Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (979)

plakát

Kosti a skalp (2015) 

Klobouk dolů - poctivý minimalismus, který nesklouzává do škatulek, drží si atmosféru a na postavách Vám záleží? Že to jde ukazuje právě tato poctivá nenápadná kovbojka. Kurt Russell se zkrátka narodil pro kovbojské role.

plakát

Yesterday (2019) 

Možná by kratší stopáž neuškodila, možná by mohlo být více konsekvencí z premisy změny v historii, ale to nic neubírá na sympatičnosti hlavních protagonistů a originality celého dobrodružství.

plakát

Terminál (2004) 

Velmi příjemná záležitost a zajímavá myšlenka pro každého, kdo chvíli tvrdnul na letišti. Tom Hanks je opět perfektní, na začátku trochu nešika, následně trochu princ z pohádky. Pohádka je to každopádně pohodová a správně americká - a to nejen ve smyslu komunitní podpory místního hrdiny, ale také logiky letištního personálu, který opakovaně instruuje někoho, kdo jim nerozumí v angličtině, a následně jsou připraveni s postihy za jejich neuposlechnutí.

plakát

Zaklínač (2019) (seriál) 

Zaklínač je v mých očích standardní produkt vezoucí se vlně "po Hře o trůny". Netajím se, že hlavního představitele nemám pro jeho minimalistické herectví moc v oblibě (nejde o závist jeho jinak bezchybného svalstva), ale neupřu mu, že se snaží. Film navíc je až v pořadí za knihami, které inspirovali známou RPG trilogii. Nadto je fér si přiznat, že v momentě, kdy Sapkowski opouští po druhé knize žánr povídek a buduje román, kvalita přeci jen jde trochu dolů. Nic to nemění na tom, že se nejedná o průšvih, za který jsem tento počin měl. Současně bych nijak důrazně nedoporučoval, pokud nejste fanoušky žánru.

plakát

Mandalorian (2019) (seriál) 

Mandalorian možná není nejlepší seriál všech dob a má své mouchy (několik epizod by mohlo spadat spíše do kategorie průměrného dílu Hvězdné brány), ovšem komornost, jednoduchost a přímočarost se prostě vyplácí. Z nějakého důvodu fandíte chlápkovi, který má hlavě takřka celou dobu kbelík. A to již považuji za pořádný kumšt! Jak bolestné srovnání pro novodobé mega bombastické díly Star Wars, kde jsou Vám všichni ukradení. A to jsem ani nezmínil baby Yodu. Prostě film pro všechny mladé tatínky, a nejen je.:)

plakát

Princezna a půl království (2019) (TV film) 

Za mne velké překvapení, jelikož po dlouhé době vidím moderní pohádku, která má nějaký děj, nepiští se v ní, ani nepitvoří, dokáže překvapit a mít komicky vtipného padoucha. Popravdě, co jiného má pohádka v dnešní době přinést. Skutečně milé překvapení od lidí, kteří věděli, co a proč dělají. Současně bych si tipl, že jde o Prachařovu životní roli.:)

plakát

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad) 

Solidní a na poměry české kotliny nadstandardní zábavný pořad, který jen trochu sráží nelogická délka a množství reklam. Závěrečné natahování rozhodnutí o postupu soutěžících pak z duše nesnáším. Myšlenka a provedení jsou však sympaticky na úrovni.

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) 

Tento film ve mně skutečně probudil Temnou stranu síly. Důvodem je, že se poměrně záhy ukáže, že nejde vlastně o film, ale o slepenec různých, vágně provázaných scén. Poměrně záhy mě začalo urážet jak hloupý film ve skutečnosti je a jak se snaží tuto skutečnost maskovat svou všeobjímající frenetičností a rychlostí. Chápu, že osmá epizoda si šla svou cestou a nezanechala mnoho dějových linek pro pokračování či gradaci (stále však alespoň zůstala filmem). V rámci jednoho filmu se však nejde stihnout dva naráz jako kompenzaci. Asi nejzajímavější část - vztah dvou uživatelů Síly - vyznívá zcela do prázdna vinou malého prostoru i kupících se nelogičností. Výsledkem je pro mne de facto nehorší áčkový film, který jsem dlouho viděl a oproti původnímu očekávání aktivně nesnášel dlouho před jeho koncem. Skutečně se nejedná o vyvrcholení slavné série, která jistě bude nadále dojena všemi možnými způsoby. Skutečně smutně pak vyznívá srovnání této miliardové akce s komorním Mandalorianem, kde držíte palce chlápkovi s kbelíkem na hlavě v jednoduchých interiérech a prostém ději...

plakát

Zrodila se hvězda (2018) 

Možná je to lehce prvoplánové, ale chemie se z plátna přímo dere. Člověka to vede k úvaze, když Lady umí zpívat hezky i bez oblečení ze šunky a jiných výstřelků, co to o dnešním showbusinessu vypovídá... Na Coopera bych se koupil i lístek do O2 Areny.

plakát

Co děláme v temnotách (2014) 

Nápad skvělý, to jistě. Provedení taktéž. Je zde problém? Problém z mého pohledu je, že upírští nerdi nemají co na práci. Jde o realizovaný vtip či nápad, jak by to vypadalo, kdyby byli upíři takovíto... Ale co by dělali? Na to tvůrci ještě nepřišli...