Ledová smrt (TV film)

Ice Quake

Ľadové zemetrasenie

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2010, 87 min

Myslím, že väčšina ľudí už pozná "kvalitu" takýchto lacnejších, béčkových katastrofákov a môže sa teda rozhodnúť či sa im pri tom oplatí zabíjať čas. Ja si z času na čas nejaký pozriem a väčšinou sa pri tom aspoň zasmejem; či už na tých zaostalých efektoch, naivných situáciách alebo priblblých postavách a ich dialógoch. Ice Quake sa podľa očakávania až tak nelíši, ale pozerá sa celkom dobre, má prijateľnú stopáž, krásne zimné prostredie (hlavne v BluRay je radosť na ten sneh pozerať) a herci sú v pohode, len škoda, že v hlavnej úlohe je Brendan Fehr, ktorý vyzerá ako gunár s bradavicou. Trápnych situácií tu našťastie veľa nie je a navyše je to zasadené do vianočného obdobia, takže cez sviatky to ako oddychovka padne celkom fajn a pokiaľ sa na to človek nepozerá dokumentárnym okom, ale berie to iba ako béčkový zimný survival, tak to vôbec nie je zlé.(24.12.2011)

• kratina

Holka, která žije uprostřed hor, uvidí, jak se na ně řítí obrovská lavina a zeptá se „Co to je?“ Ach jo. Nebo, taky dobrý, uprostřed vzrostlého lesa se v ZEMI otevře LEDOVCOVÁ trhlina... Inu, řekl bych, že ten plyn, co se tlačil ven zpod ledu hory na Aljašce, zřejmě nehezky tlačil i scenáristovi a dramaturgovi na mozek... Kategorie filmu B, podkategorie BBB: beznadějně blbé béčko. Jedna hvězda za přírodu a za tu lavinu – pro ty mám slabost.(29.10.2013)

Metan, to je noční můra všech metanistů. Na Aljašce, potvora jedna, zcela zvlčel, a vyskytl se zde, navzdory svým fyzikálním vlastnostem, dokonce v kapalném stavu. A když už methan zvlčí, je ho tolik, že kdyby toto množství uniklo do ovzduší, zahubí veškerý život na Zemi! Naštěstí se zde vyskytuje i vědec, který má tradičně né úplně chytrou manželku a dvě lehce retardované děti, protože jeho genialita nějak musí vyniknout. Nemusíme se bát, chlapík všechno zvládne, když plyn vyhodí do vzduchu, a to dokonce bez použití atomovky. Reakce je to tak dokonalá, že všechny ty miliardy tun kapalného plynu shoří během cirka deseti sekund a je konec. Po polibcích a plácání po ramenou, se svět stává opět krásným místem pro život a divák, dle své nátury, se může šťastně smát nebo vzteky řvát. Na Zillerově stupnici pěkných 80 %.(21.10.2012)

• Ondrew

Nuz, povedzme si to otvorene... Ziadny zazrak to rozhodne nie je. Mame tu cest s typickym katastrofickym filmom, ktoreho scenar vznikal zrejme niekde na kolene. Totalne becko, ktore sa hodi maximalne na jedno pozretie a nasledne je vhodne jeho obsah vypustit naveky z hlavy. Netreba vsak zabudat, ze ide o televiznu produkciu, takze to v konecnom dosledku mohlo dopadnut aj ovela horsie. 30%.(8.11.2011)

• MM_Ramone

V malom, horskom meste na Aljaške sa obyvatelia chystajú na Vianočné sviatky. Na Štedrý deň ráno začnú pociťovať prvé záchvevy zeme, malé zemetrasenia. Tie sú však len predzvesťou omnoho väčšej katastrofy, ktorá postihne túto oblasť. Dôjde k uvoľneniu obrovského množstva metanu, ktorý sa dlhé roky hromadil pod ľadovou príkrivkou zmrznutej zeme. "Ľadová smrť" je béčkový, nízkorozpočtový, katastrofický film. Mizerné triky a efekty, slabí herci, televízna réžia a scenár plný logických dier. *(22.9.2016)