Uneseni

Kidnapped

Horor / Thriller

Španělsko / Francie, 2010, 81 min

• Radka_86

Tohle že mělo vypjatou atmosféru? Atmosféra tohoto filmu na mě zapůsobila tak hluboce, že jsem celý film úpěnlivě bojovala s tím abych neusnula. A ti herci...bože tak ošklivou rodinku jsem neviděla ani ve svém rodném městě také přezdívaném "Romov" :-) Pár slušných scén se tam našlo a proto teda aspoň ty hvě hvězdičky a procentuálně max. 30%(5.5.2012)

Možná je to tím, že už jsem snad dva měsíce neviděl nový, řemeslně brilantně zvládnutý horor. Možná je to tím, že jsem kvůli kolegům, kteří obyčejně nadhodnotí každou amatérskou sračku, čekal výrazný podprůměr. Nevím přesně, čím to je, ale Secuestrados mi až překvapivě sedl. Řemeslo výborné, pěkné dlouhé scény bez střihů, herci velmi přesvědčiví. Trochu hapruje scénář, který ve své druhé polovině obsahuje pár logických nesmyslů ... ale všechny se dají obhájit. Sice hodně kostrbatě, ale dají (jeden z únosců je impulzivní hovado, oběti jsou psychicky v prdeli). A až na pár těchto problematických momentů (které jsem schopný filmu odpustit) probíhá celý únos tak, že na mě působil celkem uvěřitelně. Většinu stopáže se ti lidé prostě chovají tak, že to jejich situaci odpovídá. Já jsem zkrátka příjemně překvapenej, na čtyři hvězdy to možná není, ale tentokrát rád přimhouřím oko, protože zatím zde na ten film všichni kydaj hnůj, což si nezaslouží. Mother´s Day bez samoúčelného násilí.(5.8.2011)

Takových hororů je hrozně moc a radši jsem nic nečekal. Celý se to táhne vlažným tempem a nic se neděje, až na pár pokosů o útěk a podobně. Ale závěrečné minuty celý film zvedly minimálně o dva stupně. Do samotného závěru jsem přemýšlel nad jednou hvězdou, ale nakonec dám víc. Brutální závěr s naprosto nepředvídatelným a nečekaným koncem si zaslouží pořádně ocenit.. 6/10 = 60%(7.8.2011)

• verbal

Možná je to tím, že jsem už nejmíň dva dny neviděl podivnou kravinu, kde se všichni chovají jako kokoti. Možná je to tím, že jsem kvůli kolegům, jejichž filmový vkus je mi u prdele a stejně se na kdejakou amaterskou sračku vždycky podívám, ať říkají, co chtějí, abych tím pak mohl svobodně pohrdat dle vlastního uvážení, nečekal nic. A nic jsem taky dostal. Hezky natočená, nudná hovadina s nehezkými herci, na kterou jsem zapomněl už při závěrečných titulcích. Každopádně, pokud by měl někdo tolik drzosti a dovolil si nesouhlasit s mým hodnocením, poplivu ho u všech svých gayfriendů na Assbooku a udělám mu na profílku pomníček, který si rozhodně za rámeček nedá. Jsem totiž v*e*r*b*a*l, strejda verbal, jediný objektivní borec s vytříbeným vkusem, jakého znám !!!!(10.8.2011)

Thriller, který nemá o napětí nouzi. Rodina terorizovaná skupinou maskovaných lupičů rozhodně není ničím novým, ale to na napětí neubírá. Souhlasím, že oběti i únosci dělají chyby! ale.... v určitých situacích se lidi chovají jinak, než si v klidu před obrazovkou myslí. Že se oběť netrefí na 2 metry do únosce, když má zlomenou ruku a nervy na hadry? Nu, znám takové, co by se netrefili ani v normální situaci s oběma rukama zdravýma. Naopak jsem ocenil, jak se situace začíná únoscům vymykat z rukou, jelikož nejde o žádné profíky, ale albánské amatéry, kteří místo vydělávání peněz raději kradou. Za opravdu napínavou atmosféru a nešetření krví bych dal nejraději 4*, jenže konec se mi moc nelíbil... A nevadilo mi ani rozdělení obrazovky, vždyť řada filmů z 60. a 70.let má obraz dělený i na čtyři či více obrazů (byla to tehdy módní záležitost). Nikomu neberu jeho odpad, jde o subjektivní názor, vadí mi, že tito napadají ostatní, co odpad nedali. No, taky bych si mohl do odpaďáků kopnout, ale to je přece pod úroveň normálně uvažujícího člověka. Spíš mě mate, proč dotyční ten odpad dokoukali až do konce....(10.2.2013)

• - Film se skládá z 12 dlouhých záběrů. (Zdroj: en.wikipedia.org) (baronGrga)