Jail Bait

USA, 1954, 72 min

Alex Gordon

Edward D. Wood Jr.

Igo Kantor

Tak jsem asi opravdu čekal něco, co bude hrozné, ale ono tohle vůbec není špatné. To je tak, když si uděláte o Edovi Woodovi obrázek podle Burtonova filmu. Ona je ta skutečnost jiná. Tohle je klasicky béčkové, na svou dobu standardně natočené se snahou alespoň trochu zasáhnout tím, co se ve filmu vlastně děje.(30.11.2015)

Na Edovi Woodovi musíme ocenit jednu věc a tou je snaha. Rozhodně jsem viděl už tucty mnohem horších noirů než je tenhle. Je to laciný a jednoduchý, ale Eddie se snaží. Bohužel snaha o napínavou a tajemnou atmosféru, je ve výsledku nejvíc na škodu, protože se toho snaží docílit děsně otravným hudebním motivem, který je prvních pár minut v pohodě, ale opakuje se tam celých 70 minut, takže začne po chvilce lízt na nervy. Zbytečný je taky to vaudevillový číslo.(12.12.2014)

Noir á la Ed Wood! Jemná parodie (samozřejmě nezamýšlená) na můj oblíbený žánr (a vlastně i na film obecně) - když si budete všímat detailů, tak je to neskutečná legrace.(11.11.2007)

• Tommy987

Dlho to bolo len strašne nudné a strašne zlé (typicky edwoodovsky "originálne" dialógy, príšerné "herecké výkony" a "hudba", ktorú by som zložil a zahral aj ja, čo nepoznám noty a neviem hrať na gitare), ale koniec bol zábavný na maximálnej možnej úrovni. Plastická chirurgia 4ever! Obzvlášť, keď sa vykonáva v útulnom prostredí domova na sedačke :-).(19.4.2009)

• Dadel

Toto je pokus Eda Wooda o film noir, a volba tohoto námětu poněkud snižuje atraktivitu filmu pro dnešního diváka - bez zombií, marťanů a bohužel i bez Bély Lugosiho, pouze s hromadou velice dřevěných (ne)herců je to místy trochu nuda. Jedinou známější tváří je Edova přítelkyně Dolores Fullerová. O amatérskosti filmu snad není třeba se rozepisovat, snad stojí za zmínku, že doprostřed filmu je vlepen několikaminutový výstup spoře oděné tanečnice, nijak nesouvisející s dějem. Největší zrůdností filmu je ale hudba. "Skladatel" Hoyt Curtin si po celý film vystačil s jedním a týmž virblem na španělku, který téměř nikdy neutichne. Ke konci filmu jsem už měl chuť mu tu kytaru omlátit o hlavu. Film lze doporučit jen pokročilým edwoodofilům, začátečníci nechť sáhnou po nějakém známějším kusu.(18.1.2006)