• Česko

USA, 2011, 101 min

Jon M. Chu

Reed Smoot

Deborah Lurie

Tak tady musím dát jednoznačně plný počet, aby mě někdo nenařknul, že jsem pozér nebo dokonce nějaká ta pokrytecká mrdka! Justýn, který celý život ve svém nuzném přístřeší mačkal v potu tváře klávesy klavíru, zatímco si jeho vrstevníci hráli v uhláku na horníky, se pak ve čtrnácti stal největší světovou homosexuální popstar a nejznámější kopií Pavla Horňáka. Příběh, který vás dojme stejně jako Justýnovu maminku i babičku a zástupy zkušených, světem protřelých dvanáctiletých žen. Dokument, který vás zarazí hluboko do křesla a přivodí smrt. Co víc si přát? Snad jen nechat se unést hlubokými texty a libými, zpěvnými melodiemi písní Justýna Bíbra, při kterých si každý opravdový chlap poklepává hasákem do rytmu: Baby, baby, baby ooooh, jako baby, baby, baby néééé, jako baby, baby, baby, ooooh, myslel jsem, že budeš vždy moje, moje...(28.5.2013)

• Tommassi3

"Nejhorší bylo, že byl opravdu dobrej.." Tak znovu.. Jedno se zdá jisté, tedy vedle toho, že většina těch homevideí v druhém plánu o klukovi z plakátu vypoví víc, než si tvůrci vůbec uvědomují, totiž že režisér John Chu je skutečný CHUrák !! ;) A dík té svojí kvazidokumentaristice s vylhaným 3D se prolízal až k režii druhých Podfukářů.. Nicméně Biebera mám v patrnosti už dlouhou dobu a od samého začátku tvrdím, že ten kluk má prostě talent a hlas jako málokdo, rozhodně ne jako každý druhý chalan.. Promiň Morena. ;) Fascinujícím se však jeví fakt, že i tento škvár dělí uživatele vedle těch pětkujících nanynek, co si při pohledu na Justina rvou svá nevyvinutá rodidla, téměř výhradně na dva tábory.. Ale tak jeden snadno odhalí, kdo patří mezi pokřikující pokrytecké hejtery a kdo paradoxně mezi ty druhé pokrytce, kteří ve snaze ukázat, jak nejsou pokrytečtí, tvrdí, že nehodnotí samotného Biebera, nýbrž dokument.. Ale děcka, nenechte se mýlit, tohle není dobrý dokument, jen pouhé manipulativní a neupřímné onanistické píárko, navíc řemeslně rovněž dost bídné..(22.2.2016)

• Oxy

Dvě hvězdy za dokument. Ne za osobnost. Ani dokumentu o holocaustu nebudete přece strhávat hodnocení za to, o čem je. Dokument sám o sobě, možná aniž by si to uvědomoval, ukazuje dementalitu zfanatizovaných fanoušků ("Jednou jsem mu za jeden den napsala 100 vzkazů na twitter!"). Taky jsem se smál u toho, jak tam pořád zdůraňovali, že jsou jedna velká RODINA. JB pro mě navždy bude pouze loutka. Všimli jste si, že v celém dokumentu nebyla zmínka o tom, jak tvoří svoji hudbu nebo texty? To proto, že on má při tvorbě jen malé slovo. Na jedné písničce pracuje celý tým... Zpívat umí, ale to umí i můj taťka! A na závěr se pomodlíme. "Děkujeme producentům..."(11.3.2012)

• drake31

Tak toto som si nemohol nechať utiecť. Také nádherné hodnotenia, a to prevažne od ľudí čo sa ani neobťažovali, si pozrieť ani 15 minúť s tohoto dokumentu a hneď tomu súkajú odpad! lebo to je o Justinovi Bieberovi. Mne sa tiež nepáči veľa vecí na ňom a preto ho ani nevyhľadávam a snažím sa mu vyhýbať ako sa dá a nenavážam sa zbytočne doňho. Ale úprimne keď ho vidím na fotkách s mojou milovanou Selenou ide ma roztrhnúť od zlosti :D Ale to samozrejme nie je dôvod prečo hodnotím tak ako hodnotím. Celkovo ten dokument bol znesiteľný ale nič viac. Nič čo by ma dokázalo zaujať - čo sa týka žánru narážam na spracovanie. Teraz vás môže napadnúť otázka: "Čo by od toho chcel viac ?" - a moja odpoveď: "Neviem, proste niečo viac.(28.5.2011)

Hudobná tvorba tohto mladého speváka ide vážne mimo mňa, ale keďže je okolo neho taký obrovský celosvetový boom, bol som zvedavý na jeho životnú story. Na moje prekvapenie to vôbec nebol 60. najhorší film na čsfd (umiestnenie v čase písania tohto komentáru), ale poctivý dokument o ceste odnikiaľ niekam. A napravil aj moj obraz o ňom. Chalan očividne talent má a nejde o rýchlokvas z nejakej hudobnej súťaže, ale o poctivú prácu prakticky odmalička. Trefne poukazuje aj na silu dnešných sociálnych médií a na to, že ak máte talent a podarí sa Vám stretnúť tých správnych ľudí, ktorí Vás vedia usmerniť, môžete to dotiahnuť poriadne ďaleko. Pre skalné fanúšičky jednoznačne film roka, pre haterov živná pôda na trolling, pre mňa celkom zaujímavých 105 minút (až na tie uškriekané teenagerky, ktorých je tu neúrekom). No za jeho najväčší úspech budem asi navždy považovať Selenu Gomez :). PS: Bol by som zvedavý koľko z hodnotiacich tento film skutočne videlo a koľko dalo odpad! len z princípu. Haters gonna hate.(21.9.2011)

• - Pro natáčení v Madison Square Garden bylo použito celkem 11 3D kamer. (AltairAhad)

• - Justin Bieber osobně představil pro dychtivé publikum filmový trailer v Los Angeles na jeho turné s názvem My World. (AltairAhad)

• - Justin Bieber Madison Square Garden vyprodal za 22 minut. (AltairAhad)