Ledová smrt (TV film)

Bob Bottieri

Kostýmy:

Kerry Weinrauch
  • brit84

Moje znechucení je o to větší, že původně jsem myslel, že je to horor se stejným českým názvem. A zatímco jsem čekal, odkud vyletí nějaká parta zombíků, začaly postavy umírat vlivem metanu, který tryská ze země. Nevím pro kterou cílovou skupinu jsou tyto filmy určené, protože podle mě z toho musí být každému na blití. Ať už útočí mravenci, spadne meteor nebo vybuchne sopka, vždycky je to na jedno brdo. Zbytečné postavy umřou "strašlivou" smrtí a na konci se najde jednoduché řešení problému. Jedna perlička z děje. Kolem kontrolního stanoviště vojáků chce projet vědec, který do oblasti nesmí. Fintou se dostane dovnitř a vojáci začnou po ujíždějícím autě střílet. Člověk by čekal, že se za nimi vydají... Ne, za chvíli je záběr jak stojí na stejným místě a čumí. Za chvíli díky bohu zdechnou (za trest:)).(8.7.2012)

• kratina

Holka, která žije uprostřed hor, uvidí, jak se na ně řítí obrovská lavina a zeptá se „Co to je?“ Ach jo. Nebo, taky dobrý, uprostřed vzrostlého lesa se v ZEMI otevře LEDOVCOVÁ trhlina... Inu, řekl bych, že ten plyn, co se tlačil ven zpod ledu hory na Aljašce, zřejmě nehezky tlačil i scenáristovi a dramaturgovi na mozek... Kategorie filmu B, podkategorie BBB: beznadějně blbé béčko. Jedna hvězda za přírodu a za tu lavinu – pro ty mám slabost.(29.10.2013)

• Likan7

Stejně jako Brit84 jsem si film pouštěl, protože jsem myslel, že se jedná o klasickou vyvražďovačku (btw se stejným českým názvem i rokem výroby). Místo tohoto výplachu se mi dostala naprostá kravina, která nemá nic, čím by se dala identifikovat jako film. Brendan Fehr, ten drsňák z Roswellu zestárnul, má manželku, 2 děti, kterým furt říká jen "děti". Chová se jak naprostej idiot, jeho rodina taky a na konci zachránil celou planetu tim, že to celý zapálil. Triky hnusný, herci hloupý, scénář není a mě bylo 80 minut šoufl.(2.3.2017)

Metan, to je noční můra všech metanistů. Na Aljašce, potvora jedna, zcela zvlčel, a vyskytl se zde, navzdory svým fyzikálním vlastnostem, dokonce v kapalném stavu. A když už methan zvlčí, je ho tolik, že kdyby toto množství uniklo do ovzduší, zahubí veškerý život na Zemi! Naštěstí se zde vyskytuje i vědec, který má tradičně né úplně chytrou manželku a dvě lehce retardované děti, protože jeho genialita nějak musí vyniknout. Nemusíme se bát, chlapík všechno zvládne, když plyn vyhodí do vzduchu, a to dokonce bez použití atomovky. Reakce je to tak dokonalá, že všechny ty miliardy tun kapalného plynu shoří během cirka deseti sekund a je konec. Po polibcích a plácání po ramenou, se svět stává opět krásným místem pro život a divák, dle své nátury, se může šťastně smát nebo vzteky řvát. Na Zillerově stupnici pěkných 80 %.(21.10.2012)

• Ondrew

Nuz, povedzme si to otvorene... Ziadny zazrak to rozhodne nie je. Mame tu cest s typickym katastrofickym filmom, ktoreho scenar vznikal zrejme niekde na kolene. Totalne becko, ktore sa hodi maximalne na jedno pozretie a nasledne je vhodne jeho obsah vypustit naveky z hlavy. Netreba vsak zabudat, ze ide o televiznu produkciu, takze to v konecnom dosledku mohlo dopadnut aj ovela horsie. 30%.(8.11.2011)