Ledová smrt (TV film)

Ľadové zemetrasenie

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2010, 87 min

• brit84

Moje znechucení je o to větší, že původně jsem myslel, že je to horor se stejným českým názvem. A zatímco jsem čekal, odkud vyletí nějaká parta zombíků, začaly postavy umírat vlivem metanu, který tryská ze země. Nevím pro kterou cílovou skupinu jsou tyto filmy určené, protože podle mě z toho musí být každému na blití. Ať už útočí mravenci, spadne meteor nebo vybuchne sopka, vždycky je to na jedno brdo. Zbytečné postavy umřou "strašlivou" smrtí a na konci se najde jednoduché řešení problému. Jedna perlička z děje. Kolem kontrolního stanoviště vojáků chce projet vědec, který do oblasti nesmí. Fintou se dostane dovnitř a vojáci začnou po ujíždějícím autě střílet. Člověk by čekal, že se za nimi vydají... Ne, za chvíli je záběr jak stojí na stejným místě a čumí. Za chvíli díky bohu zdechnou (za trest:)).(8.7.2012)

• kratina

Holka, která žije uprostřed hor, uvidí, jak se na ně řítí obrovská lavina a zeptá se „Co to je?“ Ach jo. Nebo, taky dobrý, uprostřed vzrostlého lesa se v ZEMI otevře LEDOVCOVÁ trhlina... Inu, řekl bych, že ten plyn, co se tlačil ven zpod ledu hory na Aljašce, zřejmě nehezky tlačil i scenáristovi a dramaturgovi na mozek... Kategorie filmu B, podkategorie BBB: beznadějně blbé béčko. Jedna hvězda za přírodu a za tu lavinu – pro ty mám slabost.(29.10.2013)

• MickeyStuma

Dějí se to na Aljašce věci. Po zhlédnutí tohoto nelogického snímku mě napadlo, co by se asi tak mohlo stát u nás v Krkonoších. Děj se drží hlavní linky, které je totálně bez nápadů. V první polovině příběhu se pouze běhá po horách které praská a něco vyfukuje. Že prý metan. V druhé už je snaha o řešení situace, které je, jak jinak, tak jednoduché, že by na to přišel i žák druhé třídy. Asi začnu psát scénáře taky, protože vymyslet takovou blbost nemůže být nic těžkého. Ale pochybuji, že by to nějaká naše televize natočila. Nemám kontakty a slavné jméno.(20.12.2013)

• MM_Ramone

V malom, horskom meste na Aljaške sa obyvatelia chystajú na Vianočné sviatky. Na Štedrý deň ráno začnú pociťovať prvé záchvevy zeme, malé zemetrasenia. Tie sú však len predzvesťou omnoho väčšej katastrofy, ktorá postihne túto oblasť. Dôjde k uvoľneniu obrovského množstva metanu, ktorý sa dlhé roky hromadil pod ľadovou príkrivkou zmrznutej zeme. "Ľadová smrť" je béčkový, nízkorozpočtový, katastrofický film. Mizerné triky a efekty, slabí herci, televízna réžia a scenár plný logických dier. *(22.9.2016)

• Likan7

Stejně jako Brit84 jsem si film pouštěl, protože jsem myslel, že se jedná o klasickou vyvražďovačku (btw se stejným českým názvem i rokem výroby). Místo tohoto výplachu se mi dostala naprostá kravina, která nemá nic, čím by se dala identifikovat jako film. Brendan Fehr, ten drsňák z Roswellu zestárnul, má manželku, 2 děti, kterým furt říká jen "děti". Chová se jak naprostej idiot, jeho rodina taky a na konci zachránil celou planetu tim, že to celý zapálil. Triky hnusný, herci hloupý, scénář není a mě bylo 80 minut šoufl.(2.3.2017)