Noční oční (amatérský film)

Horor / Komedie

Česko, 2010, 9 min

• Carol Pifková

Drahá Rosana. Možno nie si zlý človek ale na toto sa vykašli. A ak tvoji kamoši to chvália sú falošní. To, že ťa to baví neznamená, že na to má každý. Tvojim amatérskym filmom (škoda, že amatérskejšie označenie pre toto neexistuje) chýba istá dávka logiky a navyše asi si mýliš žáner komédia s niečím iným. Neviem ako ostatní ale to, že sa do dákej kotolni nalepí pár plagátov očných šošoviek, neznamená, že miestnosť pôsobí ako ordinácia optika. Ešte sa mi nestalo aby sa lekár delil v ordinácii o jednu stoličku s pacientmi a aby sestrička bola oblečená ako prostitútka. ALE! Mala plášť tak tým pádom to musela byť prinajmenšom dáka praktikantka! Úprimne, kamera otras. Ale okej berieme to ako amatérsky film, a občas nie sú finančné prostriedky na to aby to vyzeralo lákavejšie. Bohužiaľ ak aj upustím od tohto faktu, vôbec to lákavé nebolo. "Útok" na muža kľúčmi bol dosť nevydarený a nelogický nakoľko sa ho pani optička v hrubom upotenom roláku, ktorý mala celý deň na sebe, ani nedotkla, a navyše to ako sa zahnala tak je nemožné aby mu oko vypichla a ešte s cievami vytrhla tak aby ostalo na tupom kľúči. No po hláške, to oko som už niekde videla alebo čo to bolo za sračkovú vetu som dostala menší dávivý reflex, pretože to oko musela byť dáka cukrovinka, pretože pri zábere na dúhovku sa mi chcelo plakať a vravela som si panebože prečo?! Ale okej akože žáner komédia. Ešte by som chcela pripomenúť, že pani optičku ak na budúce bude niekto naháňať nech sa nepohybuje ako tuleň a nech beží ako o život Forrest Gump by ju obehol 2x.(5.2.2013)

Velká škoda,na amatérskou práci skvělá atmosféra i výborně vybranej hudební motiv,dobrý herci....mladá doktorka mrtě sedí,kamkoliv přijdete vidíte většinou ucha hned po škole,sestřička je až moooc sexy :-),hereckej projev dobrej.Střih i narůstající tempo výborné...ale pak brutální fail!!!jak za ní běží...to by na ni asi křiknul že je to on,z tý ordinace aby zastavila...nebo něco.škoda..lepší konec a jasných 5*...tenhle to bohužel srazí na ty 3*..ale pěkné :-)(13.2.2011)

To amaterske herectvi me vylozene rozsekalo, ale jinak se mi cely film snipersky trefil do vkusu. Hlavni plusove body za pouziti elektronicke hudby a sexy sestricku. "Radi tam nejakej uchylak. Vem si neco do ruky a az te napadne, tak po nem seknes, on se lekne a utece." 7/10(24.3.2011)

• Peytl

Vzhledem k sexuální frustraci zdejšího osazenstva není divu, že se objevila i hodnocení hraničíjí, či už překračující demenci vyvolanou tlakem semena na šedou můru kostkovou. Ano, jsi to i ty, Topře, v poště požaduji vysvětlení a nejen u této sračičky. Já, tedy člověk, který praktikuje zdravý sexuální život, pak nemohu plýtvat zdejšími pizdami jen proto, že slečna režisérka je spíše madam Rosana. Některá tajemství by zkrátka měla býti zjevena, že oko je důležitý orgán (děkuji slečno DrVoštěpová), tedy na revanš "pokud není talent, serte na to, ušetří vám to v budoucnu mnoho traumatizujících chvil." Koneckonců, živit se jako kurva, tupá pipka, či dement, není úplně k zahození... sám jsem toho důkazem.(16.3.2014)

Tohle se mi líbilo. Oceňuju přechody mezi "vážným" filmováním a sebeparodií, kterou někteří v hodnoceních filmečku vyčítaj, ale podle mě je to jistým záměrem autorky. Jinak bych měl velkou radost (jestli je to tak), kdyby to celý bylo koncipovaný jako divák - sexuální úchyl, což se projevuje detaily v první části filmu, konkrétně zdůrazňování sexuálně atraktivních partií Rosany v případech, kdy příběhově důležitějším objektem bylo něco jiného (klíče atd.) Zároveň se mi líbí "bonus pro fanouška", který se na film podívá podruhé (oko na stole a nový pohled na doktorku jako úchyláka). A teď se dostávám k prakticky jediný výtce, která je pro mě ale poměrně důležitá. Rozhodně bych vyhodil flashback (v titulcích navíc uveden jako beck, což je správně jedině se šunkou na fotbal). Při třech postavách a sedmiminutový stopáži je zbytečný a jenom dělá z diváka idiota, nic nového nepřináší, ani reálně neobjasňuje. Celkově mám Noční oční výrazně radši než další dva filmy, co jsem od Rosany viděl (O královské stolici a Evoluci) a to nejen proto, že jí to tu fakt sluší.(16.2.2011)