Life Cycles

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2010, 47 min

Brandon Semenuk

Expediční kamera - kino Dukla : pestrobarevná mozaikovitá koláž reklamního charakteru opěvuje kolo o něco atraktivněji než Jan Kollár v sonetu ze sbírky Slávy dcera. V druhé polovině se cyklomotiv částečně prolíná s ekologickou myšlenkou filosofického podtextu.(21.3.2012)

Absolutny vrchol medzi bike movies. Co tato partia dokaze s kamerou je neuveritelne. Praca s perspektivou, hlbkou ostrosti, posun kamery pocas zaberu, a nasledujuce prechody do spomalovakov alebo normalneho tempa a v neposlednom rade hlavne s kompoziciou!!! Ta je uplne fatalna, profesionalny fotografy sa mozu ucit. Totalne poeticke a zaroven akcne a v kombinacii s vybornym soundtrackom je to cista pastva nie len pre bikerove bulvy. Masaker!(10.11.2011)

Tenhle snímek o MTB se snad ani nedá s těmi dalšími, které byli dosud natočené, srovnávat. Jedná se o naprosto jiné pojetí kola jako takového, což film posouvá do úplně jiné dimenze a dodává mu tak zvláštní atmosféru. Můžete se těšit na neuvěřitelně krásné záběry akce s nádhernou krajinou v pozadí. To vše umocněné luxusní hudbou a jednoduchým, ale přesto zajímavým příběhem.(8.4.2011)

6 rokov trvalo natočiť vizuálne zaujímavé dielo tak, že človek je v nemom úžase. Odporúčam ľudom ktorí si myslia, že už všetko videli a nemá ich čo prekvapiť. Deje sa tam neustále skoro to isté, ale je to tak skvele nasnímané a zostrihané, že si vychutnávate každučký záber bez pocitu, že už ste to videli. Precítený film autora ktorý si počkal na tie zábery aby to vyzeralo čo najlepšie. Podarilo sa.(29.10.2013)

Konečne niekto stvoril i niečo umelecké na úkor komerčnosti (i keď v tomto prípade je zachované asi oboje). Prekrásne zábery ktoré som miloval okorenené uchu lahodiacou hudbičkou. Nieje čo vytknúť, nechýba ani skrytá pointa (bicykle niesú všetko o čo v tomto dokumente ide). Hviezdu odoberám za pokrytectvo ktoré tu bolo vyobrazené v podobe kritizovania ničenia prírody človekom a pritom je kopisko lesov a podobných prírodných plôch zničených práve dráhami pre downhill. 80%(19.6.2011)

• - Na rozdiel od ostatných mountainbikeových filmov bolo k Life Cycles špeciálne skomponovaných sedem skladieb, vďaka ktorým sa mohli jednotlivé sekcie upraviť presne ako bolo zapotreby. (Eoin)