Reklama

Reklama

Lovec trolů

  • Norsko Trolljegeren (více)
Trailer

Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (612)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Velmi strašidelný začátek ve stylu Blair Witch se nakonec přetranformoval v témeř fantasy dobrodružství. Bohužel ale s každou další přibývající minutou ztrácí na zajímavosti, začíná se trochu opakovat a ke konci přes krátkou stopáž i lehce nudit. Dokumentární styl a roztřesená ruční kamera byly výbornou volbou a všudypřítomná nadsázka a sebeironie (tohle prostě nikdo nemyslel vážně, stačí si přečíst prolog a epilog) taktéž. Navíc v sobě ukrývá jednu dobrou radu do života cestovatele - pokud jste křesťan, vyhněte se radši Norsku velkým obloukem... 70% ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Kresťanstvo škodí zdraviu! :-) Roz-koš-né! Tak ako si každá krajina chce natočiť národný zombie horor, teraz prichádza móda "found footage" filmov. Španieli to spojili, Nóri sa vydali cestou Cloverfieldu. Akurát to zasadili do vlastnej mytológie, a to veľmi dôkladne. Funguje to skvele, navyše je z toho cítiť obrovský nadhľad. Vtip spočíva v tom, že sa film celý čas tvári smrteľne vážne - dokonca aj pri vysvetľovaní, že vysoké napätie je v skutočnosti plot, čo drží trollov v horách a vybuchnutie či skamenenie na slnku spôsobuje fakt, že trolly nedokážu spracovať vitamín D. Funny as hell. Samotná POV forma je využitá dobre, triky sú na "nejakú škandinávsku produkciu" viac ako slušné a zvukové efekty, ktoré zaobstarávajú stretnutiam s trollmi hlavnú časť pôsobivosti, absolútne perfektné. Skrátka a dobre, vynikajúca zábava. Len by to možno chcelo trochu viac napätia. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Trojice studentů si to namíří do norských hor a hvozdů, aby natočila dokument o ilegálním zabíjení medvědů. Narazí na tajemného fousáče v podrápaném autě, který s nimi nejprve nemá zájem hovořit, posléze nicméně souhlasí i s tím, aby se k němu skupina na lov připojila. Nebudou se ale lovit medvědi, nýbrž trolové. Blairwitchovský dobrodružný dokument o lovcích trolů - to musí nalákat snad každýho. Netradičnost námětu (kolik vážných snímků s troly znáte?) je hlavním důvodem, proč snímek baví. Jinak totiž nepřichází s žádnou extra velkou dávkou napětí či strachu (scéna v dolech trochu postrašit dokáže), ani příběh není vystavěn nijak originálně. Divákovi se zkrátka dostane módní formy found footage filmů, množství atmosférických obrázků norské přírody a spousty postřehů ze života trolů - a to mu musí stačit. 7/10 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

No jasně, že tyhle typy filmů mám rád. Sice se tu kamera klepe tak, že ze tří čtvrtin filmů nemám skoro nic, ale na druhou stranu je to tak autentické, že bejt v hlavní roli Láďa Hruška se svými nadívanými kuřecími kůžičkami, tak mu to věřím. Lovec trolů je nicméně po Blair Witch, Monstru a Rec další opravdu zajímavý kousek, který si vzal kus ze svého prostředí a využil to nejlépe, jak to jen dokázal. Ve své podstatě je to naprosto klasický příběh dokumentaristů, co se snaží na severu Norska najít trola. Ve skutečnosti je to nesmírně ironická a brutálně zábavná komedie, kterou když budete pozorně vnímat, dokážete si ji zapamatovat na pořád. U mě od teď bude Norsko zemí trolů. A to v rámci tohoto filmu rozhodně něco znamená. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Spousta mých kamarádů, co xmrti rádi masturbují nad fotkami homorybáře Wágnera, který si drží obřího sumce či mává dvoumetrovou štikou, tvrdí, že úplně nejlepší je jet do Norska na tresky! Tento DOKONALÝ skvost mě však přesvědčil, že až do Norska jednou pojedu já, budu mít v batůžku místo pixly s hlístama ultrafialovou lampu a jako doprovod partičku ortodoxních křesťanů! Konečně někdo ukázal Blervičské ježibabě, že by si měla sbalit těch svých pár bubu větviček a vyhranit se v kategorii nudné domácí video! ()

Galerie (37)

Zajímavosti (8)

  • Niektoré postavy vo filme stvárnili známi nórski komici: Otto Jespersen (lovec trolov), Knut Naerum (pracovník elektrárne), Robert Stoltenberg (dodávateľ poľského medveďa) a Hans Morten Hansen (Finn, šéf lovcov trolov). (Carol Pifková)
  • Nedlouho po uvedení filmu v USA zakoupily společnosti CJ Entertainment & Media a 1492 práva pro vytvoření remaku. Na scénáři začal rok po uvedení originální verze pracovat Marc Haimes a prvním stanoveným termínem premiéry byl rok 2014. (Martrix)
  • Film obsahuje niekoľko odkazov na historický škandinávsky folklór. (misterz)

Související novinky

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Norský filmař André Øvredal před pěti lety sklidil velký úspěch svým debutem – populární formou found footage natočeným Lovcem trolů. Již více než rok se pokouší rozjet svůj další projekt, tentokrát… (více)

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)

Reklama

Reklama