poster

Life Cycles

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2010, 47 min

Hrají:

Brandon Semenuk
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boogieman
  ****

  Ten voiceover v jeho fádnosti, nezaujímavosti a mentorskosti podania je dôkazom, že takémuto druhu filmov chýba ešte kus k tomu aby bol zaujímavý i z inej stránky ako technickej alebo bikerskej. Na druhej strane, byť zaujímavý inak ako technicko - bikersky vôbec nemusí byť cieľom, alebo čo i len dobrým krokom - a aj na takto technicky brilantne a pekne natočené bicyklovanie ( :D ) a prírodu je radosť pozerať.(13.2.2011)

 • juta
  *****

  Nejsem žádný velký fanoušek tohoto extrémního sportu. Kolo, jako dopravní prostředek mám ale rád. Ani občasný komentář zde nemusel být, vizualizace a pohyby kamer zařídily téměř dokonalý zážitek ze sledování. Pšeničné pole, dokonalá obloha, pomalý záběr triků s bajsyklem, na který jakoby ani nepůsobí gravitace a do toho navíc očarující soundtrack vás nemůže nechat jen tak.(29.4.2012)

 • Pavkos
  *****

  Tenhle snímek o MTB se snad ani nedá s těmi dalšími, které byli dosud natočené, srovnávat. Jedná se o naprosto jiné pojetí kola jako takového, což film posouvá do úplně jiné dimenze a dodává mu tak zvláštní atmosféru. Můžete se těšit na neuvěřitelně krásné záběry akce s nádhernou krajinou v pozadí. To vše umocněné luxusní hudbou a jednoduchým, ale přesto zajímavým příběhem.(8.4.2011)

 • Rosomak
  ****

  Life Cycles posouvá úroveň MTB (=mountain bike) videí na úplně novou úroveň, technicky srovnatelnou s měřítky celovečerních filmů pro kina. Nelze opominout fakt, že jsou to právě MTB videa (a dost možná i sportovní videa obecně), které například vedle experimentálních filmů nacházejí ve své radikální stylizaci zcela nové vyjadřovací prostředky, jež jsou určující i pro kinematografický vývoj (například využívání cablecamu se od sportovních filmů dostalo pomalu i do hollywoodské produkce). Life Cycles byl natočen na dvě kamery RED disponující 4K rozlišením a tudíž v kontextu MTB filmů nabízejí ojedinělý vizuální zážitek. Zajímavé je však, kam posouvá samotný subžánr MTB filmů. Už to není "pouhá" kinematografie atrakcí, která za sebou vrství vysoce stylizované koláže sjezdů bez děje, ale naopak je snaha celý film uchopit jako příběh. Ač už je "život kola" napádem jakkoli primitivním, ve výsledku tak posouvá celý koncept MTB videí, protože zde seskupení jednotlivých scén MUSÍ nutně dávat chronologický smysl. Stále je to však jakýsi polotovar na rozmezí obou kategorií. Není to prostě takové to klasické MTB video :)(9.1.2011)

 • 0L0V0
  *****

  6 rokov trvalo natočiť vizuálne zaujímavé dielo tak, že človek je v nemom úžase. Odporúčam ľudom ktorí si myslia, že už všetko videli a nemá ich čo prekvapiť. Deje sa tam neustále skoro to isté, ale je to tak skvele nasnímané a zostrihané, že si vychutnávate každučký záber bez pocitu, že už ste to videli. Precítený film autora ktorý si počkal na tie zábery aby to vyzeralo čo najlepšie. Podarilo sa.(29.10.2013)

 • - Na rozdiel od ostatných mountainbikeových filmov bolo k Life Cycles špeciálne skomponovaných sedem skladieb, vďaka ktorým sa mohli jednotlivé sekcie upraviť presne ako bolo zapotreby. (Eoin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace