2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí

(TV film)
  • Itálie Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection
Itálie, 2008, 53 min

Kdysi dávno žili lidé, kteří oplývali značným věděním. Civilizace, jejíž poselství nám byla předána z hlubin času. Národ, jehož proroctví se začínají obdivuhodně naplňovat.Mayové. Nebetyčné znalosti této starobylé civilizace, jejíž paměť už dávno pohltil čas, halí závoj tajemna. Mayský kalendář je známý desítkám badatelů. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že ukrývá poselství, které se dosud nepodařilo plně rozluštit. Mayové byli přesvědčeni, že čas je cyklický a že každých pět tisíc sto dvacet pět let končí jeden věk a současně začíná nový. Podle několika předpovědí podobná událost opět nastane dvacátého prvního prosince roku dva tisíce dvanáct. Někteří se domnívají, že toto významné datum přinese zásadní změny pro lidstvo i celou naši planetu. Co je na tom pravdy? Na jihu Anglie dochází už několik desetiletí k prapodivnému úkazu, který je fascinující a znepokojující zároveň. Je známý jako kruhy v obilí. V posledních letech se tento jev stal ještě záhadnějším - v polích se začaly objevovat impozantní mayské obrazce. Je možné, že by spolu mayská proroctví a kruhy v obilí mohly nějakým způsobem souviset? (oficiální text distributora)

Mr.Hudson

Mayská proroctví nás nepřestanou strašit a udivovat až do avizovaného "skončení světa" v prosinci 2012. Do té doby se můžeme pouze domýšlet co se nám tato dřívější vyspělá kultura snažila říci. Možná, že se nám ani nic říct nesnažila, ale jde pouze o klamavou a dobře mířenou reklamu lidí, kteří těchto souvislostí chtějí využít. Co se týče dokumentu, tak bych řekl, že mi nad některými obrazci zůstává rozum stát. Vytvořit takováto znamení na tak obrovské ploše a během několika hodin se zdá nemožné. Dlouho jsem nad tím přemýšlel, ale s příchodem obrazce ve tvaru mimozemšťana jsem se musel smát, protože je jasné, že tento obrazec musel vytvořit člověk a tímto dle mého mínění věrohodnost takových jevů značně narušil. Ale co když se mýlím a opravdu jde o nevysvětlitelné jevy? Už za rok budeme moudřejší. ()

Woodstock

"The truth is out there?" No way, Mulder and Scully! Our truth is out in the grain! Svatá pravda, je to tak, 21.12.2012 se ukáže! Moment, kolikátého že máme dnes? Není náhodou už dvouleté výročí konce světa? :-)) Omlouvám se, nerad šlapu fandům starých Mayů po obilí, natož po dokumentu o šlapání po obilí, ale všimli jste si, že celý tento roztomilý ufounský pokus o výplach našich mozků provází strašení datumem 21.12.2012 a vším, co se pak zaručeně stane? Podle násilných a pavědeckých interpretací archeologických nálezů z dob starých Mayů, k nám po 21.12.2012 (časté opakování magického data = větší působivost dokumentu) měly od našich pobratimů z kosmu začít proudit informace, vzápětí jejich talířovité lodě i oni sami, se svými šišatými hlavami, ďábelským intelektem a těly plnými silikonu (o tom svém silikonu nám ufouni napsali v jednom pšeničném obrazci). Aha. Jenže, jak tak koukám do kalendáře, v naprostém klídku končí rok 2014. A...? A nic. Kdepak asi udělali soudruzi Mayové z NDR ve výpočtech chybu? Mimochodem, kdo z vás vlastní kvalitní GPS přístroj a chtěl by si taky trochu zadupat v obilí a zahrát si tak na UFO, tady jsou spříznění plagiátoři: www.circlemakers.org, mají to tam i s návody. No nic. Tento dokument je samozřejmě zralý na odpad! Je jednostranný a manipulativní až běda, ale jednu hvězdu si přece jen zaslouží - za to množství krásných, originálních, téměř již uměleckých dupaček, jejichž letecké záběry v něm autoři použili. ()

