Intolerance (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2010, 26 min

• Kobrous

Neskutečný novinářský tendenční hnus. Především budu kritizovat díl o vyhození doktorky Galetové, protože tuto problematiku znám jako insider. Paní Galetová byla vyhozená prostě proto, že chodila tak dlouho se džbánem pro vodu k panu generálnímu, až se jednou ucho utrhlo. Místo aby se kvůli tomu sama profackovala, udělala z komára velblouda a mobilizovala davy známých, kteří o té situaci nevěděli většinou ani místo konání. Úřady ani soudy zatím nenašly nic, co by muzeum udělalo špatně, ale to evidentně novinářům fanaticky konajícím dobro za každou cenu nevadí. Vrcholem kauzy je zainteresování šílené Šabatové a tenhle pořad, který je prokládán trapnými troubícími kreslenými mamuty a smutnými náhledy na trpící matku, protože pracovní konflikt zřejmě nesmí existovat kvůli smutným dětským očím. Je to učebnice tendenčnosti a člověka až mrazí, když si uvědomí, že podobný postup ohýbající pravdu a citově vydírající je použit i v jiných, daleko zásadnějších kauzách. To mi ostatně potvrdily další díly. Absolutně nechápu, proč musí plátce televizních poplatků koukat na to, jak si za jeho peníze někteří dělají ve veřejnoprávní TV vlastní progresivistický levicový aktivismus.(20.4.2016)

• Maynard.

Hmm, tak sem se mrknul čistě náhodou na jeden "díl" tohoto rádoby dokumentárního pořadu. Byl to díl o českém Woodstocku, jojo o Open Air Trutnov. Čekal sem, že se dozvím aspoň pár nových informací, který bych jakožto pravidelný návštěvník tohoto setkání velmi ocenil. A dozvěděl sem se všechno možný o všem možným, jen né o aktuální situaci a problémech mezi radnicí a pořadateli (což byl důvod, proč sem na to čučel) Takže si myslím, že tento pořad je naprosto zbytečnej, neinformativní, prostě úplně o ničem. Takle by publicistický pořady vypadat rozhodně neměly. Z mý strany je prakticky úplně jedno, kde se fesťák bude v budoucnu konat, Bojiště je sice bezchybný, ale tenhle fesťák je o lidech a né o místě... No, a že by mě to odradilo od další návštevy OAMF? Tak to ani náhodou. Sice je to ještě tááákle daleko, ale blíží se to, blíží!(28.2.2011)

Typicky bolavá Achillova pata publicistiky veřejnoprávní televize, takovéhle pořady jsou dozajista nanejvýše potřeba a v pravdě v celospolečenském zájmu, jen jejich vyznění nesmí jednoznačně stranit levicovému aktivistickému pohledu na svět, jako se to mnohdy děje právě v dokumentární Intoleranci. Pro kritické hlasy peskující Českou televizi za jednostranný přístup stranící levicovým městským liberálům je tento pořad dobrou municí...(13.2.2018)

Intolerance, díl 4 - Závislí na závislých Náhodně jsem shlédla díl 4: Člověk se na to dívá a přemýšlí, jestli si z nás dělají srandu nebo ne. Tedy ti tři výtvarní umělci :-) - ti ano, ale bylo zajímavé a veselé, poslouchat je. Všechno ostatní bylo k vážnému zamyšlení nad světem, nad lidskými bytostmi, nad námi a nimi... za mně 4, Zaujalo a zastavilo..(25.4.2016)

• topi80

Viděl jsem díl o vznikajících domobranách. Ač se pořad nijak netají svou tendenčností, lidé z domobrany dostali dostatek prostoru, aby osvětlili účel takových aktivit a jejich zhodnocení ve chvíli, kdy oficiální ochrana ze strany zhrouceného státu (bez armády a s policisty, kteří v případě krize půjdou chránit domů své blízké) zcela selže. Líbilo se mi přirovnání k evakuačnímu plánu při požáru. Těmto aktivitám fandím, jelikož jsem přesvědčen (byť bych se rád mýlil), že budou ve světle toho, co Evropu čeká, zapotřebí. Paradoxně mě mrzelo, že zpovídaní odpůrci domobran se nezmohli na nic víc než na zcela zcestné a laciné odkazování na nacismus a jejich bezstarostnost a přesvědčení, že se přece nemůže nic stát (ač je jasné, že se stane) působí nesmírně naivně. Nevím, jak vypadaly jiné díly, ale v tomto případě, přestože jde o dílo Břetislava Rychlíka, nedokážu i přes přiznanou propagandičnost hodnotit záporně.(14.4.2016)