• Česko

USA, 2011, 101 min

Jon M. Chu

Reed Smoot

Deborah Lurie

Chtěl jsem zjistit, jestli je na ČSFD opravdu tolik pokrytců, jak se to z místních hodnocení a komentářů zdá ... a ono nejspíš vskutku ano. Hudebním vkusem je ode mě J.B. dost daleko, takže zúčastnit se jeho show by pro mě bylo asi tak podnětný, jako poslouchat písničky němýho zpěváka, ale stejně musim napsat, že je ten kluk prostě frajer a zpívat umí. A na pivko (hm, na limonádu :-D) bych s nim zašel radši než s libovolným zfetovaným, potetovaným cool rockerem. Never Say Never je dobrej dokument a J.B. není "píča" ... ale některým lidem to nevysvětlíte. Palec nahoru, o současným světě to říká víc, než politické manipulace Michaela Moorea. A to přímo (záběry na šílené pubertální fanynky) i nepřímo (reakce webovejch haterů).(7.8.2011)

• Oxy

Dvě hvězdy za dokument. Ne za osobnost. Ani dokumentu o holocaustu nebudete přece strhávat hodnocení za to, o čem je. Dokument sám o sobě, možná aniž by si to uvědomoval, ukazuje dementalitu zfanatizovaných fanoušků ("Jednou jsem mu za jeden den napsala 100 vzkazů na twitter!"). Taky jsem se smál u toho, jak tam pořád zdůraňovali, že jsou jedna velká RODINA. JB pro mě navždy bude pouze loutka. Všimli jste si, že v celém dokumentu nebyla zmínka o tom, jak tvoří svoji hudbu nebo texty? To proto, že on má při tvorbě jen malé slovo. Na jedné písničce pracuje celý tým... Zpívat umí, ale to umí i můj taťka! A na závěr se pomodlíme. "Děkujeme producentům..."(11.3.2012)

• Phorbo

Chápu odpor chlapů k Justinovi. Taky jsem ho měl a vlastně po shlídnutí celýho dokumentu mám. Pořád si tak nějak myslím, že je to protekční postavička, která se z ničeho za pár dní a týdnů dostala na výsluní. Dokument sám o sobě je kvalitativně hrozný. Krom Bieberových výstupů je to dost nuda a některé kecy a výstupy JBho pomahačů a fanynek (ani jeden fanoušek, kromě jednoho staršího v davu, kterýho jsem tam zahlíd), které piští, vřeští, zpívají a většina z nich je připravena na heard-shaped handjob. Dokument je spíš o tom uvědomit si, že bieber není kretén, ale kluk, který je nadaný a nebojí se. Flashbacky do jeho minulosti jsou někdy až k nepochopení, kdy 4 letý klučina bubnuje souvislý rytmus a úplně bez problémů. To mi příjde až fascinující. Nevím proč je tam takovej Snoop Dogg, proč s JB-m vystupuje Ludachris... ale to už je jejich problém. Chybí mě tady nějaký bližší rozhovor s Justinem, než s jeho kumpány, rodiči a kamarády...Co si budeme nalhávat. Bieber je fenomén. Nikdo neovládl ženskou populaci tak jako on. Ale teenager nebude dlouho, takže si stejně nemyslím, že o něm bude ještě nějaký dokument... Nakonec degraduju z 3* na pouhé dva kousky, z důvodu opravdu nekvalitního zpracování dokumentu... je to jenom film o turné, žádnej dokument(19.5.2011)

nedalo mi a pri reakciách a hodnoteniach na csfd nepozrieť tento film..nestačí vidieť trailer, ukážku, fotky alebo hodnotiť film podľa názvu..film v prvom rade vyzerá veľmi dobre - remeselník John Chu (Step Up 2,3) si dal záležať na tom, aby to dobre vyzeralo..aj príbeh aj keď je to Bieber a má 16 rokov je plný prekvapení..a ukazuje klasickú cestu nahor od úplnej nuly..výpovednou silou tohoto filmu sú reakcie ľudí na Justina Biebera napr. pri rozdávaní lístkov a poukazuje na celú "biebermániu" - sila sociálnych sietí a pod...takže predtým než hodnotíte sa pozrite na film..pretože Never Say Never je slušne remeselne zvládnutý dokument o ceste nahor tohoto mladého talentu (btw. nie som nejaký extra fanda Justina Biebera)(13.5.2011)

• Qitek

Po formální stránce není dokumentárnímu filmu Never say never co vytknout. Co se haterovaní Justina Biebra týče... Počítám se mezi sortu lidí, kteří jeho tvorbu nesnáší. Ten kluk umí zpívat ano. Neirituje mě Justin jako člověk, ale lidi co kolem jeho produktů šílí. Jsou to sračky. Jsou to mega úspěšné sračky pro náctileté a co je nejhorší, je fakt, že to opravdu není nic, co by stálo zato poslouchat. Na světě je hafo muzikantů, umělců a nevyslyšených songů a je proto velmi smutné, že se ještě někdo Justina snaží bránit. Ano, kluk očividně něco umí, ale dívat se na něj dá možná tak v sobotu ráno, po boku osmiletých, zblblých fanynek a zjistit, jak moc se člověk vyvíjí i co se jen hudebního vkusu týče. Nebudu smekat před člověkem jen proto, že má miliony a bůh ví co ještě dokázal, když nabízí k politování hodnou hudbu a ještě tak úspěšnou. Děkuji nechci. Nejsem Hater. Jen je ten showbyznys opravdu smutnej. A tohle je další důkaz A sere mě jakej je cumel(15.4.2012)

• - Justin Bieber Madison Square Garden vyprodal za 22 minut. (AltairAhad)

• - Justin Bieber osobně představil pro dychtivé publikum filmový trailer v Los Angeles na jeho turné s názvem My World. (AltairAhad)

• - Pro natáčení v Madison Square Garden bylo použito celkem 11 3D kamer. (AltairAhad)