Ossakhan yeonae

• Jižní Korea 오싹한 연애 (více)

Pouličný kúzelník Jo-goo si počas jedného zo svojich vystúpení všimne v publiku hrozne vyzerajúce dievča, Yeo-Ri, ktorá v ňom vzbudí inšpiráciu pre jeho "Horror Magic Show". Show sa stane úspešnou potom, čo sa Yeo-ri u Jo-gooa zamestná a hrá úlohu strašidla v skrini.
Yeo-ri má schopnosť vidieť duše mŕtvych od autonehody, ktorá sa odohrala v čase jej štúdia na vysokej škole. Jej život je kvôli tejto schopnosti osamelý a desivý, no Jo-goo ju má čoraz radšej. Podarí sa mu však prekonať strach z vecí, ktoré sa okolo dievčaťa dejú? (ČSFD)

*CARNIFEX*

Vďaka hereckému obsadeniu do hlavných rolí, umeniu "hrať" obsadených postáv do hlavných rolí, ale i samotnému príbehu, nesmierne prekvapený, ako ma tento film od úvodu dokázal zaujať. Humor je bezprostredný, nevtieravý, doslova "obyčajný", typický pre Juho Kórejskú národnosť. Romantická stránka "jak by dal", jemne, ľudsky, dojemne i vtipne podaná. Skrátka, kto obľubuje tvorbu tejto krajiny, bude určite spokojný! Čo sa horor žánru týka, musí divák úplne upustiť od akýchkoľvek očakávaní, keďže "Ossakhan yeonae" je v prvom rade pomerne vtipnou, mysterióznou love story rozprávkou láske, ktorú postretla pomerne originálna "prekážka". ()

Kurikmoon

Rozproruplnosť. Na začiatku v niektorých scénach pocit ako z lacného sitcomu. Romantické prvky až na pár okamihov fungovali dobre. Mysterium počas kúzelníckych predstavení stojí za vzhliadnutie. Pointa? Sme u korejcov, takže to sa od nich očakáva ;) . Horrorové boli zničené niekedy až moc šialeným (to nie je to správne slovo) humorom. A humor samotný? Na začiatku naozaj obsurdný. V jeho prítomnosti mi i herci pripadali gýčovitý. Ako však padli prvé kúsky košele, padli i zábrany. A mal som okamihy, keď sa fakt nedalo nesmiať. Tento film je naozaj poriadne zmeska slín, blata a stebiel trávy s malými lastovičkami vo vnútri. Ale nejako to drží pozornosť, vo vnútri je to milé. Len treba vydržať a zabavíte sa. Ale i napriek YE jin Son im neodpustím tú hroznú hudbu. To bol hlavný hrobár niektorých romantických a hlavne hororových scénok. /Zábery z tituliek netreba pozerať. Sú skôr trapné a silené ako smiešne/ ()

Pethushka

Perfektní, perfektní, perfektní! Přesně takové filmy miluji. Vůbec jsem netušila, jak chtějí skloubit romantiku s hororem, jim se ale podařilo udělat z toho také skvělou komedii a občas i lehké drama. A tak z toho vznikl film, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. A teď ještě napíšu tu několikrát ohranou větu, Ye Jin Son je úžasná herečka! A ten kluk byl moc dobrou volbou. Nemám co řešit...5* ()

Fr

,,ONA NENÍ NORMÁLNÍ....“ /// Když pouliční kouzelník potká zvláštní ženu.... může vzniknout neobvyklá ,,švédská trojka“ a poučení, že láska i ducha z Kruhu plnýho Nenávisti porazí. Ale bacha! Nic pro poseroutky! Nádherní ducháčci a holka stejně normální jako Cole Sear. Hold v každý romantický komedii je nějaká překážka. Ye-jin Son je sympaťačka (sejdeme se znova? Ale bez tý tvý kámošky. Už su na trojku starej...), líbí se mi ten zvláštní humor, stejně tak romantika a miloučce mrtvoučcí (kreténe! Tohle nikdo normální nenapíše. A už vůbec nepřečte!) duchové. Korejští přátelé jsou prostě ,,ujetí“ magoři. Ale tak nějak hezky... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V obejváku mám malej stan. 2.) Miluju holky, co chtěj zažít orgasmus. 3.) Jsem nebojácnej romantik. 4.) Thx za titule ,,mevrt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * ()

PetrPan

Ye-jin Soon bych asi sežral všechno, jak to ta holka dělá ? Když se ve filmu poprvé objevila, přišla mi jako nevýrazná šedá myška, postupem času mi byla sympatičtější a sympatičtější a na konci jsem pocítil slabé cosi u srdce, možná to byly jen příznaky počínající arytmie, nevím jistě, každopádně je Eerie Romance příjemnou kardiologickou záležitostí s jemným nepřepáleným asijským hihihumorem ( až na pasáž v titulcích, to už fakt nemuselo být), jemným hororovým nádechem ( no místy se ten nádech mění v hluboké hororové zachrchlání, to zas ne že ne) a prostě a jednoduše jemnou a krásnou Ye-jin Son :) ()