Poslední dny dinosaurů (TV film)

Last Day of the Dinosaurs

Dokumentární

USA, 2010, 50 min

Billie Pink

Bill Mondy

Velmi přehledně a polopatisticky podáno, přitom plné dramatických dopadů na život konkrétních jedinců různých druhů dinosaurů. Dokument, který mi nabídl jak informace tak zábavu a vyždímal ze mně i dost emocí. Viděno v originále ve FullHD zde: http://www.youtube.com/watch?v=caTb8aFbkww.(6.3.2013)

Poučný dokument o světu před několika miliony let. Co způsobí malý kamínek v poměru k zemi, když do ní narazí. Škoda trošku horší animace a chování dinosaurů. ( Hodnocení: 7/10 )(18.4.2012)

Až na tu dost děsnou animaci docela vydařený dokument. Všechny po sobě jdoucí katastrofy jsou znázorněny velmi zajímavě, svižně a chvílemi i poměrně nekompromisně. Jestli to takhle opravdu proběhlo, tak je mi těch zubatejch potvůrek až trochu líto.(8.10.2011)

Nejobsáhlejší zpracování dopadu planetky na Zem, které jsem viděl. Ačkoliv se o dinosaury odmalička zajímám, spousta informací byla nových. Opravdu detailní rozbor toho, co střetu předcházelo a hlavně toho, co následovalo. Scénárista se asi inspiroval Shakespearovými tragédiemi, obzvlášť drsná byla scéna, kdy se trojice přeživších dinosaurů, která vyvázla z učiněného pekla, stejně povraždí navzájem. Drsné jsou i mnohé další momenty, zemětřesení láme krky, tlaková vlna strhává kůži a odhaluje maso, spalující žár smaží nebohé dinosaury zaživa... Drama a napětí tomu rozhodně upřít nelze. Hvězdičku strhávám jen za nedokonalou animaci, byť se v rámci dinosauřích dokumentů jedna o nadprůměr. Nedokážu se ale stále přenést přes to, že od dob starého Putování s dinosaury (1999) jsem neviděl jediný přesvědčivé vypadající dokument o dinosaurech i přes veškerý pokrok v technologiích. Potěšil však, stejně jako u Putování, dabing Alfreda Strejčka.(26.7.2017)

jak moc je to věrohodné posoudit neumim, ale celkem mě to zajímalo, co všechno se dozvím(20.4.2013)