Reklama

Reklama

Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (613)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mi sakra sedlo! Trolljegeren je další z dnes už nekonečné řady pseudodokumentů, které byly jakoby nalezeny a zveřejněny, nejlépe samozřejmě na velkém plátně. ALE... tenhle norský pokus o vlastní Cloverfield má skutečně parádní nápad, několik opravdu napínavých momentů a hlavně co je nejdůležitější - mimořádně povedenou vizuální stránku. Díky funkčním počítačovým efektům před námi ožili bájné bytosti, obrovští Trollové, kteří nejraději žerou uhlí a kameny, ale nepohrdnou ani křesťany. Po dlouhé době konečně snímek, kde jsem použití handycam vděčně uvítal. Není totiž nad to, když vás v noci po lese honí něco obrovského, kácí to za vámi stromy, a vy pouze za pomocí kamery zjistíte, co to vlastně je. Za mě prostě velká spokojenost. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejzábavnějších filmů alá našli jsme materiál a všechno je to pravda. Rozjíždí se to hodně pomalu, ale o to víc se vám to odmění, pokud u toho vydržíte. Není to totiž horor, ale spíš taková smrtelně se tvářící lehká komedie. Lovec trolů Hans je boží a když si začne u snídaně stěžovat, jaká je to blbá práce a vyjmenuje všechny ty druhy s miliónem detailů, tak mě to dostalo. Je za tím vidět ta spousta práce co si s tím tvůrci dali a že mysleli i na věci, jako je formulář, co se musí vyplnit po skolení trola atd. atd. Finále s obrem je megaboží, akorát škoda nejasného konce. ()

Reklama

kulyk 

všechny recenze uživatele

Norská zhovadilost, v níž absentuje kde co. Snesitelný příběh, troška toho uvěřitelna, jakýkoliv náznak legrace, o srandě ani nemluvě, finanční zdroje produkce a myšlenkové scenáristy, fešná samička, charismatický sameček, kamera, kterou by nedržel nějaký Norek v absťáku, proloženém epileptickými záchvaty... Asi bude snazší vyzdvihnout, co ve filmu rozhodně nechybí. Hovna. Amatérsky uplácaná, některá se hýbou a jedno má tři hlavy. Možná, kdybychom patřili k lidu, usídlenému tam nad Baltem, našli bychom si v Lovci své kulturní odkazy a celé by nám to přišlo jako obrovská bžunda s dramatickým přesahem (ostatně - na vlastní bulvy mi bylo dáno spatřit, jak v Lese trolů na Ölandu místní selský lid v bázlivé hrůze nahlíží za každý kmen, zatímco jeho buclaté, státním zřízením rozmazlované potomstvo, vzrušeně piští opodál). Ovšem nám by byl bližší nějaký ten příběh o Perunovi, jak na koníčka sveze Moranu. Co, Kotleto? ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Příjemná blbinka bez vyšších ambicí, v níž při zpětném zkoumání krásně funguje prolínání filmového a dokumentárního jazyka, samotná autenticita ale příliš dlouho nevydrží (tím spíš, že autoři zásadní zvrat odhalí vlastně už v samotném názvu filmu). Rozhodě ale potěší atmosféra, parádní promyšlenost fikčního světa a v neposlední řadě také spousta drobných fórků a narážek, které vlastně v prvním plánu vůbec vtipné nejsou... 7/10... ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Skvělé efekty.... další klady už nebudou. Tento film by mě mohl dostat pouze za předpokladu, že by byl vytvořen před pěti lety. Chyb má jako much a ta základní je, koho si vybral za "monstrum". Trol není nijak strašidelná postava, je spíše směšná a člověka pobaví od pohledu, proto se s ní nedá pracovat v rovině hororu a právě ruční kamera a napětí jde k sobě jako pták do kundy. Trapnost tvůrců ohledně "zaručeně reálného materiálu" už se snad ani nemusí komentovat, snad si skutečně nemysleli, že to bude někdo brát vážně, a o to horší je fakt, že si to skutečně mysleli. Pokud severské lesy, zima a tma, pak Big Foot, ale ne Trol z pohádek, který má obličej jak Pinokio a "ani nekouše". Dnešní divák je zmlsaný a po šíleně akčních jizdách jako REC, The Cloverfield a podobných nervy cukajících filmech, nemůže pár poražených stromů a prdících karikatur člověka postrašit, natož dostat do křečí. Čistě za efekty dávám 45%. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (9)

  • Dle režiséra André Øvredala se tým okolo natáčení snažil celý projekt držet v tajnosti. Název filmu a herecké obsazení tajili do premiéry a místo klasické propagace využili tzv. virálního marketingu. (Dzegr)
  • Nedlouho po uvedení filmu v USA zakoupily společnosti CJ Entertainment & Media a 1492 práva pro vytvoření remaku. Na scénáři začal rok po uvedení originální verze pracovat Marc Haimes a prvním stanoveným termínem premiéry byl rok 2014. (Martrix)
  • Film obsahuje niekoľko odkazov na historický škandinávsky folklór. (misterz)

Související novinky

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Norský filmař André Øvredal před pěti lety sklidil velký úspěch svým debutem – populární formou found footage natočeným Lovcem trolů. Již více než rok se pokouší rozjet svůj další projekt, tentokrát… (více)

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)

Reklama

Reklama