poster

Lovec trolů

 • Norsko

  Trolljegeren

 • anglický

  The Troll Hunter

 • Slovensko

  Lovec trolov

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Fantasy / Horor

Norsko, 2010, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  ***

  || Scenár: André Øvredal | Hudba: Kvelertak, Edvard Grieg | Produkcia: John M. Jacobsen, Sveinung Golimo | Distribúcia: SF Norge A/S (Norway), Magnet Releasing (US) | Štúdio: Filmkameratene A/S, Film Fund Fuzz | Rozpočet: 19 miliónov NOK (3,5 miliónov $) | Tržby: 24 miliónov NOK (5,334,000 $) | Ocenenia: Amanda Aw. Norway - Vizuálne efekty, Cena verejnosti. Brussels IFFF - Čestná cena. Fangoria Chainsaw Aw - Cena Motorové píly :D Spolu: 9 výhier a 11 nominácií || Jeden z najrozporuplnejších filmových zážitkov za posledný rok. V niektorých momentoch človek krúti hlavu nad WTF scénami, v iných zas žasne nad prvotriednymi Fantasy momentmy. Každopádne v mojích očiach to nie je odpad a ani plnohodnotná záležitosť z dôvodu nerozhodnosti autorov myslieť dielo vážne alebo úplne ako vtip. Film je práve z tohoto hľadiska málo vybalacovaný a človek má z výsledku ten onen divný, zmiešaný pocit. Ako severanský pokus o fantasy však viac než dobré. 50% | HD, THX, DTS |(13.4.2013)

 • Renton
  ***

  Scénář: André Øvredal .. Dobrá kombinace filmařských trendů (dokumentární styl, roztřesená kamera, zachycení na nalezené nahrávce) a využití lokálních neobyčejů (norští Trollové). Snímek dále těží z prostředí, protože severská krajina prostě výborně vypadá a také z příjemného rozpočtu či šikovných trikařů, protože Trollové a jejich interakce s okolním světem je na přesvědčivé úrovni. Příběhově však žádné extra nápady nepřichází. Tím je celek kapku „únavnější“ na sledování.(26.2.2011)

 • Madsbender
  ****

  Nečakane kvalitná nezávislá nízkorozpočtová pohodovka. Trochu mi tu chýba v žánroch dobrodružný - väčšinu filmu cestujeme po nádhernej nórskej krajine posiatej lesmi, horami, úbočiami a širokými pláňami, skalnými vodopádmi a kaskádami, jazerami, zasneženými kopcami... ale dosť bolo básnenia o kúzelnej, nádherne natočenej prírode, ktorá mi miestami vyrazila dych. Príbeh je, musím uznať, na lepšej úrovni než napríklad nemastné-neslané Blair Witch, ktoré sa len hrá na atmosféru pod rúškou noci a pracuje len so zvukom. Lovec trolov funguje výborne aj v nehororových partiách, ktorých je pomerne veľa. Deň a noc sa na obrazovke vyskytujú rovnomerne, postavy sú celkom zaujímavé (samotný lovec trolov je skvelý, Otto Jespersen má proste charizmu), príbeh a spracovanie záživné a lákavé. Efekty sú síce samozrejme lacnejšie, ale trolovia sú aj tak celkom parádne vyvedený, to sa musí nechať - a vďaka kolosálnym rozmerom občas človeka zamrazí :-) Okrem toto má príbeh viacero rovín, nielen natáčanie dokumentu a odchyt a lov trolov, ale napríklad aj nórska politika a zadržiavanie informácií, ktoré sa pre dokumentaristov môže ľahko stať osudným. Jednoducho povedané, nech sú trolovia akokoľvek hrozní, ľudia vedia vždy byť ešte horší. Film je to prekvapivo výrazný, zábavný, miestami pochmúrny a strašidelný. Bavil som sa miestami priam kráľovsky. 80%(14.4.2014)

