Life Cycles

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2010, 47 min

Brandon Semenuk

Life Cycles offers mind blowing scenarious, which are supposed to creat perfect composition for bicycle. Audio and video are together creating astonishing view of the fact, what is possible to experience on two wheels even if it is of cource technically very complicated machine with special components. Obviously makers of this documentary really knew what they are doing and in the end they made proper good job with a delicious result of this perfect document.(21.1.2012)

• FFilipCZ

Počkat, to jako myslíte vážně? Jak je možné že jsem někde četl komentáře, že tohle je lepší než "Where the Trail Ends"? Velké, ale opravdu velké zklamání. Z celkového (už tak krátkého) času se v dokumentu vyskytnou kola či MTB tématika možná tak v půlce. A jak? V naprosto nepochopitelných záběrech, které jsou vyseknuté a neúplné. Kolikrát ani nevíme odkud jezdec přijel, či odkud skáče (viz naprosto dementní záběry z obilí). A ani si nedovolím tohleto "blbečkování v lesech" srovnávat s WTTE. Možná to je natočené super skvělou kamerou, ale k čemu to je, když tam ta kola nejsou pomalu ani vidět? Záběry se mi vůbec nelíbily. Hlavně, že s přechodem z jara přes podzim do zimy, to si vyhrajou a narvou to tam každých 5 minut. Možná to má dobře vymyšlený koncept a nápad, ale provedení se mi teda vůbec nepozdává.(26.2.2013)

Ten voiceover v jeho fádnosti, nezaujímavosti a mentorskosti podania je dôkazom, že takémuto druhu filmov chýba ešte kus k tomu aby bol zaujímavý i z inej stránky ako technickej alebo bikerskej. Na druhej strane, byť zaujímavý inak ako technicko - bikersky vôbec nemusí byť cieľom, alebo čo i len dobrým krokom - a aj na takto technicky brilantne a pekne natočené bicyklovanie ( :D ) a prírodu je radosť pozerať.(13.2.2011)

Sice to nebyla žádná exhibice nejlepších bikerů, kteří by ukázali své "the best of...", a nešlo vlastně ani tak o to ježdění na kole, jak jsem čekal, ale za to mě tento film překvapil neuvěřitelnými záběry. Filmařský tým moc dobře věděl, jak a čím zaujmout diváka a to nejen diváka "bikera", ale i obyčejné lidi, kteří zůstanou s úžasem hledět na ty parádní snímky zkombinované s efekty. Těm, kteří byli zklamáni tím, že si neužili schopností pravých bikerů, doporučuji shlédnout sérii New World Disorder a ROAM. Já jsem si osobně podívanou moc užil.(11.4.2011)

Technicky brilantní kousek. Nejedná se sice o klasické bikerské video, ale na druhou stranu se tím stává přístupnějším pro širší publikum. Pakliže si chce někdo pochutnat na fantastických obrazových orgiích, například při předvádění novéhu fullHD televizoru přátelům...ideální volba. Obsahově trochu prázdné...ale já jsem biker, tady jde objektivita stranou! ;-)(25.4.2011)

• - Na rozdiel od ostatných mountainbikeových filmov bolo k Life Cycles špeciálne skomponovaných sedem skladieb, vďaka ktorým sa mohli jednotlivé sekcie upraviť presne ako bolo zapotreby. (Eoin)