šarka

"Spravedliví lidé v hvězdných světelných lodích přiletí a z popela se zrodí nový věk"...HA..Přiletí vogonské stavební lodě a Zemi odstraní kvůli intergalaktické dálnici ...to je úplně jasný ;)) Jinak je to tak manipulativně přesvědčivé, že bych se nedivila, kdyby na to v roce 2013 navázal nějaký dokument typu Českého snu ... ()

Kolssteyn

Vzbuzuje emoce jak na jedné straně, tak na druhé... tudíž asi splnilo účel nehledě na názorovou zástupnost. Někteří skeptici by nedokázali ani nakreslit stejnoměrný kruh, zatímco podle nich lze tyto kruhy udělat během toho, než jim vychladne káva. Na druhou stranu je někdo schopen popřít Krista a chystat se na příchod hvězdných spasitelů... (a to je šance i pro ateisty a stejně jako snaha připsat vše opět Kristu.) Mě samotného to velice zaujalo, i když si časem ani nevzpomenu, že jsem to viděl. Dokument by se měl umět předvést z pohledu zaujatých badatelů a strhnout ostatní a je jedno jestli to jsou specialisté na starověkou mytologii nebo precisní astromatematici. :) ()

Luk Skywalker

Já bych tento dokument tak kriticky neviděl, ale někteří zdejší uživatelé. Přišlo mi to zajímavé, nenudil jsem se (asi poutavé zpracování) a dozvěděl jsem se mnoho (kolik je z toho "pravdy" se nedozvím, zvlášť, když se jedná o čísla, tak se z toho vykouzlit mnohé, viz. jako bylo ve filmu 23, kde hrál Jim Carrey hlavní roli a mayské symboly neznám). Ale pokud jsou ty symboly v obilí opravdu mayské, tak je to velice zajímavá a vede to k zamyšlení: "Proč zrovna mayské symboly?" Můj názor je po dokumentu jasný: Něco se stane a nikdo neví co přesně - astronomické úkazy s případným fyzikálním dopadem na Zemi potažmo celou sluneční soustavu či něco jiného. A na závěr jedna poznámka: "Vládci hvězd" nebudou mimozemšťané s jednou obydlenou planetou a dvěma měsíci, pokud se nejedná jen o název rasy. ()

agassi68

Fakty podávané v tomto dokumente sú možno sporné, no forma je veľmi dobre zvládnutá. Samozrejme ako na všetko, aj tu vzniknú tábory zástancov a odporcov. A pravda je vo hviezdach.. ()

Ham.and.eggs

Dokument je to bezesporu zajímavý, ovšem velmi neobratně zrealizovaný. Ono huštění do diváka a jakýsi nátlak na něj, je až příliš znatelný, stejně jako časté ohánění se křesťanstvím a jeho "pravdami". Jedna věc jsou fakta - a to z mnoha zdrojů, od nemálo historiků, badatelů a vědců + po přečtení několika prací a knih na toto téma je na snaze přiznat, že na oný rok 2012 Mayové, výteční astronomové a matematici, skutečně předpověděli konec "starého věku". Na druhé straně jsou senzacechtivý nadšenci, kteří toto téma mnohdy velmi překrucují a všelijak pitvoří. Co se týče kruhů v obilí, jsem spíš skeptik... Každopádně jsem zastáncem toho, že bychom se měli od dávných civilizací mnohé učit... ()

pouler

Tak tenhle dokument. Jsem a) vůbec nechtěl vidět b) mě ohromil c) tady něco nehraje :-). To je tak, když v přestávce MS světa v hokeji přepnete. Teď po třetím shlédnutí napíšu jen toto. Všechno by to mohlo být úsměvné. Nebýt toho binárního kódu v obrazci u vojenské základny. Přesné geometrii atd. No nic věřme vládám tohoto světa že to do roka stihnou. Tam někde venku je pravda ;-). ()

