Reklama

Reklama

Recenze (9)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Některé postavy jsou fajn, sem tam se ukáže nějáký vychytaný nápad nebo krutopřísná hláška ale není to tak barvité, groteskní, bizarní ani zábavné jako většina příbuzných japansplatterů posledních let a hlavně, je to na mě neúnosně dlouhé.. Kdyby se přidalo na tempu(občas je to pitvoření prostě dlouhé a než skrze tohle nějáká postava vyžvejkne nějákou tu hlášku, trvá to jak hladnému sraní) a pár věcí proškrtalo na cca 50min-1h, docela bych přemýšlel i o čtvrté hvězdě......... Bavil jsem se, ale v rámci subžánru je to "jen" někde na úrovni robogeishi(což není špatná vizitka). ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TREFÍ TĚ, JEN KDYŽ SE BOJÍŠ, ŽE TĚ TREFÍ....“ /// Shozo je magor, kterej se nebojí granátů (proto ho nezraněj) ani nášlápnejch min – VŠE JE OTÁZKOU VŮLE! (no a teď si představte, jak proti němu nastoupěj frajeři z mačetami…) - TAK TOHLE SI VYCHUTNÁM! Normální (jako vobyčejnej) člověk by řek – STOP! nehraju, nemá to cenu…., ale Japončíci s ním a vo tom natočej film. Jsem sice brzy kapičku zklamanej, že se dá zranit, ale naštěstí je kuřák a tak hořícím vajglem ránu vyléčí. Tak, tak, film plnej pičovin a akce! A teď si představte, co se bude dít, až z něj udělaj nejdrsnějšího yakuzáka v historii – YAKUZA ZBRAŇ. Je to vlastně prdel, ve který nemá smysl přemejšlet, co má bejt vtip a co né – fórem tu je fšechno! Koho by zajímal příběh o nějaký hyperdroze a čurákovi, kterej chce ovládnout podsvětí. Leda toho, kdo nemá rád krvavou akci a ujetej (japonskej) humor. Jen to kokoti mohli o (minimálně) čtvrt hoďky zkrátit. Ta hodina a třičtvrtě je i na frajera, co se z žádný atomovky neposere dost. A ty 3* - to je asi maximum, kterej tenhle žánr vode mě může dostat (takže vlastně taková neoficiální pětka!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mívám tajnej sen, ve kterým raketometem rozšlehám komando zdravotních sestřiček. 2.) Furt nevím, jestli je větší frajeřina vypouštět rakety z kolena nebo z dívčího rozkroku. 3.) Chcu zjistit, jestli můžu svý péro nazývat ,,smrťáckým“! 4.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

"Yakuza Weapon" patří mezi špičku fanserviceových body grotesek ala "Tokyo Gore Police", "Machine Girl" či "Upírka vs. Frankensteinka", za což velkou mírou vděčí své komiksové předloze, která karikuje styl jakuza filmů. Osobité znaky žánru – od samotné vyprávěcí struktury po typy postav, jejich vystupování a zastřešující ideu nesmrtelnosti ústředních správňáků – z jejich původního zakonzervovaného světa přesazuje do zběsile komiksově nadsazeného univerza exportních videobraků. Klasický příběh o správňáckém jakuzákovi, který se po letech vrací do rodného města a musí zavést pořádek v „rodině“ je tak zde zasypán slapstickovým humorem, excesivními gore a splatter záběry, odkazy na japonské mainstreamové žánrovky z posledních let a především obohacen o rovinu excesivní tělesnosti. Absurdní mutace, deformace, destrukce i prezentace lidských těl přednesené v komiksové nadsázce se mísí s rozšafným hereckým projevem Taka Sakagučiho a na své poměry špičkovou kontaktní bojovou choreografií. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrá akčná splatterová komédia. Má dobrý príbeh o mladom členovi jakuzy, ktorý sa stal žoldnierom, ale keď sa dozvie o smrti svojho otca, ktorý bol zavraždený svojim konkurentom, aby prevzal moc, spolu s priateľmi sa vráti, aby sa pomstil. A keď v boji príde o ruku, pomocou vládneho programu sa z neho stane špičková zbraň a už ho takmer nič nezastaví. Spracovanie je celkom slušné, z týchto splatterových filmov mám vždy také zvláštne pocity, ale toto sa pomerne vydarilo. Určite by to chcelo skrátiť aspoň o štvrťhodinu, pár scén mi príde zbytočných a niektoré sú zase nadmerne predlžované, ale inak to väčšinu času baví, očakával som, že to bude nahnané ešte viac do extrému, takto sa to drží na slušnej úrovni, pár nápadov je perfektných, napríklad taký letiaci motorový čln, zbavenie sa mradodrapu plného zločincov alebo telefonát sú výborné, páči sa mi aj tá celá paródia na gangstarky, je tu dosť skvelých hlášok, ktoré rozosmejú, dá sa na tom pobaviť. Zaujímavá je aj akcia, prekvapilo ma, že si na nej v rámci tohto žánru aj dali celkom záležať, hlavne niekoľkominútová akčná scéna na jeden záber ma tu veľmi prekvapila, takže pobaviť sa dá na súbojoch, prestrelkách alebo aj rôznych iných situáciách hlavne s dopravnými prostriedkami. Jedine súboj so starým známym je hrozne predlžovaný, spočiatku je to zábavné, ale časom ma to už veľmi nudilo. Postavy sú vybrané veľmi dobre, celé to ťahá vydarený hlavný hrdina, ktorý zábavne prehráva a chválim prakticky všetko, čo sa ho týka, jeho skvelé vyzbrojenie, neustále zábavné drsniacke reči, fajčenie za každých okolností a mnohé iné, ale nesklamú ani zvyšné postavy, či už jeho priatelia alebo obstojní záporáci. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak je to presne štandard tohto typu filmu, takže zámerne zlá kamera, efekty a podobne, ale tu sa to hodí, takže ma to nesklamalo. Takýto film sa aj ťažko hodnotí, tento žáner nevyhľadávam, ale pár som ich videl a tento patrí rozhodne medzi tie lepšie. Znovu si to už asi nepozriem, ale na tých pár scén a skvelých hlášok len tak nezabudnem. 62% ()

petero 

všechny recenze uživatele

Tak Sakaguchi má rád tieto lacné gore záležitosti a i keď jeho najnovší režijný počin nedosahuje kvalít kultovných "Versus" či "Toky Gore Police" alebo "Meatball Machine", skôr kvalitou pripomína "The Machine Girl" pričom vysokým znakom je veľké prehrávanie všetkým zúčastnených na čele so Sakaguchim. Film zo začiatku nie je v podstate ničím zaujímavý, tá pravá zábava nastáva až v druhej polovici, keď k slovu príde rotačný gulomet namiesto ruky. Hňeď začiatočné kosenie sestričiek je ultimátnou záležitosťou, nasledovanou akčnou sekvenciou natočenou na jeden záber, podobne ako schodiskový súboj v "Tom Yum Goong", zakončený súbojom s bosom, ktorý ako svoju zbraň používa nahú japonku strieľajúcu zo všetkých možných aj nemožných telesných otvorov. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama