Poslední dny dinosaurů

(TV film)
  • USA Last Day of the Dinosaurs
Dokumentární
USA, 2010, 50 min

Vyhynutí dinosaurů je stále jednou z největších záhad. Vědci se proto na základě nejnovějších poznatků pokusili zrekonstruovat poslední dny před zkázou... Před 65 milióny let našemu světu vládli dinosauři. Chodili po stejných místech jako my. Pili tu samou vodu, dýchali ten samý vzduch a střetávali se tam, kde my. Ale jednoho dne se jim stalo něco nepředstavitelného. Zažili nejkritičtější chvíle v dějinách Země. Poslední dny dinosaurů vypráví o tom, jak jejich nadvláda skončila. Vyhynutí dinosaurů patří k největším záhadám na světě. Co ho způsobilo? Stejnou otázku si položili i tvůrci televizního seriálu Dinosauři a natočili tento film prošpikovaný digitálními efekty i nejnovějšími poznatky z oboru paleontologie a geologie. Poslední dny dinosaurů jsou věrohodnou rekonstrukcí událostí, které vedly ke zkáze tvorů tak velkých, že je nemohlo skoro nic ohrozit. (TV Prima)

lamps

Až na tu dost děsnou animaci docela vydařený dokument. Všechny po sobě jdoucí katastrofy jsou znázorněny velmi zajímavě, svižně a chvílemi i poměrně nekompromisně. Jestli to takhle opravdu proběhlo, tak je mi těch zubatejch potvůrek až trochu líto. ()

Ded@M@tes

Poučný dokument o světu před několika miliony let. Co způsobí malý kamínek v poměru k zemi, když do ní narazí. Škoda trošku horší animace a chování dinosaurů. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Samuel7

Nejobsáhlejší zpracování dopadu planetky na Zem, které jsem viděl. Ačkoliv se o dinosaury odmalička zajímám, spousta informací byla nových. Opravdu detailní rozbor toho, co střetu předcházelo a hlavně toho, co následovalo. Scénárista se asi inspiroval Shakespearovými tragédiemi, obzvlášť drsná byla scéna, kdy se trojice přeživších dinosaurů, která vyvázla z učiněného pekla, stejně povraždí navzájem. Drsné jsou i mnohé další momenty, zemětřesení láme krky, tlaková vlna strhává kůži a odhaluje maso, spalující žár smaží nebohé dinosaury zaživa... Drama a napětí tomu rozhodně upřít nelze. Hvězdičku strhávám jen za nedokonalou animaci, byť se v rámci dinosauřích dokumentů jedna o nadprůměr. Nedokážu se ale stále přenést přes to, že od dob starého Putování s dinosaury (1999) jsem neviděl jediný přesvědčivé vypadající dokument o dinosaurech i přes veškerý pokrok v technologiích. Potěšil však, stejně jako u Putování, dabing Alfreda Strejčka. ()