Lucy získá práci pečovatelky ve starém zpustlém domě u paní Jessel, která je v kómatu. Poté, co se doslechne, že by dům mohl ukrývat poklad, rozhodne se jej s kamarády prozkoumat v naději, že poklad naleznou. Tím se však započne série nevysvětlitelných událostí, které Lucy navždy změní. (Caminzind)

ferdinandv

Livide je francouzský horor z roku 2011 režírovaný i napsaný dvojící Julien Maury a Alexandre Bustillo. Jde o očekávaný film od tvůrců snímku Inside. Tolik na úvod. Co se týče děje tak jen letmo prolítnu hlavní linii. Hlavní postavou je mladá Lucy, která začíná praxi jako výjezdní opatrovatelka starých lidí. Posledním pacientem prvního dne, ktrého navštíví, žije ve starém krásném domě na samotě. Je jím paní Deborah Jessel, která prý byla kdysi prominentní baletkou a drsnou učitelkou baletu a nyní je v komatu napojená na přístroje. Legenda prý vypráví, že v domě paní Jessel se skrývá poklad. A mladičkou Lucy nenapadne nic jiného než po práci vzít 2 své kamarády a do domu se vloupá. To co následuje už popisovat nebudu, prozradil bych příliš mnoho. Můžu ale říct, že to, co se děje dál je skutečně děsivé, nenechá vás v klidu. Hodnocení: 4 z 5. ()

DeRoyce

Rozporuplný snímek.. Sice od pohledu žádné Béčko, slušně natočený film na jedné straně se zajímavě působícím příběhem, jenže na druhé straně je to divně seskládané, jestli byl režisérův záměr nastolit pocity totální dezorientace, zmatení, pak to asi splnilo svůj účel.. ()

ciapok

prvá tretina za plný počet ! Už som si hovoril, že za to, čo mi priniesol (po neuveriteľne dlhej dobe ozajstné napätie a atmosféru), mu dám plný počet nech to dopadne akokoľvek. Ale potom nastal taký strašný guláš, že mi nenapadá lepšie prirovnanie ako kapustnica so zubnou pastou. Keď mi miestami klipkali oči od nudy pri vyhrotených akčných scénach, nemôžem celku dať vysoké hodnotenie. Ale bez jedinej pochybnosti to bol prínos do mojej zbierky a .... stalo sa toto: doteraz, ak som v akomkoľvek filme (zvačša teda horor alebo aspoň thriller) uvidel ako niekto otvorí krabičku s hrajúcou tanečnicou, bol to pre mňa takmer dôvod na červenú kartu. No a tu bola tá tanečnica v životnej veľkosti a mňa fakt zamrazilo :) ()

Martin29

Zvláštní film u kterého vyloženě nevím co si myslet. První půlka je hodně dobrá máme tu opuštěný dům s jednom babkou v komatu a s plynovou maskou (na co ji má není vysvětlené, ale je to cool) ve kterém 2 chlápci a jedna ženská s každou barvou očí jinou hledají poklad. Atmosféra je tam fakt parádní má to koule a je to děsivé. Bohužel pak nastupují fantasy prvky máme tu vraždící tanečnice a babku co byla předtím v komatu, která má ráda krev do toho se kombinují prvky s její dcerou. Konec už je pak blbost a zbytečný nevím co ani měl znamenat nejspíše chtěly mít nějakou pointu, že vše skončí dobře. 60 procent převážně za první půlku a slušné gore. ()

lineker

Frantíci nám naservírovali opět slušnou úchylárnu při které mně, nevím proč, začal od půlky filmu rezonovat v hlavě hit od Coccote Minute Rakve n Roll. I zde totiž probíhají Necrotance, i když asi ne v baletním provedení. Livide čili "rozlícený" disponuje velkým mixem emocí a také nenaplněným potenciálem těch pravých hororových scén u kterých bych se posrával strachy. Gore okamžiky jsou slušně zvládnuté, samy o sobě však nezaručují kvalitní hororovou podívanou a tím, že je Bustillo a Maury, nechali protnout jakousi lyrickou nití můj výsledný dojem nikterak nevylepšilo. Chybělo klasické strašení, děsivost, ačkoliv dispozice filmu k tomu přímo vybízeli. ()

Dalajlada

Málokterý film ve mně vyvolal takové pocity, jako tento. První třetinu filmu se seznamujeme s dějem, postavami a prostředím. Potud klasika a nic převratného. V druhé části se však hrdinové dostanou do domu, který je... naprosto, totálně a dokonale strašidelný. Je parádně zpustlý a polorozpadlý, plný vycpaných zvířat a pavučin. A nejen toho. No a třetí část, tak při té mi padla čelist. To co se během ní děje, dává asi tolik smyslu jako rozhodnutí politiků. Jen jsem seděl a přemýšlel, co se to vlastně děje, protože to bylo docela dobré psycho a totální zmatek. Nakonec jsem toho radši nechal a příjímal věci tak, jak jsou a moc nad nimi nepřemýšlel. Mazec. ()

KarlN

Trošku promarněná šance, natočit mnohem lepší film než Don't breathe...vážně škoda. Po pomalejším začátku se ocitáme uprostřed celkem solidní atmosféry, která v 56té minutě vezme zcela za své a z hororu se stává plnokrevná fraška, která vrcholí teatrálním, až absurdním finále. Škoda. ()

Meraxes

Atmosféra je tu výborná a od začiatku je to určitým spôsobom znepokojivé. Prostredie v úvode je skvele zvolené, tieto tiché prímorské rybárske dedinky mám rád, ale aj strašidelný dom plný vypchatých zvierat a fotiek baletiek je pôsobivý. Je vidieť, že sa tu Laugier trochu inšpiroval pre Incident in a Ghostland a tak ako sa mi tento štýl domu páčil tam, tak sa mi páčil aj tu. Rovnako sa tu dejovo inšpiroval Alvarez pre Don't Breathe, ale predsa len tu pôsobí tá vlámačka podstatne slabšie, je nepripravená, nelogická a mužské postavy ma dosť vytáčali svojím správaním. Zahrané to tiež nie je zvlášť dobre, ale uvedomil som si, že dievčatá s dvojfarebnými očami sú dosť zaujímavé. Kamera je tu veľmi podobná ako v ich predchádzajúcom filme, mäkká s trochu preexponovanými exteriérmi. To, čo sa stalo v tom dome sa skoro ani nedá popísať a rozhodne som nechápal a ani sa nedá plne pochopiť čo to malo znamenať. Fantazijné orgie vystriedali tie krvavé. Záblesky minulosti sa prelínali so súčasnosťou a predstavivosť s realitou. Každopádne bola to štýlová kombinácia zaujímavých vízii, hororových výjavov, gore a baletu. Tancujúce dievčatká v bielych šatočkách od krvi bodajúce ľudí okolo seba, zakonzervovaná dcérenka, čajový večierok žijúcich vypchatých zvierat alebo stará ľudožravá ježibaba praktikujúca podivnú chirurgiu sú rozhodne unikát. Livide je iný a hľadať v ňom logiku sa moc nedá, ale ako hororová vízia funguje skoro fantasticky. Slovíčko skoro som použil, lebo predsa len mohli Bustillo s Maurym pritlačiť v hrozivých výjavoch a aj gore bolo na túto dvojicu dosť umiernené. Najprv som úplne nevedel čo si o tom mám myslieť, ale vlastne som relatívne dosť spokojný. 4* 78% ()