Uneseni

Trailer

Jaimova rodina nestihne oslavit první den v novém domě, do kterého se právě přestěhovala, protože je přepadne skupinka ozbrojenců v kuklách. Jediné, co požadují, jsou peníze a cennosti. Celá věc se však zkomplikuje, když matka s dcerou začnou klást odpor... (TV Horor Film)

Trailer

Radka_86

Tohle že mělo vypjatou atmosféru? Atmosféra tohoto filmu na mě zapůsobila tak hluboce, že jsem celý film úpěnlivě bojovala s tím abych neusnula. A ti herci...bože tak ošklivou rodinku jsem neviděla ani ve svém rodném městě také přezdívaném "Romov" :-) Pár slušných scén se tam našlo a proto teda aspoň ty hvě hvězdičky a procentuálně max. 30% ()

AlistairMir

Asi to má něco do sebe, ale holt já nepatřím k těm hystericky uječeným lidem co dělaj vše proto, aby své únosce opravdu vytočili na maximum a tak to nedovedu tolik ocenit. Ne jasně nebyl jsem unesen, ale po deseti letech jako šéf ochranky na diskotéce jsem už proti sobě měl víc než jednou týpka s nožem a i do hlavně pistole jsem se nedobrovolně díval, takže vím jak bych se asi tak plus mínus choval já a tak jako postavy ve filmu tedy rozhodně ne. Je ale pravdou, že drtivá většina lidí asi ano (nedivím se) a u něžnějšího pohlaví to reálné bylo, takže tleskám že jednou film kde se z každé šikanované hrdinky nestane během chvilky Rambo. Konec filmu taky asi nejednoho člověka překvapí za to palec hore, ale celkově mi bohužel film kde se 3/4 vříská a ječí moc nesedl navíc v závěru ta logika dostala fatálně na tlamu což je škoda, když jinak celou dobu fungovala. Rozhodně ale snímek kde pochopím jakékoli hodnocení od odpadu po plnou palbu. ()

Radko

Sen sterdostavovskej rodiny je: fungujúca rodina, vlastný dom s výhľadom a bazénom, výchova potomka k ceste za vlastnou rodinou. Nuž a tento sen je filmom Unesení dokonale a dôsledne zlomený. Čo zlomený, zničený. Nie naraz, postupne, tvrdo, nekompromisne. Až z toho ostane nedobre. Preto, napriek remeselnej dokonalosti len tri hviezdičky. ()

ricci.s odpad!

Snáď mi hororoví nadšenci odpustia toto hodnotenie, ale na to sa vážne nedalo pozerať. Rodinka sa nasťahovala do nového domu a ešte v ten deň ich prepadli traja maskovaní lupiči, takže sa jedná o rukojemnícky horor, ktorý mi spočiatku pripadal ako béčkovejšia verzia nového Mother's Day. Ani v tom sa občas postavy nechovali veľmi logicky, lenže to, čo predvádzali v tomto filme, jednoducho nedokážem rozdýchať (najmä keď mali mať zločinci všetko dôkladne naplánované). Ak sa tí gangstri chovajú debilnejšie ako ich obete, nedokážu ich ani za boha skrotiť, všetko sa im vymkne spod kontroly a ešte začnú bojovať medzi sebou, tak mi to vadí. Pokiaľ obeť nedokáže zabijaka trafiť z dvojmetrovej vzdialenosti, tiež mi to vadí. Ak obeť dobrovoľne odovzdá zabijakovi zbraň, len preto, že jej povie "ja nie som ako oni dvaja", tak je to už naozaj neúnosné. A to, že si zabijak odhalil tvár, aj keď sa to dalo riešiť úplne ináč, tak to už je rekord. Áno, bolo to krvavé, brutálne, znásilňovalo sa tam, bol to hotový masaker, ale podané je to úplne nestráviteľnou formou, či už dejom alebo rozpoltenou kamerou. Vkuse sa tam len narieka a vrieska, kto to má počúvať? Takže naozaj, možno je to jeden z mojich neobjektívnych odpadov, ale ak by som to mal pozerať ešte raz, tak sa zbláznim, lebo toľko nezmyslov v jednom filme som ešte nevidel. ()

6thSun

Je to točený v šíleně dlouhejch záběrech bez střihu, což je asi jako těžký zrealizovat, mě ale tento způsob režie hodně ruší, páč furt musím přemejšlet, jak dlouho to asi nacvičovali, detektivně zkoumat herecké nuance a netrpělivě očekávat další střih, místo abych se soustředil na děj. A může mi někdo říct, proč je tímto stylem natočenej horor?! Když umělecký ambice, tak prosím v jiným žánru, v hororu to musí dynamicky frčet. Ne tedy, že by zde rychlej střih něco měnil, tohle by byla nuda tak jako tak. 30% ()

• Film se skládá z 12 dlouhých záběrů. (Zdroj: en.wikipedia.org) (baronGrga)

Související novinky

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš

16.02.2014

Španělská kinematografie se v posledních letech díky několika talentovaným tvůrcům s velkými hity stala velkým dodavatelem kvalitních hororů a thrillerů. Tento trend se dále rozvijí s tím, že přední… (více)