Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsou místa, kterým je lepší se vyhnout. Skupina studentů cestuje do odlehlé posvátné země amerických indiánů, aby mohli nasbírat materiály pro školní práci na téma o indiánských tradicích. Bažinatá oblast daleko od civilizace byla po staletí využívána jako místo soudu a trestu pro vrahy. Země samotná má magické schopnosti. Umožňuje mrtvým přijít zpět a ztrestat viníky. Začínají se dít prapodivné věci a hrůza obklopuje studenty ze všech stran. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Caelos 

všechny recenze uživatele

Vlastně tak nějak nevím, za co ta jedna hvězdička. Poměrně omletý námět se všemi klišé, které k němu patří, což by zase tak nevadilo, ale podaný s takovou, ale kurva takovou kadencí nesmyslů a krávovin, že jsem se nesmál. Ne, nesmál jsem se, jelikož k smíchu to rozhodně není. Scénu se světlicí budu mít v paměti ještě dlouhou dobu. Nevím kdo měl větší sračku místo mozku, zda scénárista, či režisér (každopádně oba mají v hlavě čokoládového pyré přehršel), ale taková přehlídka se jen tak nevidí a že jsem i horších sraček viděl dost. Zeck (Zack, co já vím) u mě s přehledem vyhrává cenu "Největší kokot jakého jsem poslední dobou ve filmu viděl". Zajímalo by mě, každý jistě zná pár lidí a teď si s nimi někam vyjedete... SPOILER tam se tak nějak zjistí, že jsme celkem dobrá parta, jeden udusil matku polštářem, druhý dal pacientovi naschvál špatný lék s následkem smrti, prostě taková prima parta do nepohody. To je fakt nemožné. Mimojiné, nic proti psům, ale povýšit zabití psa na stejnou úroveň jako vraždu člověka mi příjde poněkud... fanatické. Mimoto, útok psa (pro zkušeného diváka naprosto očekávaná lekačka) a jeho trhání krku bylo fakt trapné. Kdyby aspoň nešlo tak okatě vidět, jak je jeho držka umělá. KONEC SPOILERU. Prostě hrozně blbý film. Ve všech směrech. Ochotnický soubor z Horní Suché by to zahrál lépe. A ta světlice, ta mi vrtá hlavou, chápu že lidi panikaří, ale udělat tohle?! K čemu? Já to nechápu. Já nevím, je to stejná blbost, jako by si při automobilové honičce zničehonic zajela všechna auta na benzínku. Z toho filmu mě bolí mozek. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Skupina studentů se vydává na opuštěné území původních amerických indiánů, o kterém se vypráví spousta krvavých historek. Toto území již staří indiáni používali jako popraviště - jakmile se sem dostal někdo, kdo spáchal jakýkoliv hřích - byl starými lesními duchy brutálně zabit. Studenti samozřejmě těmto historkám nevěří - než první z nich okusí svůj trest ... Zhruba první polovičku filmu jsem se příjemně bavil - očekávání, že se něco stane bylo tentokrát mnohem lepší, než když se to skutečně stalo. Jenže jak přišlo na lámání chleba - kvalita šla brutálně dolů. Z milých studentů se vyklube pěkná banda (každý má na krku nějaký ten hříšek), což samozřejmě duchové nemohou odpustit, a tak každému naloží co mu třeba. Jenže jsem si celou dobu říkal, že by se na dané místo měl podívat také scénárista tohoto filmečku, protože takovou spoustu kravin co se mu podařilo do filmu zabudovat, se jen tak nevidí (první cesta od vody do kempu jim zabrala půl dne, a pak to během pár minut zfouknou všichni ještě několikrát nebo ona již zmiňovaná světlice). Na všem se ale má najít něco pozitivního - a tady jsou to bezpochyby exteriéry.. ()

Reklama

heyda odpad!

všechny recenze uživatele

Strašně moc jsem si přál, aby byl tento film lepší než zdejší hodnocení. Opravdu jsem si říkal, pokud bude alespoň trochu záživný a hororový, tak to hodnocení tady zvednu. Začátek byl jakštakš dobrý, ale po pár minutách se to rozjelo. Rozjela se hitparáda nesmyslů, trapných triků, céčkových momentů, nehereckých výkonů a příběh? Že se ze skupinky vysokoškoláků vyklube tlupa vrahů, mi nahrála na definitivní smeč v podobě odpadu. :-/ ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Film se k nám dostal díky mé „oblíbené“ DVD Edici a já byl připraven na nejhorší. Tentokrát jsem však docela mile překvapený, protože na rozdíl od většiny uživatelů na CSFD já jsem byl "celkem" spokojený. Posvátná a především indiánská místa/pohřebiště ve filmu patří mezi moje nejoblíbenější. Již samotný začátek dokázal upoutat mou pozornost navozením poněkud stísněné atmosféry, která ovšem příliš dlouho nevydržela. Jakmile se totiž na scéně objeví naše bandička studentů jde veškerá vážnost stranou. Charakteristika jednotlivých postav je různorodá jako noc a den. Hlavní prim zde hrají dvě pohledné dívky, které ovšem dokáží zaujmout především svým vzhledem nežli hereckým talentem. To se už bohužel nedá říct o jejich mužských protějšcích. Většinu děje se většina z nich chová dost nepřirozeně, což mi vadilo asi nejvíc. Bylo nad slunce jasné, že o žádné svatoušky nepůjde a tak jsem bedlivě vyčkával, s čímže se to tvůrci vytáhnou. Ve chvíli kdy se ozve jejich černé svědomí a dožene je jejich minulost konečně značně oživí skomírající děj i atmosféru. Sorry ale laciné hlášky a pár sexistických narážek na mě moc velký dojem neudělalo. Některé scény z minulosti však již jo. Přestože jde jen o kratičké záblesky, kdy má divák šanci sledovat proč musí být postavy potrestány. Závěr filmu se ovšem moc nepovedl a přestože se nekonal happyend, tak jsem zůstal lehce znechucený. Když už tomu obětujete devadesát minut svého života, tak očekáváte důstojné zakončení. Dalším důvodem ke kroucení hlavou je i místy hodně děravý scénář. Teda co děravý, spíše stupidní jako prase. Lze zde vidět několik naprosto nelogických věcí, stejně jako jistou gumovitost (viz prokousnutí hrdla umělou tlamou) atd. Právě tyto prvky mě odrazovali od průměrného hodnocení, které chci dát asi nejvíc. Jenže když už jste od DVD Edice viděli tolik sraček, musíte sem tam udělat výjimku a nějaký ten film vyzdvihnout nad ostatní. 5/10 ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Podle Imdb jsem čakal něco fakt parádáního, ale dostal jsem strašně nemastnej neslanej horor. Ne že by byl špatnej ale přišlo mi že je strašně špatně natočenej. Ale pár scén jako třeba všechny scény se psem jsou parádní. Ale prostě tomu strašně chybělo. A divákům doporučuji vydržet těch uděsných prvních 10 minut. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama