Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

veverysiak

Severská recesia, ktorá miestami vedeckým spôsobom približuje ostatnému svetu domácu preživšiu mytológiu, chvíľami je to zábavné, chvíľami poučné, chvíľami akčné, ale chýba tomu to podstatné a síce napätie, ktoré by si tí smradľaví lesní zloduchovia určite zaslúžili, takže 40%. ()

Scaevola

Že by někdo konečně posunul koncept Blair Witch dále? Ne, ale tohle je stejně spíše film typu "Seveřané sobě". Zůstávají nelogičnosti dokumentární stylizace (běží se o život, ale stejně snímáte cestu přímo před sebou...), avšak tento nedostatek vynahrazuje příklon k fantasy v druhé polovině a specifická figurativnost postav. Přesto jsou asi největším zážitkem záběry norské přírody a jejích obyvatel. ()

punco

Hned prvé titulky mi natiahli kútiky typickými found footage kecmi ale dalo sa čakať, námet originálny v krásnom prostredí nórskych hor a lesov a to je tak všetko pozrieť zmazať zabudnúť. ()

Maiken Algren

Že: "Jedná sa o skutočné zábery, vyšetrovanie potvrdilo že sa nejedná o podvrh." Že: "Uhnite na stranu, rozlejem trochu kresťanskej krvi." :D ()

Muf911

Jakoby amatérský film o mladých dokumentaristech, kteří přišli na to, že vláda zamlčuje existenci trolů a při tom platí speciálního lovce. Ten proti trolům bojuje obrovským stroboskopem - trolové nesnášejí světlo určité vlnové délky a proto taky nikdy nechodí ve dne. Tenhle film je napůl horor a napůl komedie. Navíc točená jako dokumentaristickým stylem, nesestříhaný materiál plný roztřesených záběrů do země a podobně. ()

tomco3131

Prekvapivo dobré a napínavé. Síce je to úplne iný pohlad na nórsku kinematografiu, je tam ale viacero dobrých nápadov, ktoré skvelo fungujú, a odohrávajú sa v neohratom nórskom prostredí. Síce to v žiadnom prípade neprekonáva legendárny Blair Witch, je to však jeden z naozaj kvalitných found footage. ()

WoodoX

Je to super, aj som sa na to tešil, takže ma to nesklamalo. Lenže film na Vás vybalí trolla už po chvíle a tým pádom padne napätie až ku dnu a ďalej to len dosledujete v podstate z princípu, čo nás čaká ďalej. ()

Merenre

Norská cimrmanovina, kterou jsem vydržel spíš jen proto, že jsem neustále čekal, jestli to bude i nadále tak špatné jako do té doby. Je to příšerně nudné, půl filmu je vidět jenom tma, postavy jednají někdy naprosto absurdně a nevěrohodně, není to ani trochu napínavé a celkem jemný a inteligentní humor, který se očas naskytne (skutečně jen velmi občas) to už nevytrhne. Závěr je navíc úplně o ničem a ještě víc degraduje vše předcházející. Místy jsem během sledování chtěl dát i víc, ale když to shrnu, tak i ty dvě jsou spíš z milosti. Je škoda, že to tak dopadlo, protože nápad a v podstatě i příběh to mělo vážně dobrý...zpracování je ovšem aušus nejhrubšího zrna. ()

PECHY15

Velice originální nápad, povedené vtipné a ty letmé záběry přenádherné norské přírody dokazují, že se nemusí jít jen za čarodějnicí do lesa, ale jde jít ještě dál. ()

brasek

Veľmi povrchný snímok. Čo napísať viac? Neviem, snáď len niektoré sekvencie sú horšie ako najhoršia nočná mora. Kochať sa nórskym vidiekom je síce pekné, ale tento snímok nie je dokument o krásach Nórska. ()

