Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lucy získá práci pečovatelky ve starém zpustlém domě u paní Jessel, která je v kómatu. Poté, co se doslechne, že by dům mohl ukrývat poklad, rozhodne se jej s kamarády prozkoumat v naději, že poklad naleznou. Tím se však započne série nevysvětlitelných událostí, které Lucy navždy změní. (Caminzind)

Recenze (165)

verbal 

všechny recenze uživatele

Pokud se vám z dcerušky nepodaří vycepovat primabalerínu již v útlém věku, je lepší si ji nabalzamovat a zkusit to později. Tak za šedesát let. Já vím, plijé na ztrouchnivělé noze už sice nevypadá tak efektně, ale kdo by to řešil, když jedinými diváky toho zombie Labutího jezera jsou hrabiví pubescenti, které ta roztomilá tanečnice hrozně žere. Navíc růžové baletní šatičky zcákané čerstvou krví ležérně odvracejí pozornost od jejího shnilého obličeje, a tak je schopna uchvátit publikum dřív než zjistí, že má prokouslou krkavici. Když tu Černou labuť zrovna nenatočí zhulený egomaniak a esoterický nudil, dá se na to i vcelku dívat! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Film Mě potěšil! Ano! Strong Four.. Po absenci prvních 40 minut, jsem film viděl opravdu bledě.. Neviděl jsem to na víc, jak dvě hvězdičky..Ale Pak! Přišla skvělá Fantasy/Gore jízda, pro kterou ani neexistuje Název.. Gore bylo zvládnuté se vkusem a s přehledem.. Bylo to krásně stylové! Á já se dokonce i zapotil! Už teď je jasné, že nejlepší scény s nůžkami mají Bustillo/Mary.. Zkratka na slabý rok 2011.. Je tohle perfektní příspěvek a řadím to do Top 3!:) ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

HODNOTA POKLADU ČASTO SPOČÍVÁ V JEHO TAJEMSTVÍ..... /// Je čtvrtek, 31. října a nástěnka s pohřešovanejma děckama je skoro plná. Praktikantka Lucy má každý voko jiný a nemá s tím nic společnýho. Zato ,,tahle“ paní určitě jo a na nástěnce (tutově!) přibude další holčičí fotečka. Ale nerozptylujme se pičovinama. Tady jde vo poklad (ano poklade?). Po nerozhodný půlhodince vyrážím vokrást starou (ano poklade, kurevsky starou...) bábu. Auto špatně startuje a venku zuří Halloween (no možná ten bez Kiskeho a Hansena...), ale ač nerad, přiznávám, že to má na příběh stejnej vliv, jako válcování plechu na Frýdek Místek (nebo ne? Nevím poklade, zeptej se třeba Verbala, bydlí v nedaleký šachtě...). Konečně vyrážíme přes starej les do starýho baráku. Starý votevřený dveře vedou ke starýmu votevřenýmu voknu a starým sklepem dojdem k tý starý bábě (už máš strach? Ne, teď už se na nic neptej a začni se potit. Strachy samozřejmě...) Na holej pupek prohlašuju, že atmosféra houstne a kurva.... KDE SE TADY VZALY???? Jo takhle! Nebyly to vobyčejný ..... no to je pičovina! Sice sem si uhryzal pár prstních (u ruky vole...vlastně poklade, su už starší....) článků, ale pičovina! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím co je to Heterochromie. 2.) Miluju tu o ,,Princezně na klíček“. ( Nebo tenhle (pokus o) ftip.) 3.) Thx za titule ,,ricci.s“ a ,,COLLY“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Okej, takže asi takto. Laugier so svojím Tall Manom bude mať obrovský problém, aby toto prekonal, pretože táto dvojica režisérov sa mi práve zaručene postarala o nespavosť minimálne najbližších 24 hodín. Prvá polovica o ničom, lenže čo sa dialo odvtedy, čo tí traja nešťastníci vstúpili do toho pekelného domu... No. Akoby chceli diváka najprv trochu ponaťahovať, aby naňho vzápätí vychrlili s tým najlepším, čo vo svojom repertoári majú. Nechcem veľa prezrádzať, v každom prípade ma najviac upútalo šikovné mixovanie hororových subžánrov, takže je tu problém tipovať, čo z toho napokon vylezie. Toto proste nie je horor typu Woman in Black, Insidious, voskové ksichty, bubáci, žiadna klasická otrepaná duchárina. Perfektné masky, tradične parádne gore (od Francúzov nič nezvyčajné), atmosféra, ľakačky, trochu prekombinovaný fantazijný námet a skvelá hudba. Nemŕtva baletka u mňa tento rok zatiaľ jednoznačne vedie na celej čiare! ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Bezprostředně: Prozatím se zmůžu jen na zcela zaskočené: "Co to, kurva, bylo?!" ... Pocitově kdekoli mezi odpadem a pěti hvězdami, uvidím do rána. S odstupem: Bustillo a Maury překvapili. Z prvních ohlasů ze zahraničních festivalů jsem věděl, že tentokrát natočili úplně jiný film než Inside, ale že natočili TAK jiný film než COKOLI, co je v dnešní době v žánru k vidění, to jsem tedy nečekal. Livide se totiž zcela odvrací od tendencí, které hororový žánr v poslední dekádě nabral. Tady se nehraje na realističnost. Nic se nevysvětluje, děsivé věci se dějí z blíže neurčených důvodů a podle blíže neurčených pravidel. Dříve nebo později vám nejspíš přijde na jazyk slovo "fantasmagorie". Občasné záchvěvy brutálního násilí (perfektní gore!) jsou zabaleny ve snové atmosféře, do toho je namíchána spousta fantazijích prvků, z několika hrůzných děsivých sekvencí na mě skoro šly noční můry. Pokud bych měl Livide charakterizovat tím, že bych ho přirovnal k nějakým starším kouskům, sáhnul bych asi po kombinaci Argentových Suspirií a Coscarelliho Phantasmu. Pro někoho to může být doporučení, pro někoho varování. Pokud se rozhodnete dát filmu šanci, dopředu se smiřte s tím, že je třeba zapomenout na analytický způsob myšlení, nehledat v ději přísnout kauzalitu, ale raději se nechat strašit děsivými výjevy, užívat si krásný vizuál a celý film brát jako jakousi symbolickou procházku po strašidelném domě. Každopádně nejsem filmem zcela nadšen. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Interiéry se natáčely od 20. září do 22. října 2010 v Paříži a poté exteriéry až do 12. listopadu v Bretani (zejména v Quimperu, Locronanu a Rosmeuru). (bianci)

Reklama

Reklama