poster

Noční oční (amatérský film)

Horor / Komedie

Česko, 2010, 9 min

 • SOLOM.
  *

  Další z českých krátkometrážních snímků, který se ke mně dostal způsobem typu: Tak tohle bys měl vidět! No a opravdu jsem nestačil zírat, co všechno jsou lidi schopní hodit na československou filmovou databázi. Tohle je mé první setkání s „tvorbou“ režisérky Zvelebilová a popravdě já nadšení některých zdejších hodnotících nesdílím. Jak vidno není to její jediný příspěvek, takže se asi někdy v budoucnu mrknu na další její tvorbu, ale pro příště bych jí radil odstranit z žánru (horor). S tím tenhle short neměl nic společného, ale to jen tak okrajově. Jedinou pozitivní věc jsem v něm našel – hudební vložku – ta byla dobrá. No a potom možná visáž její sestřičky. Tím však všechno dobré končí. Pro příště by bylo možná se více zaměřit na onu komickou stránku, protože ani ta mi legrační moc nepřišla.(10.1.2015)

 • Avathar
  **

  Tá hudba bola mizerná a pílila mi uši. A zvyšok na tom tiež nie je dvakrát dobre. Celkom ma to svojou naivitou (herci, dialógy) bavilo, ale len keď sa to odohrávalo na klinike. Potom to už bol len bordel, hopkajúca herečka, predstierajúca, že šprintuje pred útočníkom, jej útok čisté wtf a ten debilný flashback tam bol načo? Inak tá tenisová loptička (alebo čo to bolo), čo hrala oko, pobavila.(8.2.2016)

 • Peytl
  *

  Vzhledem k sexuální frustraci zdejšího osazenstva není divu, že se objevila i hodnocení hraničíjí, či už překračující demenci vyvolanou tlakem semena na šedou můru kostkovou. Ano, jsi to i ty, Topře, v poště požaduji vysvětlení a nejen u této sračičky. Já, tedy člověk, který praktikuje zdravý sexuální život, pak nemohu plýtvat zdejšími pizdami jen proto, že slečna režisérka je spíše madam Rosana. Některá tajemství by zkrátka měla býti zjevena, že oko je důležitý orgán (děkuji slečno DrVoštěpová), tedy na revanš "pokud není talent, serte na to, ušetří vám to v budoucnu mnoho traumatizujících chvil." Koneckonců, živit se jako kurva, tupá pipka, či dement, není úplně k zahození... sám jsem toho důkazem.(16.3.2014)

 • honajz2
  *

  Já černý humor můžu, ale vyprávět mi ho 7 minut (a i ten "vtip" byl trapný, pitomý a předvídatelný), to fakt ne. Herecké výkony horší, než kdybych se díval na vystoupení divadla složeného z žáků základní školy... Nu což, pojďme si rozebrat děj tohoto umění. Rosana pracuje na oční a nejspíš je velký profesionál, když má ordinaci na záchodě a visí jí tu pár obrázků očí (mezi nimi je třeba i oko draka nebo mimozemšťana, pro neobvyklé klienty). Pak jí zdravotní sestra řekne, že ve vlaku je úchyl. Ona totiž pracuje v Praze a bydlí v Kladně. No jo, ale řekla ve vlaku, třeba řádí někde u Osoblahy a nějaké Kladno mu je ukradené... Pak přijde klient, herecky asi nejnadanější poleno ze všech, má nějaké smetí v oku, tak mu to milá očařka zadarmo vyndá a klient jde pryč. Je noc, Rosana jede domů, záběry z vlaku, pak roztřesený neidentifikovatelný sen a Kladno. No, natočit v noci Merkur Casino atmosféru neudělá. Tam je zničehonic její klient, který se za ní rozeběhne, při tom občas máchá rukou (nebezpečný úchyl!!!). Pak dojde očařka domů, vytáhne klíče a na jednom z nich je BACHA ULTRA MEGA BRUTÁLNÍ SPOILER oko zmíněného klienta pokryté červenou vodou od vodovek. Očařka pak oko zahodí a jde domů. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. Konec. Vysoká hodnocení budou asi od kamarádů, třeba StevenW. bude ten její klient... No, jedno se tomuhle filmu musí nechat. Můžu natočit i tu nejamatérštější sračku a bude na ČSFD. Co já vím, možná to fakt udělám. Hvězdička za výběr jakž takž ucházející hudby...(10.2.2018)

 • MartinNDL
  ****

  Tohle se mi líbilo. Oceňuju přechody mezi "vážným" filmováním a sebeparodií, kterou někteří v hodnoceních filmečku vyčítaj, ale podle mě je to jistým záměrem autorky. Jinak bych měl velkou radost (jestli je to tak), kdyby to celý bylo koncipovaný jako divák - sexuální úchyl, což se projevuje detaily v první části filmu, konkrétně zdůrazňování sexuálně atraktivních partií Rosany v případech, kdy příběhově důležitějším objektem bylo něco jiného (klíče atd.) Zároveň se mi líbí "bonus pro fanouška", který se na film podívá podruhé (oko na stole a nový pohled na doktorku jako úchyláka). A teď se dostávám k prakticky jediný výtce, která je pro mě ale poměrně důležitá. Rozhodně bych vyhodil flashback (v titulcích navíc uveden jako beck, což je správně jedině se šunkou na fotbal). Při třech postavách a sedmiminutový stopáži je zbytečný a jenom dělá z diváka idiota, nic nového nepřináší, ani reálně neobjasňuje. Celkově mám Noční oční výrazně radši než další dva filmy, co jsem od Rosany viděl (O královské stolici a Evoluci) a to nejen proto, že jí to tu fakt sluší.(16.2.2011)