Life Cycles

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2010, 47 min

Brandon Semenuk

Už jsem si letos dokumentárně zasportoval u Art of Flight a That's It, That's All, takže to chtělo něco do třetice - nejlíp z jiného odvětví. A pak jsem narazil na tento kousek, ze kterého jsem dostal to co v obou zmiňovaných snímcích - úžasná místa (člověk neví jestli to náhodou není přírodopisný dokument), skvělou hudbu, dech beroucí záběry ... jedním slovem krása.(6.12.2011)

Tenhle snímek o MTB se snad ani nedá s těmi dalšími, které byli dosud natočené, srovnávat. Jedná se o naprosto jiné pojetí kola jako takového, což film posouvá do úplně jiné dimenze a dodává mu tak zvláštní atmosféru. Můžete se těšit na neuvěřitelně krásné záběry akce s nádhernou krajinou v pozadí. To vše umocněné luxusní hudbou a jednoduchým, ale přesto zajímavým příběhem.(8.4.2011)

Vizualne dokonale, ale o com to vlastne bolo? Taketo typy filmov nemam rad, lebo su natocene len pre jedno a to pre zisk. Znie to ako klise, viem ze vsetky filmy sa natacaju pre zisk, no tu autorom zjavne o nic ine neslo. A moze si hovorit kto chce, co chce, ale toto je uplne zbytocny film. Ked natacam dokument tak chcem aby to divakovi nieco dalo, nasytit ho faktami, aby po filme sadol k netu a hladal o danej teme dalsie informacie. V Life Cycles sme sa dockali len prazdnych reci o tom co vsetci davno vedia. Bez komentara by to bolo urcite lepsie.(2.9.2012)

Člověk by řek, že se na podobný téma dá udělat možná tak 5 min dlouhej klip, ale tenhle film dokazuje opak. Nádherný přírodní scenérie, skvěle nastříhaný a prokládaný záběry s výbornou hudbou a na do toho ještě zajímavá úvaha o životě a jeho smyslu. Osobně se mi MTB hodně líbí, ale tenhle film bych doporučil i lidem, který s tímhle sportem nemaj s nim nic společnýho a nic moc o něm neví. Já jsem se nenudil ani minutu...(24.3.2011)

• exitak

Pro někoho možná srdcovka, pro mě rádoby líbivý dokumentární snímek o kole, který chce ukázat možná až moc najednou a přitom komplexita celého vyprávění zanikne v nudných komentářích a vysekaných "wow" scénách. Mohlo to být více dynamické, více komplexní. Znovu už bych se na to nepodíval, protože informační hodnota mizerná a co se týče akčních scén, je spousta dynamičtějších a atraktivnějších snímků a i když nemají skoro hodinovou metráž, jsou pro mě zajímavější, možná právě proto.(15.4.2012)

• - Na rozdiel od ostatných mountainbikeových filmov bolo k Life Cycles špeciálne skomponovaných sedem skladieb, vďaka ktorým sa mohli jednotlivé sekcie upraviť presne ako bolo zapotreby. (Eoin)