Americký sen

• USA The American Dream
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
USA, 2010, 30 min

Tento animovaný dokument pojednává o americkém bankovním systému. Kde americká vláda bere peníze? Kdo je tiskne a jak to všechno začalo se dozvíte ve 30 minutách příjemně podanou a zábavnou formou. (Kratke-filmy.cz)

F.W.Colqhoun

Nadšením jsem předl do podivného zlomu, kdy se celkem chytře podaného trivia k tématu, jak banky vydělávají a jak vydělávají stále více, změnilo v paranoidní a potenciálně antisemitskou konstrukci, dosti neobratně krytou citacemi ze 300. Krátký film, který měl být poloviční. ()

Mara97

Hezky zpracované, povedené jsou aluze na Mechanický pomeranč, Návrat do budoucnosti a Tróju. Nelíbí se mi ale poselství a celková pointa, protože mi přijde film jako zpracovaný na míru demokraty, jinými levičáky nebo dokonce někým protisystémovým, pro koho je kapitalismus sprosté slovo. Z pozice USA chápu, že je problém vlastnění FEDu soukromými subjekty, ale to naštěstí není náš případ. Některé konspirace jsou směšné na úrovni Chemtrails - vážně zabil Oswald JFK kvůli tomu, že chtěl zrušit FED? Vždyť Oswald byl komunista, co předtím emigroval i do SSSR, proč by to tedy dělal? Z tohoto pohledu mi to tedy nedává smysl... A vyloženě osočovat banky z toho, že mají jen nějaký podíl rezerv, jinak půjčují a žijí z úroků? A jak jinak by ty banky měly fungovat? Kdo by poskytoval půjčky, úvěry či hypotéky? Stát, rovnou ta centrální banka, nebo lidi sami sobě přes Zonky? Takhle přímo napadat princip bankovnictví mi přijde hodně laciné, je to už něco jako tažení proti židům v minulosti - oni měli peníze, pracovali s nimi - tak přeci oni jsou ti zloději. ()

Urukhaj98

Co je "písmo svaté" pro konspirátory a jim podobné, může být pro ostatní alespoň zábavnou formou zpracovaný vhled do jejich vidění o fungování světa. 6/10 ()

LudkovaLevaRuka

American Dream je chvílemi trapný a nudný, chvílemi zase tak absurdní, až připomíná instruktážní videa, které občas pouštějí věčně nespokojeným obyvatelům Springfieldu. Žít v takovém videu ale není až taková psina, jako když to vidíte v Simpsonech. ()

GordonCZ

Pokud jste paranoik, který vidí konspiraci na každém kroku, bude se vám následující krátkometrážní snímek určitě líbit. Nicméně stejně jako je třeba brát Federální Rezervní Systém s rezervou, tak je třeba s rezervou brát i tento film. Ale jinak zábava na půl hodiny to není špatné. ()

Metalicum

Přehnané, ale v některých momentech velmi pravdivé. Vynález banky a její fungování je pro lidstvo zhouba. Vytváření nereálných peněz má výhodu jenom tehdy, když to děláte vy. ()

Ivoman odpad!

Opět veledílo, o kterém si všichni myslí, že když mu dají minimálně 4 hvězdičky, tak ukáží svoji inteligenci. Je to KRAVINA ! ()

Teachman

Tento televizní projekt je netradiční svým osobitým podáním. Do výuky výchovy k občanství ho doporučuji spíše jako zajímavost z oblasti finanční gramotnosti. ()

peaceNwar

Otrokársky peňažný systém a história vzniku celosvetovej oligarchie vtipnou cestou. Ak o tom už niečo viete, alebo poznáte, ako bankový systém čiastkových rezerv funguje, tento filmík Vás určite poteší. Takto sa to dá stráviť :) ()

OzzyCobain

Mnoho věcí film zachytil pravdivě. A ačkoliv to je už nějaký čas co jsem snímek viděl, pamatuji si že jsem cítil smrdutý dech jakéhosi chlapa... Ten chlap se jmenoval Marx, a jeho dech byl cítit socialismem. Film upozorňuje na nedostatky kapitalismu. A to je něco za co se nemůžu úplně postavit. Přesto doporučuji. Jelikož ten chlap co cestuje časem je oficiálně nejdrsnější animovaná postava vůbec! A to je víc než dost důvodů. ()

lister_dave

Zavání to konspiračními teoriemi, ale pro člověka neznalého bankovnictví to může přinést základní představu o fungování a historii tohoto „průmyslu“. To je za mě tak jediná deviza tohoto snímku. Pokud to donutí alespoň pár (nejen amerických) občanů trochu více uvažovat o jejich půjčkách a smyslu toho, co v životě opravdu potřebují a na co reálně dosáhnou, pak by to mohlo mít alespoň nějaký přínos (proto ta 1 hvězdička). Ke zbytku se raději nebudu vyjadřovat... Zkrácená verze pro white trash: Ročýldi nemůžou za vaše pos*aný životy. :) PS: Ne, nepracuji ve finančním sektoru. ()