poster

Let's Pollute

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 2011, 6 min

Režie:

Geefwee Boedoe
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Byly doby, kdy znečišťování bylo symbolem pokroku a prosperity." Tak to jsem nevěděl. A mohu se nějak aktivně zapojit? Já vím, je to dřina tohle znečišťování, ale já jsem pokrokový člověk a tak bud plýtvat, ničit a vyhazovat s velkým nasazením. Pryč je čas, kdy jsme opravovali porouchané věci, nosili jeden pár bot vícekrát a šetřili energiemi. Takhle bychom boj s přírodou nevyhráli. A já chci vyhrát. A taky chci více těchto náloží satiry.(5.1.2016)

 • easaque
  ****

  antiekologická agitka nabádající ke plýtvání. Originální nápad to sice není, ale mě se to líbilo a přeháněni až do extrému ještě s dostatkem satiry by působit mohlo. Stejně jako animace připomínající vzdělávací pořady z přelomu minulého století. Suma sumárum - slabší 4 hvězdy. Odkaz s českými titulky bude asi nejlepší - http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/znecistujme [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.5.2013)

 • T-pack
  ***

  Miluji tu stylizaci, ostatně jako pokaždé, když je snímek vizuálně svůj, ale zároveň se nesnaží o originalitu i za cenu estetiky. Jenže co s tou satirou? Útočil snímek na všechny strany? Určitě. Byl dost zábavný? Snad. Donutil mě se zamyslet nad mým vztahem k životnímu prostředí? Vůbec! A to mě vážně mrzí. Satira by se měla trefovat přímo do jádra problému, ale tenhle filmeček udělal jen to, že svoje poselství úplně otočil a spoléhal, že ironie se postará o zbytek. A u mne to selhalo. Šlo více méně o sumarizaci všeho, co o znečišťování víme. Čekal jsem víc, když jsem si přečetl anotaci. Každopádně bych si přál, aby byl snímek lépe napsán - buď aby mě ekologicky vzbudil, nebo alespoň dostal do kolen.(24.2.2011)

 • Marek1991
  **

  Na začiatku som si vravel, že asi niekomu preskočilo, potom som pochopil, že je to ironické, no po čase to až takým ironickým dojmom nepôsobilo, síce to chcelo sparodovať 60. a 70. roky ohľadom toho, čo sa vtedy hovorilo, no animácia nebola veľmi podarená, šlo by to aj tvrdšie a presvedčivejšie si myslím.(8.2.2013)

 • Stanislaus
  ***

  Ekologie?! Co to je za slovo? Tak takovouhle otázku by si mohli pokládat všichni kreslení protagonisté z tohoto krátkého animáku o znečišťování naší matičky Země. Třídit odpad? Blbost! Šetřit naše lesy? Taky blbost! Být tolerantní vůči přírodě? Počkat ... no jo blbost! A tenhle kraťas? No blbost to není určitě už jen kvůli tomu ochranářskému podtextu, ale na Oscara to není ani omylem.(12.3.2011)