Reklama

Reklama

Technické souvislosti

(seriál)
  • Česko Technické divy světa (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, 2008, 17x50 min

Průvodcem desetidílného cyklu Technické divy světa je známý britský publicista, moderátor a propagátor vědy a techniky Richard Hammond. Kamera se s ním vydává do nejrůznějších částí zeměkoule a diváci tak mají možnost podívat se s ním do opery v Sydney, na vrtnou věž u norského pobřeží, na střechu stadionu v londýnském Wembley anebo do míst, kde vzniká jedno z nejmodernějších letadel naší doby – Airbus A 380...

Přehled dílů:
1. Airbus A380
2. Troll A
3. Taipei 101
4. Obří teleskopy
5. Stadion Wembley
6. Opera v Sydney
7. Letadlová loď Illustrious
8. Guggenheimovo muzeum v Bilbau
9. Most v oblacích
10. Letiště Hongkong (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Brylin 

všechny recenze uživatele

Fascinující technologický dokument, který spojuje nejdůmyslnější výtvory lidstva a aplikované fyzikální principy. Poutavé představení vědy věd - fyziky v praxi prostředníctvím působivých pokusů a praktických ukázek. Richard Hammond, znamý z britské série Top Gear, navíc coby moderátor dodává pořadu potřebnou šťávu. Silné čtyři hvězdičky. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Guggenheimovo muzeum v Bilbau .....Jsem ze staré školy milovníků dokument, tudíš dávám přednost informacím nad tajtrlováním a exhibicí, zde jsem si nesedl s provedením natož s moderátorem... kromě toho - dnešní sebestředná architektura -kde samoúčelnost dominuje nad účelností případně ekologií staveb nemusím... ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Na díl Wembley Stadium jsem se nesmírně těšil, protože sám novodobý stadion Wembley navštívil a byl to pro mě naprosto neskutečný zážitek. Jenže jaké bylo mé zklamání, když namísto nepřeberného množství informací jsem byl zahlcen spoustou informací navíc (mimo přímou tématiku stadionu), které mě teda osobně moc nezajímaly (co a jak proč funguje). Zásadní informace by stačili asi tak na 20 minut, zbytek jsou zbytečné žvásty kolem a o ničem. Hudba: Alasdair Reid ()

Wiikii 

všechny recenze uživatele

Hlavní účinkující je Richard Hammond, už to dává jasný předpoklad, že to nebude žádná suchá podívaná, ale zábavná věda. .. Ale někdy se tam objevují vysvětlení něčeho, co vysvětlovat ani není potřeba, nebo tam není řečeno všechno, leč to je na úkor zábavnosti asi nutností. .. A jako každý, musím i já hlavně hlavně chválit. .... HODNOCENÍ: 85% (4*) ()

mcleod 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavé dokumenty přibližující technicky výjimečné stavby. Představované souvislosti mnohdy jdou však až tak daleko, že se většina dokumentu týká jiných věcí... vlastností materiálů, fyzikálních zákonů a podobně. Občas jsou tyto vsuvky zajímavé, občas trochu mimo. Ale jinak je to pěkný dokumentární seriál pro všechny, které aspoň trochu zajímá stavitelství a architektura. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama