Zelenáč (2018) (seriál)

Začátečník u policie co vlastně každý den střílí, řeší složité případy během jednoho dne a čistí cestu před SWAT jednotkami. Během prvního týdne u LAPD zažil více, než průměrný veterán českého URNA útvaru. První 2-3 díly nasvescovali i pár vtipů, těch ovšem během dalších dílů ubývalo až se nakonec úplně vytratili. Nedivím se průměrnému amikovi, že se mu seriál líbí, čemuž nasvědčují čtyři řady seriálu. Já skončil někde v půlce první, kdy tři zelenáči zatkli během 4 měsíců stovky lidí a talsi desítky zastřelili. Asi jsem průměrný Čech no. 30%

V ráji (2023)

Velmi zajímavá myšlenka která ještě není až tak okoukana (ano, pár podobných filmu je). Ovšem co se týče spadu a rychlosti děje, mohlo to jít trošku rychleji a mít větší spád, poté by jistě bylo vyšší hodnocení. Za erotickou scénu se stařenkou by měl herec dostat fakt velký honorář 😅. 60% a je to mezi 3-4*

Umbrella Academy (2019) (seriál)

První a druhá série jsou fajn, neříkám že super, ale ani špatný. Třetí série už je opravdu moc po čtyřech dílech vypnuto a zapomenuto. Kecy, transgenderi, silné tlačení na vtip, který prostě chybí. Nebýt třetí série, zasloužený h 70%. Takto horších 50.

The Last of Us (2023) (seriál)

Knížky jsem nečetl, hr, nehrál a je to taková předělávka 10 let starého živí mrtví. Není to vyloženě špatné, ale ani úplně dobré. Prostě to tu už bylo a třeba kolem 3-5 série se to rozjede.

Play Dead (2022)

Po první tiché scéně (opravdu se prostě více jak půl filmu nemluví), která byla asi 10-15 po začátku, jsem usnul... Ale kousek za polovinou jsem se vzbudil. Trošku zasmál, řekl pár vteřin předem co se stane (opravdu předvídatelné) a šly titulky... 🤷. Hudba 70-80 léta. Opravdu hodně natáhnuté, celý dej filmu by se dal shrnout do 70minut, aby byl člověk více napnut. Jediné, co bych pochválil, byly efekty, které byly lepší, než z Céčkového filmu. 40%

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Miniserie, při které můžete sledovat jednotlivé díly klidně na přeskáčku a poté si slepit celek. Ačkoliv jsem zas tak úplně nic neočekával, dostalo se mi přesně to, co jsem potřeboval. Tohle 1000x omýváné téma (ukradeni "bambylionu" peněz, kupy zlata nebo akcií), prostě funguje, když je dobře podáno. A věřte nebo ne, JE ! Humor nechybí (nejvíce pobavil díl ve věznici), akce, drama, napětí i trochu emocí a do toho občasná fajn Funky hudba, zrovna v nejvhodnější chvíli 😁. Shlédnuto během 3 dnu. Zasloužených 65%

Orel Eddie (2016)

Více pohodovým filmem jsem nový rok asi začít nemohl 😇. Nevím, jak mi tohle mohlo ujít, ale když jsem nedávno zahlédl v TV Kingsmana, nedalo mi to a projel jsem filmografii Egertona a to byl rozhodně dobrý nápad. Kdo rád pohodu, skutečně události (narážka i na kokosy na sněhu 😁), trošku humoru a celkově dobře zpracování, bude jistě spokojen. Co mi trošku vadilo, bylo až moc okatě počítačové efekty (pády že sjezdovek se dali natočit z dálky) 😏. Přijde Vám, že Jackman v tomhle filmu vypadá lépe, než při natáčení X-Mena v roce 2000? 🤔

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Na tohle jsem se hodně těšil, jelikož mám rád (v současnosti) nejlepšího španělského režiséra. Po pár minutách, mi přišlo, že už jsem to někde nejspíš viděl, ovšem kde? Po delším sledování, jsem už tušil konec a říkal si, že španělské předělání filmu s Leem z roku 2010 je dobre, bohužel se jedná opravdu o vybrakování filmu Prokletý ostrov. Film jistě stojí za shlédnutí. Bohužel aspoň pro mě, nepřinesl nic nového, jak tomu bylo u jiných režiserových snímků. 55%

Wednesday (2022) (seriál)

Být zaměřený na EMO styl, být mi 12-17 let a mít pipinku místo penisu, tak by to bylo dobrý. Ovšem jsem 30ti lety chlap a je to prostě slabší průměr. Druhou sérii určitě ne pustím a dost se přemlouvám, zda dokoukat poslední dva díly první.....

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Proč? 13X proto Ze začátku se mi nelíbila představa, že chlap v nejlepším věku (21-96) by se mohl dívat na americké středoškoláky a nebyla by to komedie 🤷. Výhoda byla dabingu, který jsem využil hlavně v práci, kde titulky nedám. Od prvního, velmi zajímavého dílů jsem si řekl, tohle bude dobrý. Emoce, jsou to co tento seriál provází skoro všemi díly.... První sérii, kdy bylo pár zbytečně ukecanych a delších scén (budou v některých dílech i dalších řad), jsem došla a zhltnul s mírně otevřenou pusou, úsměvem na tváři, zahřátím na srdíčku (vybavil jsem si své první lásky) i slzou na krajíčku. Po první sérii, kdy by se to opravdu mohlo stát, přijde druhá a třetí série, kde jsem si před začátkem říkal, co tam bude jako dalšího?? A ono ejhle, fakt přijde a zase chytí, ne tak jako první, ale chytí. Čtvrtou sérii nebudu moc rozebírat, jelikož ta už s realitou (SNAD) nemá moc společného, ale vygraduje tam opravdu vše !! V mysli jsem si říkal, jak to berou mladí, kam tenhle svět spěje, jak tohle vnímají rodiče apod. Došel jsem k určitému závěru, ale ten si nechám pro sebe. Pokud tímto někoho navnadím, i kdyby to byl jen jeden člověk, budu rád když si posléze vzpomene a bez spoileru napíše svůj názor do komentářů 🙂 Díky za přečtení a případný lajk