Cheeker

Do teď jsem nepochopil ten obraz obličeje a CD s ASCII kódováním, který nese skutečný vzkaz. Na jednu stranu si myslím, že to neudělala žádna mimozemská civilizace, ale na druhou stranu to snad nemohl udělat člověk. Když už tak skupina lidí a i tak by to bylo hrozně složitý. ()

VerenaLord

Ať už se jedná o konec světa či jen o vykonstruované šílenství, tento dokument zobrazuje velmi zajímavé skutečnosti a spojitosti mezi Mayským proroctvím a kruhy v obilí vyskytující se na mnoha místech světa. Je jedno, zda jsme zastánci toho či onoho, ale proč si alespoň nerozšířit obzory, že? Svědectví očitých svědků, že kruhy v obilí se objevily z ničeho nic a že celou dobu se tam nikdo neukázal věřit můžeme a také ne, ale jak říkám, shlédnout se dá téměř cokoliv. ()

thoosah

Ne, že bych se nějak ztotožňoval s názory na věc, ale jako dokument se mi to celkem líbilo. Každý potřebuje něčemu věřit, někomu stačí méně racionální věci, jiný potřebuje mít věci více podloženy. Jsem druhý případ a ani tento dokument mě od mého skepticismu nevytrhl. Pořád si myslím, že je to jen otázka tréninku a že každý z ukázaných obrazců by se dal vytvořit přes noc. Je to jen otázka počtu lidí. Vytvořit obrazec do kruhu v obilí v době, kdy úspěšně dokážeme praktikovat genetické inženýrství a jiné technické parády, zas není tak velký problém. Když porovnám pár poválených klasů obilí například s Michelangelovými malbami v Sixtinské kapli, je to celé dost úsměvné. ()

cyright

Pokrytcům, co tu kriziují dokument o "konci světa", doporučuji vytáhnout hlavu ze zadku a aspoň jedním okem a uchem dávat pozor a neodsuzovat od stolu. Kdyby totiž aspoň trošku dávali pozor, věděli by, že o konci světa tu nepadlo ani slovo. To však nic nemění na tom, že dokument skutečně obsahuje i nějaké ty "neuvěřitelné pseudointelektuální bláboly nějakých vousatých dědků", jak tu trefně kdosi píše. Filmu by prospělo méně domýšlet a kecat a více nechat mlčky působit holá fakta. Ovšem i tak budu vzhledem k tématu subjektivně shovívavý. ()

tančísvlky

Výborný dokument , ktorý bude vždy kontraverzne príjatý . Je to o tom čo je v nás a čo sme schopný do naších myšlienok vpustiť . Sila a pravda tohoto dokumentu stúpne alebo klesne v tom danom dátumu . Preto by som bol opatrný a potichu s pokorou dávam plný počet hviezdičiek . ()

RajAthen

Pravda je tam někde venku, aneb Fox Mulder by měl z tohoto dokumentu radost. Podle názvu by každému mělo být jasné, že dokument nebude tak úplně nezaujatý a některé skutečnosti (předpovězení války v Iráku, celá "duchovní nadhodnota" atd.) tahají za ucho, abych byl ale fér, některé skutečnosti mě zaujaly, předně fakt, že aby obrazce působily z vrchu geometricky musejí být provedeny často negeometricky kvůli povrchu terénu. Tohle si zkuste udělat v noci bez baterky... Vzato kolem a kolem budu asi zkrátka krapet nervoznější kolem příštích Vánoc. P.S. Proč vlastně vysíláme do vesmíru naši vyzitku, kdy upozorňujeme, že jsme svou nevyspělostí zralí na výsadek... ()

vygamba

Přišlo mi to až přehnaně přehnaný, když se zblázním do mayských a vlastně jakýchkoliv kultur a budu budu úplně posedlý jejich znakama, písmem a celou jejich kulturou, tak si jejich znaky a symboliku najdu všude kolem sebe. U tohoto dokumentu je také hodně "proč". Proč "mimozemšťani" dělají své kruhy zrovna do obilí? proč né třeba do písku? Ruku na srdce, když na celém světě přestaneme pěstovat obilí, znamená to snad, že ztratíme kontakt s vesmírem a vším živým co je v něm? ()