Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blíží se Vánoce a malé aljašské městečko žije přípravami na ně. Geolog Mike Webster se konečně těší, že svátky jednou neprožije na vojenské základně, kde pracuje, ale se svou rodinou. Na Štědrý den Mike vezme svou ženu Emily, dceru Tiu a syna Shanea do hor, aby zde společně uřízli vánoční stromek. Mike už z pracovní porady ví, že v Rusku došlo k nějaké ekologické katastrofě. Nemá však ani zdání, že ve chvíli, kdy bude s rodinou vysoko v horách, budou i oni v důsledku katastrofy bojovat o život. První, co rodinu překvapí, je přítomnost auta dvou geologů na malém odstavném parkovišti poblíž geologické základny. Mike netuší, že oba muži před několika hodinami v horách zemřeli, když okolo nich začala praskat zem a z ní začal unikat jedovatý metan. Právě to samé se stane i Mikeovi a jeho rodině. Nejdříve jen tak tak uniknou lavině a pak se okolo nich trhá půda a ze sněhu stříkají gejzíry jedovatého studeného plynu. Rodina si naštěstí včas nebezpečí uvědomí a snaží se před katastrofou utéct. V jednu chvíli se ale trhlina v půdě vytvoří mezi rodiči a dětmi. Mike správně rozhodne, že on s Emily půjdou po jedné straně trhliny k hoře na obzoru a děti z druhé strany, na vrcholu kopce se pak sejdou. Zatím na vojenské základně už vědí, že se děje něco divného. Geologické přístroje ukazují řadu zemětřesení a výtrysků metanu na povrch. Plukovník Hughes, který základně velí, od své podřízené zjistí, že na horu zamířil Mike se svou rodinou. To je pro něj dobře, už nějakou dobu hledá své dva geology, kteří ráno na horu vyrazili. Mike mu ještě před lavinou stihnul zavolat o pomoc. Plukovník po něm chce, aby se zároveň na hoře poohlédnul po jeho ztracených lidech. Plukovník po telefonátu poslal na horu helikoptéru. I přes řadu obtíží se nakonec rodiče v terénu se svými dětmi shledají. Plukovník zatím dává příkaz k evakuaci celého městečka... (TV Prima)

(více)

Recenze (33)

Terva 

všechny recenze uživatele

Líbilo se mi, jak si Santa Klaus užíval tu zběsilou jízdu na sněhovém skútru, hned na úvod filmu. CITÁT - Rodina chce stromek (jsou Vánoce).......... Škoda, ale dramatická stránka snímku je slabá a vše ještě zpomaluje hudba. Vše pak ještě dokonají některé dialogy, které jsou jak vystřižené z nějaké telenovely. CITÁT - Máte zlomeninu ?......... Chtěl jsem napsat, že triková stránka filmu je celkem dobrá, viděl jsem i horší, ale od 56 minuty jsem změnil názor na podprůměrnou. Je to televizní film, ale dokoukal jsem to a ani se moc nerozčiloval. CITÁT - Je po všem, dal bych si koktejl......... Veselé Vánoce. ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Ladove zemetrasenie je jeden z tych lepsich beckovych katastrofickych filmov,takmer cely cas sa nieco deje,co je velke plus,nudou clovek neumrie,jedine,co mi velmi vadilo,bola Jodelle Ferland,nielen,ze bola nesympaticka,ale jej herecky vykon bol brutalne zalostny,mal som pocit,ako keby ju obtazovalo,ze musi hrat vo filme a najlepsia hlaska bola prave z jej ust,ked sa valila lavina,ona sa pozrela smerom na nu a opytala sa,ze co to je,vtedy som myslel,ze ma je*ne o zem,ani patrocne dieta by sa taku dementnu otazku neopytalo,ale nebudem filozofovat,tri hviezdy si to urcite zasluzi...:-) ()

Reklama

phoebess 

všechny recenze uživatele

No, ty logické díry mě tam teda pořádně vytáčely... ale pobavilo mě, že ledotřesení hnalo rodiče svými prasklinami a "ledzírama" směrem k dětem (jinak by je totiž hledali ještě doteď, resp. do té doby, než by se nadejchali metanu), ledová koule spadla právě ve chvíli, kdy kolem procházela hlídka, tatínek po tom, co mu to bouchlo málem u ucha, ještě uřízl vánoční stromeček a mohla bych pokračovat ;) ... no, za takové pobavení jim musím dát 1* ()

brit84 odpad!

všechny recenze uživatele

Moje znechucení je o to větší, že původně jsem myslel, že je to horor se stejným českým názvem. A zatímco jsem čekal, odkud vyletí nějaká parta zombíků, začaly postavy umírat vlivem metanu, který tryská ze země. Nevím pro kterou cílovou skupinu jsou tyto filmy určené, protože podle mě z toho musí být každému na blití. Ať už útočí mravenci, spadne meteor nebo vybuchne sopka, vždycky je to na jedno brdo. Zbytečné postavy umřou "strašlivou" smrtí a na konci se najde jednoduché řešení problému. Jedna perlička z děje. Kolem kontrolního stanoviště vojáků chce projet vědec, který do oblasti nesmí. Fintou se dostane dovnitř a vojáci začnou po ujíždějícím autě střílet. Člověk by čekal, že se za nimi vydají... Ne, za chvíli je záběr jak stojí na stejným místě a čumí. Za chvíli díky bohu zdechnou (za trest:)). ()

AsylumFan 

všechny recenze uživatele

Metan, to je noční můra všech metanistů. Na Aljašce, potvora jedna, zcela zvlčel, a vyskytl se zde, navzdory svým fyzikálním vlastnostem, dokonce v kapalném stavu. A když už methan zvlčí, je ho tolik, že kdyby toto množství uniklo do ovzduší, zahubí veškerý život na Zemi! Naštěstí se zde vyskytuje i vědec, který má tradičně né úplně chytrou manželku a dvě lehce retardované děti, protože jeho genialita nějak musí vyniknout. Nemusíme se bát, chlapík všechno zvládne, když plyn vyhodí do vzduchu, a to dokonce bez použití atomovky. Reakce je to tak dokonalá, že všechny ty miliardy tun kapalného plynu shoří během cirka deseti sekund a je konec. Po polibcích a plácání po ramenou, se svět stává opět krásným místem pro život a divák, dle své nátury, se může šťastně smát nebo vzteky řvát. Na Zillerově stupnici pěkných 80 %. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama