Life Cycles

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2010, 47 min

Brandon Semenuk

Ó, to je krása, skvělé skvělé záběry atd. vážně to mám hrozně rád, ALE! to, co tam povídá ten chlápek je absolutní nechutná (a tady si s vaším velkým prominutím dovolím být poprvé (a doufám, že i naposled) za své "působení" na ČSFD sprostý) sračka! Fakt mi to těma pseudofilosofickejma blbostma hrozně kazí. Bylo by mnohem lepší, kdyby tam nic neřikal. Jinak fakt paráda...(9.9.2012)

Ten voiceover v jeho fádnosti, nezaujímavosti a mentorskosti podania je dôkazom, že takémuto druhu filmov chýba ešte kus k tomu aby bol zaujímavý i z inej stránky ako technickej alebo bikerskej. Na druhej strane, byť zaujímavý inak ako technicko - bikersky vôbec nemusí byť cieľom, alebo čo i len dobrým krokom - a aj na takto technicky brilantne a pekne natočené bicyklovanie ( :D ) a prírodu je radosť pozerať.(13.2.2011)

Nejsem žádný velký fanoušek tohoto extrémního sportu. Kolo, jako dopravní prostředek mám ale rád. Ani občasný komentář zde nemusel být, vizualizace a pohyby kamer zařídily téměř dokonalý zážitek ze sledování. Pšeničné pole, dokonalá obloha, pomalý záběr triků s bajsyklem, na který jakoby ani nepůsobí gravitace a do toho navíc očarující soundtrack vás nemůže nechat jen tak.(29.4.2012)

• MTHRFCKR

Největší zklamání Expediční kamery 2012. Přes 40 minut z počátku líbivých obrázků, které po několika minutách už začnou lézt na nervy. Celý dokument mi přišel spíše jako krátký vlastivědný film plný krásných přechodů a proměn přírody v průběhu kalendářního roku doplněný sem tam nějakým tím trikem na kole.(22.3.2012)

V Life Cycles vidím obrovskou úctu k tak volnému (free) sportu jakým bikingu je. Dechberoucí záběry, ze kterých je každou chvíli znát smysl pro detail, doplňují umělecké dílo stejně tak jako hudební doprovod. Tenhle film je natáčen zkrátka takovým stylem, jaký jsem u podobného "sportovně dokumentárních" typů filmu ještě neviděl. Je to film o životě kola, o čemž hovoří i samotný název. Od zrodu v továrně po reznoucí dráty a sedřené pláště je pořád na co koukat. Různá zpomalení, makro záběry a celková hra na efekt je ve špičkovém podání. Dovolil bych si některým hodnotícím oponovat, co na tom že je tu komentář? Tím víc má upoutat k danému tématu a vdechnout "život" už tak dost živému sportu. Svou stylizací možná připomene reklamu, ale ty se nedělají 50 minut dlouhé, a nezanechají v divákovi, tak velké emoce jako dokáže právě Life Cycles.(26.12.2011)

• - Na rozdiel od ostatných mountainbikeových filmov bolo k Life Cycles špeciálne skomponovaných sedem skladieb, vďaka ktorým sa mohli jednotlivé sekcie upraviť presne ako bolo zapotreby. (Eoin)