Life Cycles

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2010, 47 min

Brandon Semenuk

Nejsem žádný velký fanoušek tohoto extrémního sportu. Kolo, jako dopravní prostředek mám ale rád. Ani občasný komentář zde nemusel být, vizualizace a pohyby kamer zařídily téměř dokonalý zážitek ze sledování. Pšeničné pole, dokonalá obloha, pomalý záběr triků s bajsyklem, na který jakoby ani nepůsobí gravitace a do toho navíc očarující soundtrack vás nemůže nechat jen tak.(29.4.2012)

Nádhera... audiovizuálně jako žádné jiné video o mtb... A ten soundtrack... Oceňuji snahu spojení celého videa příběhem, ale ten je místy až trochu moc jednoduchý/kýčovitý. Dokázal bych si představit méně komentáře nebo více komentáře, který by popisoval co zrovna se děje. Okomentovat např. to úplné rozebrání kola v duchu, v jakém je divák filmem provázen, by nemuselo být špatné... Stejně to na 5* je =) | 09/2012(4.9.2012)

Tenhle snímek o MTB se snad ani nedá s těmi dalšími, které byli dosud natočené, srovnávat. Jedná se o naprosto jiné pojetí kola jako takového, což film posouvá do úplně jiné dimenze a dodává mu tak zvláštní atmosféru. Můžete se těšit na neuvěřitelně krásné záběry akce s nádhernou krajinou v pozadí. To vše umocněné luxusní hudbou a jednoduchým, ale přesto zajímavým příběhem.(8.4.2011)

Ten voiceover v jeho fádnosti, nezaujímavosti a mentorskosti podania je dôkazom, že takémuto druhu filmov chýba ešte kus k tomu aby bol zaujímavý i z inej stránky ako technickej alebo bikerskej. Na druhej strane, byť zaujímavý inak ako technicko - bikersky vôbec nemusí byť cieľom, alebo čo i len dobrým krokom - a aj na takto technicky brilantne a pekne natočené bicyklovanie ( :D ) a prírodu je radosť pozerať.(13.2.2011)

• MTHRFCKR

Největší zklamání Expediční kamery 2012. Přes 40 minut z počátku líbivých obrázků, které po několika minutách už začnou lézt na nervy. Celý dokument mi přišel spíše jako krátký vlastivědný film plný krásných přechodů a proměn přírody v průběhu kalendářního roku doplněný sem tam nějakým tím trikem na kole.(22.3.2012)

• - Na rozdiel od ostatných mountainbikeových filmov bolo k Life Cycles špeciálne skomponovaných sedem skladieb, vďaka ktorým sa mohli jednotlivé sekcie upraviť presne ako bolo zapotreby. (Eoin)