Wound

všechny plakáty
Nový Zéland, 2010, 73 min

Susan (Kate O'Rourke) si v živote prešla obrovskou dávkou utrpenia, zneužitia a iných foriem krutosti, najmä zo strany vlastného otca. Tieto traumy zanechali stopu v jej duševnom zdraví a vzbudili v nej túžbu po pomste a smrti. Tanya (Te Kaea Beri) je mladá žena, pátrajúca po matke, ktorú ako stratené dieťa nikdy nepoznala. Obidve sa snažia zmieriť so svojou minulosťou a ich cesty sa skrížia. Tanya vstupuje do Susaninho života ako človek, ktorý mal byť mŕtvy, a ona opäť čelí svojmu najhlbšiemu strachu a túžbam zároveň. Prichádza tak o rozum a dostáva sa do stavu, z ktorého pravdepodobne niet návratu. (Incantator)

ricci.s

Šialenstvo. Poviem pravdu, chvíľami som uvažoval nad odpadom. Kládol som si totiž otázku, čo vlastne robí horor hororom. Som síce zvyknutý na všelijaké úchylné veci, ale nikdy som ich nedostal v takejto bizarnej forme. Ide tu o to, že hlavnú hrdinku znásilňoval vlastný otec, ona sa z toho pomiatla a stala sa z nej sadomasochistka. Do toho je zapletená jej dcéra, ktorú v detstve odvrhla, a tá sa ju snaží nájsť. Film je posplietaný s mnohých nesúvisiacich obrazov, že sa v tom naozaj divák nevyzná a nedá sa pochopiť, čo je skutočnosť a čo ilúzia. Ale tie scény, niečo neskutočné. Kastrácia otca, šialený pôrod, znásilnenie, krvácanie z piče a následné olizovanie krvi z podlahy, incest medzi otcom a dcérou, neskôr matkou a dcérou... no ja som nechápal. Určené samozrejme VÝLUČNE pre okrajové publikum. Dej nie je podstatný, zápletka tu tiež nie je žiadna, dokonca to ani nie je moja šálka kávy (je to skôr psychologická experimentálna pornodráma), ale niečo také som ešte nikdy nevidel, preto také vysoké hodnotenie. Ale už to vidieť nechcem... ()

Flipnic

K tomuhle se hodí takový ty pěkný ENG pojmy jako: "sick, depraved, sleazy, brutal, nasty, ..." a spousta dalších. Je zajímavé, že angličtina má pro "odporné" filmy tolik výstižných pojmů, ale čeština prostě ne ... Ale to jsem odbočil od hodnocení filmu. Je to sakra dobrý, hodně nechutný, temný a dost těžko pochopitelný ... Scény jsou poházené jak puzzle a třeba já osobně jsem skládal smysl filmu obtížně.Občas navíc je chvílemi hodně hnusnej a hustej ... Běžnýmu divákovi by se mohlo i navalit ... hehe ... ;-)) Ale jako kvalita!!!! Jo a hodně podobný snímek (a jedinný...) , který jsem viděl byl Oregonian 2010. Ten byl možná ještě lepší ... ()

Dellamorte

Faynovo upravený New Z. biftek , s nie 1nou ingredienciou - tá hlavná je však návratka démonov z detstva. Snímok podaný formou , ktorá Ti naruší movie / taste .Celé je to zabalené do kvalintného ! nízkorozpočtového balíčka. Brutálne / nechutné / vulgárne / psycho-extrémne / mental down / psycho melt.... Skvelý scenár a cast. TE KAEA bola brilantná.DVD -sure !!! Ak sa Mi ho opováži niekto nevylisovať - tak prebudím Krakena ! ()

pornogrind

Hodně šílená podivnost, kterou pobere a ocení málokdo. Pro normální konzumenty nekoukatelná záležitost. Spokojenost ikdyž nadruhou stranu jsem podle zdejších komentářů čekal větší extrém. ()

panjosef

Ha, to teda byl vál. Nevím jestli je na místě tohle nazývat hororem, spíš řádně ponurým a deptajícím psychodramatem o vyšinuté ženě, která byla zneužívaná svým otcem, kterému se následně chtěla pomstít a ještě se do toho připlétá její dcera, která se ji vydává hledat. Celý film je hodně vzpomínkový, jedna retrospektiva střídá druhou, hranice mezi realitou a výplodem nemocné mysli pomalu neexistuje. Do toho vstupují řádně krvavé noční můry, které možná někdo bude hodně špatně rozdýchávat. Vlastní interpretaci je dobré ponechat na každém divákovi individuálně, je to hodně pocitová a psychologicky zamotaná záležitost. Není to zase tak složité a zamíchané jako mnou nedávno viděný Meat Grinder, ale i tak je to celkem náročnější kousek. Já mám přesně takovýhle styl rád, takže mi to sedlo, ale spousta lidí bude možná dost naštvaných cože si to pustili :-)) . 7/10 ()

kaylin

„Wound“ by mohl být lepším filmem, ale prostě tak nějak podává to svoje téma tradičně, dokonce ani není tak explicitní, jak by se chtěl tvářit. Tady mohly být ty scény mnohem drsnější, i když dobré nápady tvůrcům sem tam nechybí. Bohužel po skončení filmu jsem už věděl, že tohle si opravdu nebudu pamatovat dlouho, a to se také stalo, už si skoro nic nepamatuji. ()

JohnMiller

Možno si to takéto moje nízke hodnotenie nezaslúži, lebo až také amatérske ani zlé to nebolo, scénka z pôrodom z obrovskej vagíny ma odrovnala, ani ma to tak nenudilo, že by som si to vkuse zastavoval ale tie všetky aspekty do kopy ktoré táto snímka prináša, mi tak neskutočne nesadli. Najprv sa to začína ako drsný horror potom pokračuje ako úplná úchylná prasačina a nakoniec to skončí tak, že sa film hrá na umelecky hodnotný film za to, že ponorí a utopí hlavnú postavu v schizofrenických stavoch, kedy divák netuší, kedy sleduje realitu a kedy ilúziu chorej mysle. Tú poslednú snovú časť som im vôbec nežral, fakt to nefungovalo, škoda, 1,5*. ()

Rathalos odpad!

Tak toto bol extrem,ale trapnosti a nudy,amaterska kravina,ktora sa chce tvarit ako drsny film,ale bohuzial je to hroza a des,ako nejaka nevydarena komedia,nechapem,ako toto moze niekoho sokovat...:-) ()

KUFI odpad!

Nudna a trapna amaterska sragorovina. Jestli mezi filmama existuje neco jako C kategorie, tak tohle je minimalne D. ()