 • Šakal
  ****

  Těžko říct, co tohle provede s turistickým ruchem v Norsku. Spoustu (křesťansky založených) rodin, to zřejmě od návštěvy odradí. Na druhou stranu, dostat tohle k narozeninám, ve formě víkendového zážitkového voucheru, neváhal bych ani vteřinu.__ Rozebírat tohle vážně, (snad) ani nejde. Přesto se tu o to (ne)překvapivě velká část snaží. Max v sedmé min, při pohledu na mrtvého medvěda s vypláznutým jazykem, (vám) musí začít svítat a pokud ani po narážce na hádanku nemáte jasno, není (vám) pomoci. Trošku nadhledu, lidi. Narozdíl od snímků jako je Cloverfield , The Blair witch project apod. je právě tohla ta nedostižná výhoda Trolljegeren. Na jejich největším problému tj; samotné těžké uvěřitelnosti, postavili tvůrci základ a právě jejím (ne)jednoznačným popřením, ji následně přetavili v největší přednost. Lví podíl na konečném úspěchu, má hlavní představitel O. Jespersen, coby nejlepší (jediný) lovec trolů. Sledovat jeho, za každé situace, vážný výraz, kdy se stoickým klidem, bez pohnutí brvou, zodpovídá zvídavému novináři, jednu otázku za druhou (biolog žasne, laik se diví) popř. stěžujícího si na nevděčnou roli jeho zaměstnání, je zážitkem hodným (d)ocenění.__ Zkrátit snímek o nějakých patnáct minut, šel bych snad i do plných. I díky všudypřítomné nadsázce a skutečnosti, s jakou hravostí k jejich národní látce tvůrci přistoupili. Patrné je to zejména v podobě myšlení i na takové detaily, jako je vyplňování dotazníků po odstřelu. Nic naplat, stavy je potřeba hlídat. Navíc i samotní trolové nepůsobí směšně a potřeba je taky ocenit odvaha, kdy jsou divákům ukázáni v „plné síle a kráse“, bez třesoucí se kamery a nikoliv v podobě černých obrysových čmouh. Bát se u Trolljegeren zřejmě nebudete, byť, že umí André vystavět i napětí, jednoznačně dokazuje ve scéně v dole. Přesto si snímek převážně užijí koutky vašich úst. Pouze by mě zajímalo, jak na snímek nahlíží samotní norští diváci. Zda-li s potřebným nadhledem nebo jako na pošpinění jejich legendy.80%[Na svou podzimní zahraniční dovolenou, si budu muset přibalit i domácí kameru, neboť, jak vidno, nejen norská vláda, něco (úspěšně) tají. __Co se zdejších luhů a hájů týče, máme taky kam sáhnout. Své o tom ví i Ivan Mládek. Tak nashle za rok....v kině.](22.4.2014)

 • oje
  ****

  Ve výsledku zábavná severská kombinace, která spojuje nadsazenou mytologickou předlohu se seriózním zpracováním. A právě odvážné spojení pohádkové podstaty s maximálně vážnou formou je na filmu to, co ho dělá zajímavým. Díky tomu všemu a jednoznačně přínosnému polodokumentárnímku zpracování je třeba nechat se trochu unést, nebát se zasmát a nehledat žádné komplikace jednoduché dějové struktury nebo figurek, pobíhajících okolo vousatého horala. Snad jen škoda spoileroidního plakátu.(24.8.2011)

 • - Film obsahuje niekoľko odkazov na historický škandinávsky folklór. (misterz)

 • - Niektoré postavy vo filme stvárnili známi nórski komici: Otto Jespersen (lovec trolov), Knut Naerum (pracovník elektrárne), Robert Stoltenberg (dodávateľ poľského medveďa) a Hans Morten Hansen (Finn, šéf lovcov trolov). (Momo_desu)

 • - Dle režiséra André Øvredala se tým okolo natáčení snažil celý projekt držet v tajnosti. Název filmu a herecké obsazení tajili do premiéry a místo klasické propagace využili tzv. virálního marketingu. (Dzegr)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace