Sága o Biornovi

(festivalový název)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Dánsko, 2011, 7 min

Krátký příběh o vikingovi jménem Biorn, který hledá soupeře pro souboj, který ho jako správného vikinga pošle do Valhaly. Film vznikl jako bakalářská práce několika studentů z Dánska. (DaUr)

Mylouch

Hřejivá ( pardon: mrazivá ), výtvarně originální hra s vlastní (národní) mytologií. Tragédie muže, jemuž svět ležel u nohou. ()

StanislachKo

Klasická 2D animácia sa už tak často nevidí a ja si vždy rád pripomeniem podobnými filmami, že PIXAR ešte úplne neovládol komplet bojisko. (btw... na druhé a tretie pozretie ešte väčšia zábava) ()

Estrellita

Čistokrevná animovaná komedie s perfektní pointou. Paradox ovšem byl, když film finišoval a kolem mých dveří zrovna procházela moje prababička, striktně věřící křesťanka. Vůbec nechápala, čemu se tak hihňám... 90% ()

kinghome

Skvělá komedie o starým vikingovi, kterej má strašnou smůlu. Jen škoda tý hnusný animace, ale to se dá pochopit, když to je amatérský film. Ten konec byl strašně krutej. Bylo mi ho líto. ()

Santa666

Příběh o poslední cestě severského válečníka Biorna mě mile překvapil. Skvělá animace, vtipné souboje a nádherná pointa. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tvůrci natočili nějaký celovečerák v podobném střihu. Třes se, Pixare! ()

dANo

Pekná animácia, zaujímavý hlavný hrdina a jeho putovanie za svojim cieľom (Valhalla - miesto odpočinku pre slávnych bojovníkov) a hlavne prekvapivý a zábavný koniec - to sú v skratke veľké pozitíva tohoto skvelého krátkeho filmu. ()

Šakalík

Úžasně jednoduchý a přitom účinný animáček, který je od první minuty velmi vtipný a i podesáté se u něj člověk řehtá na celé kolo. Konfrontace severské mytologie a křesťanské věrouky je v tomto filmečku podávána s nadšením a věřím, že jakmile dojde na tu výbornou pointu, i ten největší asketa vyprskne smíchy. Tohle je na plný počet. ()

Madluska

Chudák válečník! Tolik se snažil a nakonec... Ne, nebudu nic prozrazovat! :-) Ale vynalézavost, s jakou mu osud bral protivníky mě dost bavila stejně jako animace - sice trochu "hranatá", ale v případě vikingů to nepovažuju za nedostatek. Navíc je vidět, že si studentíci dali záležet (pokud je tedy pravda, že tenhle filmík vznikl jako bakalářka) - třeba na hře se světlem (když se otevře brána Valhally kupříkladu) nebo na různých druzích pohledu (úplně shora, očima Biorna, zblízka, zdáli...) Jo, dobrá práce! P.S.: Konečně mi někdo přiblížil severskou mytologii srozumitelně. :-) ()

SpaceOdyseus

Celkem jednoducha ale krasna a osobita animace vypravi kratky, velmi vtipny a dokonce emotivni pribeh. Jeden z nejlepsich animovanych kratasu, kam se hrabe Pixar. ()

Darik

No musim říct, že takhl dobře sem se už dlouho nepobavil - tohle bylo dokonalý (sice to mělo trochu jinej konec, než jsem si myslel - a s Biornovým do Valhaly vzetí to nemá nic společného) a po animační stránce suprový. Dobrý počin a těším se, co z autorů vyroste a co si na nás pak připravý. ()