvách hroziacich vyvinutej technokratickej civilizácii. (STV)

honajz2

Tak zajímavý je ten film určitě a o to víc jsem rád, že ho někdo hodný zpřístupnil a nahrál na uložto. Už jen kvůli tomu bizarnímu vzhledu mimozemšťanů, který vypadá jak extra nízkorozpočtová verze Teletubbies, stojí za zhlédnutí. Ani ten příběh není špatný, docela mi i připomněl Je těžké být Bohem - až na to, že tohle se celé odehrává na palubě vesmírné lodi a o životě na té planetě, kterou sledují, se dozvídáme hlavně z dialogů. Horší ale je, že nějak zajímavé to začne být až 10 minut před koncem a vše předtím sice není vyloženě nudné, ale krapet mdlé. Navíc mi přišlo, že se to posouvá poněkud pomalu a pořádně se to rozjede až na tom konci. Plus jsem ještě byl zmatený, pro koho to vlastně je, když se v úvodních titulkách píše, že to udělala hlavní redakce vysílání pro děti a mládež (na což by teda odpovídaly ty bizarní kostýmy), přičemž průběh filmu moc pro děti a mládež fakt není. A i ta závěrečná myšlenka mohla být jednoznačnější. Ale jinak je to pozoruhodný televizní sci-fi s dobrým nápadem, dobře vedeným dějem a i celkem slušnými hereckými výkony. Lepší 3* ()

javlapippi

"Dýcha! Žije! Smrdí!" Posádka povýšeneckých emzáckych übermenschov vo farebných parochniach s tykadlami prichádza do hnilého kúta galaxie preskúmať civilizáciu primitívov, rozhodnúť o ich prípadnej postrádateľnosti a eventuálnej eliminácii. Na niektoré členky má však prírodná živočíšnosť nečakaný vplyv. Sci-fi inscenácia neohuruje výpravou, ale ako osemdesiatková televízna jednohubka neurazí. A kde inde môžete vidieť Viliama Polónyiho s modrozelenými fúzami? ()