Ledová smrt (TV film)

Bob Bottieri

Kostýmy:

Kerry Weinrauch
  • phoebess

No, ty logické díry mě tam teda pořádně vytáčely... ale pobavilo mě, že ledotřesení hnalo rodiče svými prasklinami a "ledzírama" směrem k dětem (jinak by je totiž hledali ještě doteď, resp. do té doby, než by se nadejchali metanu), ledová koule spadla právě ve chvíli, kdy kolem procházela hlídka, tatínek po tom, co mu to bouchlo málem u ucha, ještě uřízl vánoční stromeček a mohla bych pokračovat ;) ... no, za takové pobavení jim musím dát 1*(9.7.2011)

• Likan7

Stejně jako Brit84 jsem si film pouštěl, protože jsem myslel, že se jedná o klasickou vyvražďovačku (btw se stejným českým názvem i rokem výroby). Místo tohoto výplachu se mi dostala naprostá kravina, která nemá nic, čím by se dala identifikovat jako film. Brendan Fehr, ten drsňák z Roswellu zestárnul, má manželku, 2 děti, kterým furt říká jen "děti". Chová se jak naprostej idiot, jeho rodina taky a na konci zachránil celou planetu tim, že to celý zapálil. Triky hnusný, herci hloupý, scénář není a mě bylo 80 minut šoufl.(2.3.2017)

Metan, to je noční můra všech metanistů. Na Aljašce, potvora jedna, zcela zvlčel, a vyskytl se zde, navzdory svým fyzikálním vlastnostem, dokonce v kapalném stavu. A když už methan zvlčí, je ho tolik, že kdyby toto množství uniklo do ovzduší, zahubí veškerý život na Zemi! Naštěstí se zde vyskytuje i vědec, který má tradičně né úplně chytrou manželku a dvě lehce retardované děti, protože jeho genialita nějak musí vyniknout. Nemusíme se bát, chlapík všechno zvládne, když plyn vyhodí do vzduchu, a to dokonce bez použití atomovky. Reakce je to tak dokonalá, že všechny ty miliardy tun kapalného plynu shoří během cirka deseti sekund a je konec. Po polibcích a plácání po ramenou, se svět stává opět krásným místem pro život a divák, dle své nátury, se může šťastně smát nebo vzteky řvát. Na Zillerově stupnici pěkných 80 %.(21.10.2012)

• kratina

Holka, která žije uprostřed hor, uvidí, jak se na ně řítí obrovská lavina a zeptá se „Co to je?“ Ach jo. Nebo, taky dobrý, uprostřed vzrostlého lesa se v ZEMI otevře LEDOVCOVÁ trhlina... Inu, řekl bych, že ten plyn, co se tlačil ven zpod ledu hory na Aljašce, zřejmě nehezky tlačil i scenáristovi a dramaturgovi na mozek... Kategorie filmu B, podkategorie BBB: beznadějně blbé béčko. Jedna hvězda za přírodu a za tu lavinu – pro ty mám slabost.(29.10.2013)

• MM_Ramone

V malom, horskom meste na Aljaške sa obyvatelia chystajú na Vianočné sviatky. Na Štedrý deň ráno začnú pociťovať prvé záchvevy zeme, malé zemetrasenia. Tie sú však len predzvesťou omnoho väčšej katastrofy, ktorá postihne túto oblasť. Dôjde k uvoľneniu obrovského množstva metanu, ktorý sa dlhé roky hromadil pod ľadovou príkrivkou zmrznutej zeme. "Ľadová smrť" je béčkový, nízkorozpočtový, katastrofický film. Mizerné triky a efekty, slabí herci, televízna réžia a scenár plný logických dier. *(22.9.2016)