Livide

Baxter

Kostýmy:

Martine Rapin
  • topi

První půlhodina mě velice bavila, ale jak se děj začal odehrávat v tom baráku, tak mě příběh přestal bavit. Škoda, děj filmu sklouzl do strašně tupého a klišovitého příběhu, že se mi nechtělo věřit, že to natočili tvůrci geniálního filmu Inside. Co na tom, že kamera je perfektní, gore je klasicky parádní, hudba složená pouze ze smyčcových nástrojů a klavíru je úchvatná, když ten příběh je fakt hodně slabej a blbej. Chápu, že tvůrci vsadili na vizuální stránku ale pro mě tohle nestačí. Co se mě nejvíce na filmu líbilo, byly různé vycpané druhy zvířat, které snímku dodaly vkusnou atmosféru. Ale toť vše.(22.4.2012)

Předně, mnohonásobně lepší než prvoplánová čuňárna Uvnitř! B.Delleová je vskutku démonická a vypadá to, že by se mohla stát opravdovou horrorovou ikonou. Její zjev je čím dál děsivější (rozuměj - strašidelnější) a černé šaty ji seknou. Hodnotím výše zejména kvůli nádhernému starému domu uprostřed romantické zahrady (romanticky zpustlé a krásné), který je plný temných koutů a zvrhlých zátiší, o podivném tajemství nemluvě. Není tu sice nějaký úžasný náboj, ale ponuré prostředí až gotické stavby je báječné. Herci odvádí standardní výkony, gore efektů ubylo, ale jsou dosti drsné a na své místo sednou jako zadek na hrnec. Opravdu milé překvapení!(10.4.2012)

Po dlouhém, až úmorném, čekání než se něco začne něco dít, konečně přichází nějaká akce, která ale uteče velmi rychle. Akce, klid, klid, akce. K tomu akce taková, že pohled na moc moc starou ženu, jak hbitě skáče na hlavní hrdinku, když ještě před chvílí byla na kapačkách a nikdo by jí nedával více než týden života, působí vcelku až úsměvně. Až na toto film působil vcelku obstojně a na postavu Lucie se i dobře koukalo. Musím velmi pochválit postavu Anny, jelikož při společné scéně s Lucií jsem měl opravdu husí kůži. Jinak film plynne až moc svěže a skončí dříve, než člověk stačí dostatečně pobrat, co se stalo. Aspoň ten happy end byl vcelku hezky udělaný.(27.3.2013)

Viděno podruhé,a pořádně.Na tenhle film došlo při registrování novýho filmu dvojice Maury-Bustillo.Tak sem se rozhodnul,že kouknu podruhý.Film má zdlouhavej,pomalej rozjezd,potom ,po vstupu do toho zaprášenýho baráku nám zhutněla atmoška,a šlo se na věc.Bohužel z poctivě dusný atmosféry se spoustou krvavejch scének kluci víc než průměr nevykřesali,hlavně proto,že posledních dvacet-třicet minut je jen bizárních,ale příliš hororovejch scén tam už nenajdete.Škoda.50%.(24.6.2012)

Nomen omen. Opravdu zajímavý (a dlužno dodat strašidelný) začátek se bohužel zvrtne v chaotickou koláž motivů posbíraných po všech hororových koutech, takže se atmosféra postupně vytrácí a zbývá jen celkem slušná podívaná. Film sice intenzivně vzbuzuje dojem, že se za změtí nesouvisejících scén prostě musí skrývat nějaký hlubší význam, ale obávám se, že tam žádný není. Slušná řemeslná práce a promarněný potenciál. Bohužel to příznačné pojmenování neznamená, že by šlo o strašlivou podívanou, ale spíš o pouhou sbírku potenciálních strašlivostí.(18.6.2012)