Hračky Jamese Maye (TV pořad)

• Česko

Příběhy hraček Jamese Maye

James May's Toy Stories

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 10x60 min

Zvuk:

Kiff McManus

Zajímavý nápad jak využít volného času :D...Co budu asi tak dělat???hmmm složím si most. Přiznám se, že nejsem vůbec milovníkem Top Gearu a nikdy nebudu, ale tenhle chlápek má něco do sebe a hlavně ten nápad je docela fajn sledovat ho. Konečně něco co neopisuje koncept z jiného pořadu ale je to veskrze jímavé a originální.(8.2.2013)

Zapomenuté hračky se kterými si už moc dětí nehraje, jejich otřepání a zvětšení dětských snů. Je libo dům z lega a vyzkoušet si třeba jak se v něm bydlí. Tak to jsou nevinné hračky Jamese Maye. Jednotlivé epizody: 1. Modelářství ( 7/10 ) - Stavba modelu letadla Spitfire v měřítku 1:1; 2. Plastelína ( 8/10 ) - Stavba plastelínové zahrady pro Chelsea Flower Show (květinový festival Chelsea); 3. Stavebnice Merkur ( 7/10 ) - Stavba mostu v Liverpoolu ze stavebnice Merkur; 4. Autodráha Scalextric ( 9/10 ) - Stavba autodráhy podle bývalého okruhu Brooklands; 5. Vláčky ( 7/10 ) - Stavba domu ze tří milionů kostek Lega; 6. Lego ( 9/10 ) - Obnova 16kilometrové trasy mezi Barnstaplem a Bidefordem pomocí modelů vlak; 7. Velký vlakový závod ( 8/10 ) - James se vrací, aby se opět pokusil postavit modelářskou vlakovou trať. / Viděné epizody *7.dílů / Postupem času zhlédnu vše ( Hodnocení: 8/10 )(13.4.2013)

Ne všechny díly jsou tak zábavné, vyzdvihl bych především díly Stavba autodráhy podle bývalého okruhu Brooklands, Obnova 16kilometrové trasy mezi Barnstaplem a Bidefordem pomocí modelů vlaků, Opakovaný pokus postavit modelářskou vlakovou trať, Stavba domu ze tří milionů kostek Lega, možná ještě Stavba mostu v Liverpoolu ze stavebnice Merkur, zbytek je docela nuda. Okořeněno velmi specifickým humorem Jamese Maye a to se mi líbí, vážení diváci.(24.8.2014)

Každý (ze zatím pěti shlédnutých dílů), mě neuvěřitelně bavil, zajímal a těšil jsem se na něj. Vzpomínky na dětství dovedené do 'mega' až 'megalomanských' rozměrů za jistě nezanedbatelnou částku peněz, ale proč ne. Akorát dabing Primy a údajné zkracování oproti originálu, mě nijak zvlášť netěší. Ale to už bych toho po nich chtěl asi moc...(3.3.2013)

Z peňazí daňových poplatníkov britská verejnoprávna televízia zaplatila vybudovanie najdlhšej pretekárskej dráhy pre autíčka na svete, ktorú spoločne postavili obyvatelia štvrte, ktorou viedla pôvodná trať, a zvíťazili nad profesionálmi. Celé to zorganizoval a moderoval postarší vlasatý pán s príjemným hlasom a špecifickým britským humorom. Bože! Toto chcem, aby sa robilo v STV - originálne a hravé nápady, ktoré zapoja ľudí a donútia ich byť pyšní na svoje výtvory. Rozdávanie plastelíny na nástupisku bolo jednoducho skvelé. LEGO dom ma dojal, rovnako ako vláčiky, lebo som sa s nimi hrávala tiež. Teraz mám znovu chuť sa hrať ako malé decko.(18.2.2014)

• - Pořad drží od 16. října roku 2009 rekord v "Guinnesově knize rekordů" za nejdelší autodráhu na světě, jejíž délka měřila neuvěřitelných 2 953 mil, tedy 4 752 km. (P. J. D.)