Ledová smrt

(TV film)

Měly to být hezké vánoční svátky. Stal se z toho boj o život.
Na Aljašce probíhají velké klimatické změny. Pod zasněženými vrcholky hor začíná tát věčně zmrzlá půda. Podloží sněhových plání je nestabilní. Zalidněné údolí může kdykoli zasypat nejen ohromná lavina, ale i ledová záplava. Katastrofa je nevyhnutelná. Zem se otřásá a na povrch uniká nebezpečný plyn metan. Začíná boj o život pro všechny, kteří se nacházejí nejen na Aljašce. (oficiální text distributora)

phoebess

No, ty logické díry mě tam teda pořádně vytáčely... ale pobavilo mě, že ledotřesení hnalo rodiče svými prasklinami a "ledzírama" směrem k dětem (jinak by je totiž hledali ještě doteď, resp. do té doby, než by se nadejchali metanu), ledová koule spadla právě ve chvíli, kdy kolem procházela hlídka, tatínek po tom, co mu to bouchlo málem u ucha, ještě uřízl vánoční stromeček a mohla bych pokračovat ;) ... no, za takové pobavení jim musím dát 1* ()

George Stobbart

Myslím, že väčšina ľudí už pozná "kvalitu" takýchto lacnejších, béčkových katastrofákov a môže sa teda rozhodnúť či sa im pri tom oplatí zabíjať čas. Ja si z času na čas nejaký pozriem a väčšinou sa pri tom aspoň zasmejem; či už na tých zaostalých efektoch, naivných situáciách alebo priblblých postavách a ich dialógoch. Ice Quake sa podľa očakávania až tak nelíši, ale pozerá sa celkom dobre, má prijateľnú stopáž, krásne zimné prostredie (hlavne v BluRay je radosť na ten sneh pozerať) a herci sú v pohode, len škoda, že v hlavnej úlohe je Brendan Fehr, ktorý vyzerá ako gunár s bradavicou. Trápnych situácií tu našťastie veľa nie je a navyše je to zasadené do vianočného obdobia, takže cez sviatky to ako oddychovka padne celkom fajn a pokiaľ sa na to človek nepozerá dokumentárnym okom, ale berie to iba ako béčkový zimný survival, tak to vôbec nie je zlé. ()

MM_Ramone

V malom, horskom meste na Aljaške sa obyvatelia chystajú na Vianočné sviatky. Na Štedrý deň ráno začnú pociťovať prvé záchvevy zeme, malé zemetrasenia. Tie sú však len predzvesťou omnoho väčšej katastrofy, ktorá postihne túto oblasť. Dôjde k uvoľneniu obrovského množstva metanu, ktorý sa dlhé roky hromadil pod ľadovou príkrivkou zmrznutej zeme. "Ľadová smrť" je béčkový, nízkorozpočtový, katastrofický film. Mizerné triky a efekty, slabí herci, televízna réžia a scenár plný logických dier. * ()

Terva

Líbilo se mi, jak si Santa Klaus užíval tu zběsilou jízdu na sněhovém skútru, hned na úvod filmu. CITÁT - Rodina chce stromek (jsou Vánoce).......... Škoda, ale dramatická stránka snímku je slabá a vše ještě zpomaluje hudba. Vše pak ještě dokonají některé dialogy, které jsou jak vystřižené z nějaké telenovely. CITÁT - Máte zlomeninu ?......... Chtěl jsem napsat, že triková stránka filmu je celkem dobrá, viděl jsem i horší, ale od 56 minuty jsem změnil názor na podprůměrnou. Je to televizní film, ale dokoukal jsem to a ani se moc nerozčiloval. CITÁT - Je po všem, dal bych si koktejl......... Veselé Vánoce. ()

brit84 odpad!

Moje znechucení je o to větší, že původně jsem myslel, že je to horor se stejným českým názvem. A zatímco jsem čekal, odkud vyletí nějaká parta zombíků, začaly postavy umírat vlivem metanu, který tryská ze země. Nevím pro kterou cílovou skupinu jsou tyto filmy určené, protože podle mě z toho musí být každému na blití. Ať už útočí mravenci, spadne meteor nebo vybuchne sopka, vždycky je to na jedno brdo. Zbytečné postavy umřou "strašlivou" smrtí a na konci se najde jednoduché řešení problému. Jedna perlička z děje. Kolem kontrolního stanoviště vojáků chce projet vědec, který do oblasti nesmí. Fintou se dostane dovnitř a vojáci začnou po ujíždějícím autě střílet. Člověk by čekal, že se za nimi vydají... Ne, za chvíli je záběr jak stojí na stejným místě a čumí. Za chvíli díky bohu zdechnou (za trest:)). ()