poster

Technické souvislosti (TV seriál)

 • Česko

  Technické divy světa

 • Velká Británie

  Engineering Connections

 • Velká Británie

  Richard Hammond's Engineering Connections

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 17x50 min

Režie:

Kenny Scott

Hudba:

Alasdair Reid

Hrají:

Richard Hammond

Producenti:

Kenny Scott
(další profese)
 • Luk Skywalker
  ***

  Supertanker na zemní plyn - nevím, ale dost mi to připomíná Brainiac, nejspíš i díky Richardu Hammondovi, který je vcelku vtipný, ale pokusy, které předvádí jsou učivo fyziky a chemie základní a střední školy. Je to divácky atraktivní, ale dost to odvádí pozornost od toho tankeru, takže je to takový "akční reality" dokument (nevím, jak lépe to nazvat). Most přes Korintský záliv - tento díl o poznání lepší, styl natočení stále stejný (jak jinak že), ale dneska to bylo o poznání zajímavější, nejspíš i proto, že mě mosty lehce fascinují. Raketoplán - i přes koncept, který mi plně nesedí, je to nejzajímavější díl, který jsem viděl. Pokusy dělané na Zemi pro věci, které jsou ve vesmíru jsou dosti zavádějící, ale budiž, aspoň to všichni pochopí. Formule 1 - vcelku zajímavý díl díky zajímavému tématu, jakým Formule bezesporu jsou. Hotel Burdž al-Arab - začíná to stupidním rozbíjením skla vodou, ale pak je to lepší a něco nového jsem se dozvěděl. Jen ten požár z osvětlení je dost vykonstruovaný, což přiznává i Richard Hammond. Japonský rychlovlak - Dle názvu jsem předpokládal, že se bude jednat o maglevy a ne o vlaky, které jezdí (i když rychle) po klasických kolejích. Tento díl mě vcelku zaujal, aby ne, Japonci to mají vychytané.(16.2.2015)

 • Brylin
  ****

  Fascinující technologický dokument, který spojuje nejdůmyslnější výtvory lidstva a aplikované fyzikální principy. Poutavé představení vědy věd - fyziky v praxi prostředníctvím působivých pokusů a praktických ukázek. Richard Hammond, znamý z britské série Top Gear, navíc coby moderátor dodává pořadu potřebnou šťávu. Silné čtyři hvězdičky.(4.8.2014)

 • sator
  *

  Guggenheimovo muzeum v Bilbau .....Jsem ze staré školy milovníků dokument, tudíš dávám přednost informacím nad tajtrlováním a exhibicí, zde jsem si nesedl s provedením natož s moderátorem... kromě toho - dnešní sebestředná architektura -kde samoúčelnost dominuje nad účelností případně ekologií staveb nemusím...(4.8.2014)

 • otík
  ***

  Na díl Wembley Stadium jsem se nesmírně těšil, protože sám novodobý stadion Wembley navštívil a byl to pro mě naprosto neskutečný zážitek. Jenže jaké bylo mé zklamání, když namísto nepřeberného množství informací jsem byl zahlcen spoustou informací navíc (mimo přímou tématiku stadionu), které mě teda osobně moc nezajímaly (co a jak proč funguje). Zásadní informace by stačili asi tak na 20 minut, zbytek jsou zbytečné žvásty kolem a o ničem. Hudba: Alasdair Reid(3.7.2014)

 • mcleod
  ****

  Docela zajímavé dokumenty přibližující technicky výjimečné stavby. Představované souvislosti mnohdy jdou však až tak daleko, že se většina dokumentu týká jiných věcí... vlastností materiálů, fyzikálních zákonů a podobně. Občas jsou tyto vsuvky zajímavé, občas trochu mimo. Ale jinak je to pěkný dokumentární seriál pro všechny, které aspoň trochu zajímá stavitelství a architektura.(1.9.2014)