poster

Ledová smrt (TV film)

 • Kanada

  Ice Quake

 • Slovensko

  Ľadové zemetrasenie

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2010, 87 min

Režie:

Paul Ziller

Scénář:

David Ray

Producenti:

John Prince

Scénografie:

Bob Bottieri

Kostýmy:

Kerry Weinrauch
(další profese)
 • kratina
  *

  Holka, která žije uprostřed hor, uvidí, jak se na ně řítí obrovská lavina a zeptá se „Co to je?“ Ach jo. Nebo, taky dobrý, uprostřed vzrostlého lesa se v ZEMI otevře LEDOVCOVÁ trhlina... Inu, řekl bych, že ten plyn, co se tlačil ven zpod ledu hory na Aljašce, zřejmě nehezky tlačil i scenáristovi a dramaturgovi na mozek... Kategorie filmu B, podkategorie BBB: beznadějně blbé béčko. Jedna hvězda za přírodu a za tu lavinu – pro ty mám slabost.(29.10.2013)

 • AsylumFan
  ****

  Metan, to je noční můra všech metanistů. Na Aljašce, potvora jedna, zcela zvlčel, a vyskytl se zde, navzdory svým fyzikálním vlastnostem, dokonce v kapalném stavu. A když už methan zvlčí, je ho tolik, že kdyby toto množství uniklo do ovzduší, zahubí veškerý život na Zemi! Naštěstí se zde vyskytuje i vědec, který má tradičně né úplně chytrou manželku a dvě lehce retardované děti, protože jeho genialita nějak musí vyniknout. Nemusíme se bát, chlapík všechno zvládne, když plyn vyhodí do vzduchu, a to dokonce bez použití atomovky. Reakce je to tak dokonalá, že všechny ty miliardy tun kapalného plynu shoří během cirka deseti sekund a je konec. Po polibcích a plácání po ramenou, se svět stává opět krásným místem pro život a divák, dle své nátury, se může šťastně smát nebo vzteky řvát. Na Zillerově stupnici pěkných 80 %.(21.10.2012)

 • George Stobbart
  ***

  Myslím, že väčšina ľudí už pozná "kvalitu" takýchto lacnejších, béčkových katastrofákov a môže sa teda rozhodnúť či sa im pri tom oplatí zabíjať čas. Ja si z času na čas nejaký pozriem a väčšinou sa pri tom aspoň zasmejem; či už na tých zaostalých efektoch, naivných situáciách alebo priblblých postavách a ich dialógoch. Ice Quake sa podľa očakávania až tak nelíši, ale pozerá sa celkom dobre, má prijateľnú stopáž, krásne zimné prostredie (hlavne v BluRay je radosť na ten sneh pozerať) a herci sú v pohode, len škoda, že v hlavnej úlohe je Brendan Fehr, ktorý vyzerá ako gunár s bradavicou. Trápnych situácií tu našťastie veľa nie je a navyše je to zasadené do vianočného obdobia, takže cez sviatky to ako oddychovka padne celkom fajn a pokiaľ sa na to človek nepozerá dokumentárnym okom, ale berie to iba ako béčkový zimný survival, tak to vôbec nie je zlé.(24.12.2011)

 • Terva
  **

  Líbilo se mi, jak si Santa Klaus užíval tu zběsilou jízdu na sněhovém skútru, hned na úvod filmu. CITÁT - Rodina chce stromek (jsou Vánoce).......... Škoda, ale dramatická stránka snímku je slabá a vše ještě zpomaluje hudba. Vše pak ještě dokonají některé dialogy, které jsou jak vystřižené z nějaké telenovely. CITÁT - Máte zlomeninu ?......... Chtěl jsem napsat, že triková stránka filmu je celkem dobrá, viděl jsem i horší, ale od 56 minuty jsem změnil názor na podprůměrnou. Je to televizní film, ale dokoukal jsem to a ani se moc nerozčiloval. CITÁT - Je po všem, dal bych si koktejl......... Veselé Vánoce.(24.3.2012)

 • Ondrew
  **

  Nuz, povedzme si to otvorene... Ziadny zazrak to rozhodne nie je. Mame tu cest s typickym katastrofickym filmom, ktoreho scenar vznikal zrejme niekde na kolene. Totalne becko, ktore sa hodi maximalne na jedno pozretie a nasledne je vhodne jeho obsah vypustit naveky z hlavy. Netreba vsak zabudat, ze ide o televiznu produkciu, takze to v konecnom dosledku mohlo dopadnut aj ovela horsie. 30%.(8.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace