Technické souvislosti

(seriál)
  • Česko Technické divy světa (více)

Průvodcem desetidílného cyklu Technické divy světa je známý britský publicista, moderátor a propagátor vědy a techniky Richard Hammond. Kamera se s ním vydává do nejrůznějších částí zeměkoule a diváci tak mají možnost podívat se s ním do opery v Sydney, na vrtnou věž u norského pobřeží, na střechu stadionu v londýnském Wembley anebo do míst, kde vzniká jedno z nejmodernějších letadel naší doby – Airbus A 380...

Přehled dílů:
6. Opera v Sydney
7. Letadlová loď Illustrious
8. Guggenheimovo muzeum v Bilbau
9. Most v oblacích
10. Letiště Hongkong (oficiální text distributora)

Renie42

Možná by mi tenhle seriál unikl, ale jelikož jsem zaznamenala, že to uvádí Richard Hammond, hned jsem si řekla, že to bude vedeno zajímavou formou pro širokou veřejnost. A taky to byla pravda. Líbí se mi, jak to všechno vysvětluje, zkouší ukázat přes svoje experimenty, jak doopravdy fungují stroje, letadla, raketoplány a líbí se mi jeho nadšení, jak o tom mluví. A samozřejmě je to můj oblíbený moderátor a účinkují v jednom automobilovém pořadu. ()

Brylin

Fascinující technologický dokument, který spojuje nejdůmyslnější výtvory lidstva a aplikované fyzikální principy. Poutavé představení vědy věd - fyziky v praxi prostředníctvím působivých pokusů a praktických ukázek. Richard Hammond, znamý z britské série Top Gear, navíc coby moderátor dodává pořadu potřebnou šťávu. Silné čtyři hvězdičky. ()

mcleod

Docela zajímavé dokumenty přibližující technicky výjimečné stavby. Představované souvislosti mnohdy jdou však až tak daleko, že se většina dokumentu týká jiných věcí... vlastností materiálů, fyzikálních zákonů a podobně. Občas jsou tyto vsuvky zajímavé, občas trochu mimo. Ale jinak je to pěkný dokumentární seriál pro všechny, které aspoň trochu zajímá stavitelství a architektura. ()

dmk

Richard Hammond nás provází zajímavými stavbami, přičemž vysvětluje jak vznikl. Nutno však dodat, že pozoruhodným způsobem, zaměřuje se na zajímavé spojitosti, jež jsou mnohdy málo známe. Například věděli jste, že opera v Sydney by nejspíš nevznikla nebýt zubních protéz? Děj je osvěžován experimenty a názornými ukázkami potvrzujícími, že to je pravda, jichž se Hammond mnohdy účastní. Zábavné, originální, zajmavé a poučné, ale na pět hvězd to dle mého názoru nemá. ()