BlinkyTM

• USA Bad Robot (neoficiální název)
Krátkometrážní / Komedie / Sci-Fi / Horor
USA / Irsko, 2011, 13 min

Alex (Max Records) dostane na Vianoce vysneného robota BlinkyTM disponujúceho umelou inteligenciu, s ktorým sa môže hrávať, keďže je jedináčik. Lenže nezhody medzi Alexovými rodičmi menia jeho postoj k robotickému kamarátovi na nepoznanie. (Dever)

DaveSmith

Nějak, ani nevím proč, jsem z toho neměl nijak zvlášť dobrý pocit. Bavit mě to začalo asi až poslední dvě tři minuty, kdy Blinky začal zabíjet. ()

Lobotommy

A říkali to rodiče každýmu od mala "Chovej se hezky ke svým hračkám nebo ti to jednou vrátí." A u chytrých, domácích robůtků to platí dvojnásob. ()

Voorhees

Ten malej vykurvenec byl na toho robota zlej.. chtěl jsem vidět jak ho zabije, ale to nám bohužel film neposkytl. Popravdě, jsem rád za film kdy ten chudák, kterej odnáši problémy ostatních ty ostatní pozabíjí :D ()

Forsetino

Parádní ukázka toho, jak to dopadne, když jsou porušeny Asimovovy zákony robotiky. Upřímně, spratek si to zasloužil a robot vlastně jen splnil pokyny, přitom určitě 2. zákon porušil nevědomky. Vcelku povedené. ()

KillHurt

Krátkometrážní variace na známý robotí problém s lidmi... No vlastně roboti žádný problém nemají. Poměrně dobře funguje děsivá atmosféra v závěrečných dvou minutách, ale pro větší hodnocení by měl být snímek o trošičku delší, aby měl Blinky pro svůj šílený výraz dostatek místa. Děj je snadno předpokladatelný, ale v tomto případě to vůbec nevadí. Stačí "miloučký" Blinky a klackovitý Max Records. Ne každý, kdo vypadá bezbraně, jim opravdu je. ()

Zelda knihkupec

Tak tohle mi připomělo jednu povídku jménem ,,chůvička´´ od Filipa K. Dicka... Tento kraťas mě uchvátil akorát nevím čím. Možná dnes již otřelým klišé porouchaného roztomilého robota nebo tou sociální agitkou konzumu, že když si koupíš novej telefon tak se máma s tátou už nikdy nebudou hádat, nebo velice povedeným budováním atmosféry (jde se rovnou k věci, což je celkem rozumné u 10minutového snímku) nebo všechno dohromady? Nebo mou maličkost uchvátila představa vraždícího uklízeče Valliho? ()

Jean_Calid

Pěkný, hororový krátký film. Bohužel už od počátku mi bylo jasné, kam to směřuje. Téma nebezpečí obrácení techniky proti člověku tu máme už přes sto let. A bohužel, tento robot nikdy neslyšel o Asimovi. Chudák chlapec si neuvědomí, že dokonalý kamarád až příliš dokonale plní jeho přání... ()