The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

Mikino00

Skupina nesympatických dobrodruhů, placených Red Bullem, sjíždí hory na prkně, bez jakéhokoliv respektu a notnou dávkou pohrdání k horám, za což jsem jim přál ať si všichni polámou nohy. Navíc co je to za umění, nechat se vyvést vrtulníkem na vrchol a rovně to sjet dolů, chtěl bych je vidět bez svého podpůrného týmu, kdyby měli šlapat aspoň 100 metrů do kopce. Mimo krásné záběry na hory je nudná podívaná. ()

LEGACY

Dle mého gusta. Mě jako snowboardistovi se to nemohlo nelíbit, navíc když má někdo dva dny před odjezdem na hory jako já, jiný film by si podle mě pouštět neměl. Minimum mluvení nahradilo úžasné, bláznivé, ale profesionální triky těchto šíleně dobrých magorů na prknech, které doprovázela skvělá hudba. Oficiálně si troufám říct, že se jedná o nejlepší snowboardingový film a nejlepší dokument vůbec. Hodnotím 95% ()

Bennyman

Kamera naprosto úžasná, doporučuji bluray verzi. Nicméně obsahově chudé. Točí se tam to samé pořád do kola až je z toho člověk po 20 minutách nasycen tolik, že nevidí důvod pokračovat. A kecy typu snowbording je vic než sport, je to náboženství dokument jistojistě nezachraní. Mezi nejlepších 300 filmů rozhodně nepatří, ale takovejch adeptů je tu povícero. ()

RasputincZ

Wow. Na jednu stranu do očí bijící reklama na značkové oblečení a redbull a především vizuální onanie, které se snad nevyrovná ani Zack Snyder. Ovšem když ono se na to ve spojení s magickou hudbou (především M83 a The naked and famous) tak krásně kouká... Art of flight se zcela jistě stane mezi snowboardisty a skateboardisty zaslouženým kultem. A není se co divit. Ke konci dokument trochu začíná nudit, protože jednotlivé kousky snowboardistů začínají splývat, přesto jsem dostal chut okamžitě vyrazit na hory, což se mi například u Extrémních svahů nestalo. 4* ()

Jara.Cimrman.jr

Nemám nic proti adrenalinu, ale jsem si jistý tím, že si ho raději nechám píchnout od Vincenta Vegy rovnou do srdce než bych se vrhnul na neovladatelném prkně ze zasněženého svahu. Tentokrát však nejde o gangsterku, ale o propagaci snowboardingu a neskrývanou propagaci lepivého nápoje, který svižně rozpohybuje i monopost F1. Musím uznat, že záběry krkolomných jízd jsou fascinující, zasněžené hory také mají své kouzlo, ale vyplňování volného času střelbou, házením sekerami a pronášením životních mouder mne zase až tak nebavilo. Tento snímek mne navíc přivedl ke kacířské myšlence, že to ježdění na prkně nebude tak těžké, takže asi vyrazím na svah střihnout si nějaký ten Backside Double Corky 1260, ale mám divné tušení, že v rotacích budu pokračovat i po stylovém dopadu na hlavu. ()

• V Praze se konala premiéra dne 10. 11. 2011 v Cinema City Slovanský dům. Celého turné se zúčastnily ikony snowboardingu Travis Rice, Curt Morgan a výběr nejlepších světových jezdců. Prahu společně s Travisem navštívil i Mark Landvik. (Wade)
  • Travis Rice vytvořil k filmu také velkoformátovou fotografickou publikaci s jedinečnými záběry a exkluzivními příběhy z filmování „The Art of Flight“. Součástí této knihy, vydané v omezené sérii 5 000 kusů, je i film The Art of Flight na Blu-ray™ i DVD. Kromě toho jsou knihy individuálně číslovány a orazítkovány a prodávají se ve speciální sběratelské krabici. (Wade)
  • Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)