Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Južná Afrika 1990. Dve hlavné udalosti tohto obdobia sú na spadnutie. Prvou z nich je prepustenie Nelsona Mandelu a druhou, ktorá je dôležitejšia, je fakt, že babrák Milton nastupuje do prvého ročníka na jedinej elitnej súkromnej škole pre chlapcov. (ČSFD)

Recenze (16)

GAVIN17 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších "školních" filmů, jaký jsem kdy viděl, svěží komedie plná originálních nápadů, vtipné dialogy v podání nekonvenčního provesora literatury,který si získá diváka svým přístupem k životu a fandíme mu, když vidíme, že se mu nedaří. A nepřekvapí, když se dozvíme, že i on byl v chlapeckých letech "spudem- bramborou", jako hlavní klukovský hrdina John Milton, jenž zpočátku ve škole trpí pro svoji zatím nenastoupivší pubertu---Troye Sivan v roli Spuda -Johna MIltona podal velice dobrý výkon, uvěřitelný, přirozený a sympatický proto, že nerezignoval ani po řadě neúspěchů, které mu osud nadělil. Dokázal se vyrovnat i s tragickým osudem svého jediného opravdového přítele na škole a jako zadostiučinění se mu dostalo přijetí jako plnoprávného člena jejich "Crazy eight". Film, který málokoho zarmoutí a je velice dobře, že následujují další dvě pokračování - Spud 2 (2013) a Spud 3 (2014), ve stejném hereckém obsazení. Pro mladistvou radost,kterou mi film udělal a pro níž se k němu budu často rád vracet a znovu a znovu si ho rád shlédnu, jednoznačně 5 hvězdiček i nejnovější místo v mé TOP 10. ()

MiGi87 

všechny recenze uživatele

Nevím úplně přesně proč, ale strašně se mi to líbilo. Už sháním dvojku a trojka má za týden v Johannesburgu premiéru, tak snad bude brzy v nějaké podobě k mání. Moc pěkný film. Asi že jsem Fanda Troye Sivana, jeho muziky, Commonwealthu a vůbec. Jinak už mám taky všechny čtyři knížky v telefonu a opatřil jsem si soundtrack :-). ()

Reklama

kareen 

všechny recenze uživatele

Pokud by někdo čekal film, zajímavý svým místem původu, tak smůla. Spud by se klidně mohl odehrávat v Anglii a na věci by to téměř nic neměnilo. Ale jako svěží koktejl ironie, nadhledu, laskavého pohledu na těžké období dospívání, sem tam podbarvený i těmi smutnými stránkami života, to funguje docela dobře. A Johna Miltona, s jeho věčným úžasem v ještě dětské tvářičce, to jak pořád objevoval nové divy života, jako knihy, inspiraci, přátelství a hlavně první lásky, jsem si oblíbila téměř okamžitě. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

"Můj nový domov. Smrdí jako staré ponožky a vosk na podlahy". Takhle komentoval Spud nebo spíš Spudík, John Milton svůj vstup na soukromou školu. Padla na mě nostalgie při vzpomínkách na tyhle léta, když jsem viděla, co všechno ta šílená klukovská parta vyváděla. Například to jejich koupání za svitu měsíce ve mně okamžitě evokovalo to naše holčičí koupání na Evču v řece Jizeře.....nádhera. To byla tak báječná léta. Líbilo se mně Johnovo vyprávění o jeho sebeobjevování, zamilovanosti, smutku, zrání a v neposlední řadě jeho rozechvělý hlásek při zpěvu. Kdo upoutal jako druhý mou pozornost byl Gecko (kdo viděl, tak ví), jedna mořská panna a profesor literatury, jehož hodiny byly skutečně hodně atypické. To všechno podtrženo moc prima muzikou a vykutálí se na vás velmi příjemná, laskavá a relaxační podívaná. ()

Milky. 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem spíše nějakou komediálnější komedii než tohle. Asi mám jiný smysl pro humor. Zasmál jsem se jen občas a zbytek byl spíš neustále depresivní film, který sice byl o dospívání, ale tím nejhorším způsobem. Ta hodina a půl než se mu konečně alespoň něco povedlo, mi připadala spíš jako bych sledoval soutěž o největšího smolaře. Takže ano, je to citlivé a blabla o dospívání a hezký milý film, ale příště si raději pustím Inbetweeners. Jo a to, Gecka zabil Spud, ale asi mu to moc blbé není, že za tu malárii může on. Co bylo ale na filmu perfektní...je John Cleese, ten je za 5*. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Staré svetlozelené auto, ktoré vo filme patrí rodine Miltonových, sa v skutočnosti kazilo a dymilo tak často, že nebolo potrebné pridávať žiadne dodatočné efekty. (MikaelSVK)
  • O hlavním dětském představiteli Troyi Sivanovi, původem z Jižní Afriky, nyní však žijící se svou rodinou v Austrálii, autor stejnojmenné knihy prohlásil, že přesně takhle si představoval, že by John "Spud" Milton měl vypadat. (Danille)

Reklama

Reklama