poster

Let's Pollute

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 2011, 6 min

Režie:

Geefwee Boedoe
 • Stanislaus
  ***

  Ekologie?! Co to je za slovo? Tak takovouhle otázku by si mohli pokládat všichni kreslení protagonisté z tohoto krátkého animáku o znečišťování naší matičky Země. Třídit odpad? Blbost! Šetřit naše lesy? Taky blbost! Být tolerantní vůči přírodě? Počkat ... no jo blbost! A tenhle kraťas? No blbost to není určitě už jen kvůli tomu ochranářskému podtextu, ale na Oscara to není ani omylem.(12.3.2011)

 • easaque
  ****

  antiekologická agitka nabádající ke plýtvání. Originální nápad to sice není, ale mě se to líbilo a přeháněni až do extrému ještě s dostatkem satiry by působit mohlo. Stejně jako animace připomínající vzdělávací pořady z přelomu minulého století. Suma sumárum - slabší 4 hvězdy. Odkaz s českými titulky bude asi nejlepší - http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/znecistujme [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.5.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Byly doby, kdy znečišťování bylo symbolem pokroku a prosperity." Tak to jsem nevěděl. A mohu se nějak aktivně zapojit? Já vím, je to dřina tohle znečišťování, ale já jsem pokrokový člověk a tak bud plýtvat, ničit a vyhazovat s velkým nasazením. Pryč je čas, kdy jsme opravovali porouchané věci, nosili jeden pár bot vícekrát a šetřili energiemi. Takhle bychom boj s přírodou nevyhráli. A já chci vyhrát. A taky chci více těchto náloží satiry.(5.1.2016)

 • Marek1991
  **

  Na začiatku som si vravel, že asi niekomu preskočilo, potom som pochopil, že je to ironické, no po čase to až takým ironickým dojmom nepôsobilo, síce to chcelo sparodovať 60. a 70. roky ohľadom toho, čo sa vtedy hovorilo, no animácia nebola veľmi podarená, šlo by to aj tvrdšie a presvedčivejšie si myslím.(8.2.2013)

 • Kryšpín
  ***

  Překvapující Oscarový kandidát pro rok 2011 za nejlepší krátký animovaný film, je současnou satirou ve stylu vzdělávacích filmů z padesátých a šedesátých let, ve kterých je v podstatě oslavováno znečišťování země. Na filmu není nic špatného, jen je trochu malý a obyčejný oproti ostatním kandidátům na Oscara včetně filmu Den & Noc (jehož režisér se podílel scénáristicky na tomto filmu). Geefwee Boedoe už spolupracoval na mnoha animovaných filmech (Zvoník u Matky Boží, Hledá se Nemo), ale toto je teprve jeho režijní debut. Vyprávění Jima Thorntona je v souladu a přidává filmu na důvěryhodnosti, ale zatímco ostatní filmy ve mně zanechaly hlasité Ohhh a Aaaaah, tak tenhle ve mně zanechal jen slovo Zajímavé...(13.2.2011)