Odvážní

• USA Courageous (více)

Čtyři muži, jedno motto: "Pomáhat a chránit". Jako služebníci zákona čelí nebezpečí každý den. Jenomže poté, co se tragédie dotkne i jich samých, musí se i tito otcové vypořádat se svými nadějemi, strachem a vírou. Tento zápas jim přinese rozhodnutí, které ovlivní celý jejich dosavadní život.
Spolu s akcí, dramatem a humorem se čtvrtý film od Sherwood Pictures zaměřuje na heslo „obrátit srdce otců k jejim dětem a srdce dětí k jejim otcům.“ Duše budou pohnuty, jejich srdce podstoupí výzvu… výzvu být statečný. (Chorcheus)

Scraffy

Je to síce kresťanský film a to nemám moc v láske, ale aj tak som sa celkom bavil. Boh sa tu predsa zas až tak moc nespomínal. Nečakal som, že to bude tak dobre. ()

angel.CZ odpad!

Delší dobu jsem přemýšlel zda nedát větší hodnocení, ale po hodině filmu jsem byl donucen vypnout, tak ubrečený film který vám čím dál rychleji cpe křesťanstvý a modlení (několikrát do 5minut a pořád dokola). Nudné, táhlé, když už to vypadá že by se mohlo konečně něco stát, tak sepustí takový dialog uplně o ničem a vytažen s kontextu a vám se zdá že má tak 20minut..... Pár komentářu jsem si přečetl ale i tak, je na mě tahle splácanina trošku moc, jsem křťený a nevadí mito, ale tohle fakt né !!... 5% ()

ma3e

Samej bůh sem, bůh tam, bůh bůh bůh blééé, v 2. polovině to už, pro Kristovy rány, fakt hrotěj ! Celou dobu jen spojujou dobré otcovství s vírou, hnus velebnosti... ()

Alex696

Ani si veru nespomeniem či som niekedy videla takýto emotívne ladený film. Dosť ma to zobralo a kedže som film pozeral večer dlho som nemohol zaspať. ()

Vavra77 odpad!

Kde bych začal. Od nesympatických herců, přes příšerné herecké výkony a vtipy, které se nevyvedly až ke naprosto zbytečným záběrům či nic neříkajícím dialogům. To všechno ale nepředčí narážky na boha, kam se podíváš. Jako kdyby ten film chtěl všechny "překonvertovat". Až po shlédnutí filmu mi došlo, že i samotný název filmu má svůj podtext. Každopádně k dokoukání se potřeboval hodně odhodlání a energie. Tento film bych nedoporučil ani mému nepříteli. ()

Mikecat

Silný, veľmi silný príbeh s obrovským morálnym odkazom, bohužiaľ v tejto dobe sa takéto niečo už nevidí a najlepšie sa majú len hrdlorezi a grázli...Tá sektárska machinácia so sľubom atď.mi tam dosť vadila, odkaz a myšlienka vo vás však ostane nadlho. ()

darth_swan odpad!

Ouha, tak to byla velká chyba pustit si tenhle film... Křesťanská tématika jde zcela mimo mě, navíc když to z filmu úplně sálá každých pět minut. Dokoukáno jenom z povinnosti. // Co mě zaujalo: Že jsem tak blbej a nepodívám se aspoň v rychlosti na komentáře na ČSFD, abych se takovému filmu zdaleka vyhnul. ()

amundseen

Tu ide hlavne o posolstvo. Dramaturgické a scenáristické chyby opomeniem, taktiež všadeprítomné klišé. Kendrick vo filme podáva vyučovanie pre kresťanov o vzťahu otca s deťmi. Je to úprimná a silná výpoveď. ()

kenvello11

Tak tento film odporúčam každému. Ten kto si ho pozrie, bude sa na svet okolo seba a na svoj život, pozerať inak. Tento film si zaslúži lepšie hodnotenie ako má. Oveľa lepšie. ()

Tomx112

Křesťanský fanatik Alex Kendrick opět vyráží na křížovou výpravu proti nevěřícím psům, tentokrát pro změnu ne jako hasič, ale jako služebník zákona a boha. Amen... ()

Palizer

Ako vždy z filmov Alex Kendricka cítiť kresťanskú tematiku, silnú vieru v Boha a veľkú oporu v rodine. Tento film má pomaly spád, ale scény ako smrť dcéry, osud mexikanca, chlapec ktorý sa rozhoduje medzi dobrom a zlom, a záverečná pol hodina, sú takmer dokonalé zahrané. ()

tixi

Dve hodiny kresťanských sračiek,dve hodiny tupých hereckých výkonov a príšernej nudy,nechápte ma zle tiež som veriaci ale toto bolo na mňa veľa jedna hviezda za tie dve akcie ktoré boli v celku fajne spravené ale inak to stálo za h...o 20%. ()

cyberic

Jedna hviezdicka akurat za snahu "zlepsit svet".... Inak nieco tak naivne a trapne s ciernobielym videnim som uz davno nevidel. Neviem ci to mal byt nejaky instruktazny film natoceny krestanskymi fanatikmi. Velmi podobne mexickej telenovele aj s tou dlzkou 2 hodiny na ktore to upne zbytocne natiahli. Trapas jak vysity... ()

JB001

I já patřím mezi ty odvážné, kteří se rozhodli jít proti proudu... Díky Bohu za tvůrce tohoto filmu. Kéž by takových bylo víc ()

Juniore

Alex Kendrick ako vždy neurazil. Dej sa odohráva pomerne často v akcii štyroch chlapíkoch - policajtov, kedy si pri šprinte dajú dosť do tela a rodiny jedného Hispánca. A i napriek prvotnej skepse, kedy sa dalo očakávať len to, že film bude čisto o nejakej morálnej pointe, Kendrick neostal úzkoprsý a nedal sa zahanbiť a pobavil hneď niekoľkými scénami. No zrejme najviac niekoľkonásobným nechceným vyznaním lásky svojmu šéfovi. :D Navyše film je nadpriemerom filmárskych schopností režiséra, ktorý nepostrádal dôvtip. Títo sympatickí chlapíci sa rozhodnú po smrti malej dcéry kolegu stať sa skutočnými otcami, a to je hlavnou líniou filmu. Boj o charakter muža-otca, snaha byť dobrým príkladom pre svoje deti, či priateľov a ostať verný Bohu. Záver filmu je určený viac-menej mužom, ktorým patrí výzva byť statočný a stať sa otcom vo svete, kde je viac chlapcov ako otcov. Moje hodnotenie: 95% ()

floppy4

Z pohladu nezainteresovaneho- uplny šmejd. Z pohladu krestana- super film, ktory hlavne muzom moze naozaj vela povedat a odporucam. ()