kolodej1

těžko vypsat, co věechno je na tomhle dílku špatně, je to opravdu hodně dlouhý seznam. Vůbec to nefunguje jako horor, ani jako jakýsi fantasy docu soap, neobstojí to ani jako komedie ( pokud v to někdo nepočítá velmi stupidní a levnou zápletku - přitahuje ho krec křesťanů. Problém je také v tom, že poklud člověk přistoupí na hru, že trolové existují, tak stejně těžké je uvěřit tomu, že by se to nedostalo ven a kromě pár desítek zasvěcených by jinak nikdo nic nevěděl. A podobný logický kotrmelec byl, když zástupce vlády, který má za úkol ohlídat, aby se takové informace ven nedostaly se spokojí s tím, že točícím studentům jen vyhrožuje, aby s tím přestali. Patrně autor scénáře netuší, že existuje cosi jako internet a že jakýkoliv materiál lze prakticky v reálném čase uveřejňovat na webu. Pokud by si takhle obezřetně počínali ochránci trolího tajemství, jeho trvání by se dalo počítat max. na minuty. Naprosto žalostná byla i psychologie postav, spíš bych měl ale říct, že vůbec neexistovala. A když trol dostal kamaráda, tak jsme slyšeli jen drobné zavzlykání a podiv - proč neřekl, že je křesťan!? Nicméně už za pár desítek minut studenti mezi sebou nenuceně konverzovali a na kámoše si už ani nevzpomněli. Byla tu cítit i známá bolest nízkorozpočtových snímků, kdy klíčové střety vždy byly jen tak zašumleny, aby nebylo nic vidět. Nejvíc celé fungovalo jako pohádka, ale pro koho zase? Malé děti by se báli a velké už by se dílem nudily a dílem by si z té slátaniny utahovaly. O dospělích ani nemluvě. Ale dobře mi tak, mělo mě varovat, že z filmu byl nadšen úchylný verbal, největší hltač těch nejhorších kravin. 10% ()

Oxik49

Jako fanouška severské mytologie a všeho kolem mě tenhle film pochopitelně lákal, nicméně jsem se k němu stavěl od začátku trochu skepticky. Bál jsem se, že to bude něco podobného jako Záhada Blair Witch, kde jen parta studentíků pobíhala po lese, občas někde našli strašidelně poskládaný suchý větvičky, všechno se to tvářilo děsně tajemně a hororově a puberťáci mohli na fejsbůk po zhlédnutí psát, jak u toho káleli strachy... Bál jsem se, že v celym filmu neuvidim jedinýho trola a ejhle... Film byl opravdu milým překvapením. Velmi populární a rozšířená forma found footage filmů se tu prolínala s něčím, co se ještě v rámci žánru neobjevilo a všechno dohromady působí místy tajemně a záhadně, místy zábavně a člověk se u toho rozhodně nenudí. A konečně taky vim, jaký druhy trolů existují! Jediná věc, která mě nemile překvapila, bylo to, že i za polární kruh na lov trolů museli tvůrci poslat aspoň jednu mohamedánku, která pochopitelně celou rasově a etnicky homogenní partu hlavních hrdinů kulturně obohacovala. Sice se její role omezila asi na dva záběry a otázku, jestli opravdu všichni věřej na troly, ale byla tam - úkol splněn. Přes to vše to byla parádní jízda. Lovec trolů patří k filmům, na které se rád podívám znova. ()

corvax

Norští Ropáci (http://www.csfd.cz/film/8807-ropaci/). Zpočátku se snaží vypadat seriózně, ale naštěstí toho brzy nechá. Tenhle low-budget snímek má svoje osobité kouzlo, svůj cíl splní dokonale a nesnaží se hrát si na něco víc. Jen málo by se podle mého dalo změnit, aby naplnil svůj potenciál lépe. ()

gpx

Film mě do děje vůbec nevtáhl, takže o nějakém napětí nemůže být ani řeč. Kouknul jsem jen na scény s trolama. ()

K.O.S.A.

Opravdu nechápu některé "diskutéry", kteří si myslí, že snad tvůrci chtěli, aby film vyzněl realisticky. Některé "pomrkávání" ve filmu je opravdu tak znatelné, že snad nelze ani na chvilku pochybovat o tom, že se tvůrci berou nějak vážně (už jen ten vzhled trolů je sám o sobě trochu "funny", že). Snímek má naprosto skvělou atmosféru, hraní si s realistickými prvky (byrokratické vypisování formulářů při lovení trolů, hranice rezervace trolů atd) je opravdu skvělé a je to perfektně zvládnuté. Určitě jde o nízkorozpočtový snímek, atmosférický, hravý a celkově dobře zvládnutý. ()

Optical

Lovec trolů je průměrný horor s celkem zajímavým námětem, bát se u něj určitě nebudete, ale jako výpravné fantasy po Norské krajině funguje dokonale. Tak mě napadá, že tady na ČSFD by Lovec trolů o práci nouzi neměl, zde je jich dostatek. ()

ludovit14

Zaujímavé dielo o obroch s názvom ,,troly" len škoda že ma TVORCOVIA nijako nepresvedčili že TROLOVIA existujú- ale aj tak na mňa toto dielo zapôsobilo (trikovo dobré, ale herecky nepresvedčivé ako aj nedôveryhodné čo bolo na škodu). Rozhodne ale toto Nórske dielo stojí za pozornosť diváka. HOD:60%.PS: Poučenie: v Nórsku sa neoplatí byť kresťanom! ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)