poster

Hračky Jamese Maye (TV pořad)

 • Česko

  Příběhy hraček Jamese Maye

 • Velká Británie

  James May's Toy Stories

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 10x60 min

Zvuk:

Kiff McManus
(další profese)
 • Zeck
  ***

  Vedle svých obvyklých parťáků z "motoristického" pořadu má James May dobrou roli zábavného doplňovače vět kolegů, který pokud promluví, jde v zásadě o perlu. Pokud ovšem stojí celý pořad výhradně na něm, vytrácí se jeho kouzlo navozované hranou rolí a přihlašuje se o slovo jeho pravý pedantský a studeně egoistický charakter, který by pro mě byl chvílemi k nevydržení, pokud bych měl tu čest s ním na něčem dělat. Téma pořadu je nanejvýš zajímavé, ale z těch 10 dílů se povedla ani ne polovina. Vše záleží výhradně na absurditě a zároveň zábavnosti projektů, které se rozhodne s danými hračkami vytvořit. Vytvořit,, on v podstatě na nic celý pořad nesáhne, ale konečné smetany si lízne rád. 65 %(28.1.2017)

 • SamanthaM.M
  *****

  Z peňazí daňových poplatníkov britská verejnoprávna televízia zaplatila vybudovanie najdlhšej pretekárskej dráhy pre autíčka na svete, ktorú spoločne postavili obyvatelia štvrte, ktorou viedla pôvodná trať, a zvíťazili nad profesionálmi. Celé to zorganizoval a moderoval postarší vlasatý pán s príjemným hlasom a špecifickým britským humorom. Bože! Toto chcem, aby sa robilo v STV - originálne a hravé nápady, ktoré zapoja ľudí a donútia ich byť pyšní na svoje výtvory. Rozdávanie plastelíny na nástupisku bolo jednoducho skvelé. LEGO dom ma dojal, rovnako ako vláčiky, lebo som sa s nimi hrávala tiež. Teraz mám znovu chuť sa hrať ako malé decko.(18.2.2014)

 • Big Bear
  *****

  Jamese mám rád. Zaujal mne v Top Gearu, kde vedle Jeremyho a Richarda působí trochu jako outsider (kapitán Šnek), který je však na na tento statut hrdý. Z vtípků si nic nedělá a vůbec tomu celému auto pořadu nabízí lidštější rozměr. V Hračkách Jamese Maye se tento můj dojem ještě více potvrdil. Už jen ten první pilotní díl. Osobně mi velmi sednul do noty. I já jsem v dětství strávil desítky hodin nad plastikovými modely letadel povětšinou v měřítku 1:72. Zfetován lepidlem Lepí-M, posléze toluenem ve kterém jsem rozpouštěl přebytečné plystirenové rámečky od výlisků a s bolavou hlavou jsem se kousaje se do jazyka pokoušel dát k sobě nepasující díly stavebnic Kovozávodů Prostějov... Až pak přišel Směr, velmi nahodile Revell i Airfix. S přicházejícím koncem Husákovi říše vystřídaly barvy Unicol, německé Revellky, britské Humbrolky se skvělou stříbrnou a i české matné Agamy... Kde jsou ty časy :-))). Dnešní modelář koupí perfektní výlisek přesně do sebe padnoucí s negativním i pozitvním rytím, často i s kovovými doplňky... Letadla, lodě, auta, tanky, na co si jen kdo vzpomene a to i včetně různých raritních strojů... I já jako James mám bednu dobře zabalených nesestavených stavebnic ukrytou na půdě a věřím, že jednoho dne u syna zažehnu stejný zájem. Se stejným údivem jako James jsem zjistil, že děti dnes modely řadí k minulému století a prapodivné zábavě otců. V autobusech na výletě se dnes děcka nevěnují mávání na ostatní vozy a dělání sprostých gest na řidiče náklaďáků...Každý třímá nějakou tu herní konzolku, ájfoun, pad.. ti konzervativnější poslouchají MP3... James se rozhodl u děcek jedné britské školy zápal zažehnout. Šel na to chytře až vědecky.Nejprve přinesl kazdému malý modýlek korzárské plachetnice Golden Hind, pak malé modely tančíků s nimiž s dětmi natočil malý bojový filmík. Pak nechal děti řídit obrněný transportér. Jelikož začaly jevit zájem nechal je sestavit Spita 1:72. Mezitím zařídil podle stavebnice Airfixu ze sedmdesátých let v jedné továrně na sklolaminát odlitek Spitfiru 1:1 !!! A děti jej nechal postavit. Výsledek jejich práce odprezentoval s dětmi na základně RAF a na slavnost nepozval jen rodiče dětí, ale i veterány RAF co se Spitem sundavali Skopčáky. Co dodat? Bylo to mile britské, bylo tam vlastenectví, u dětí nenásilně pomocí jejich vlastního zájmu způsobil, že řada z nich místo k Playstationu po návratu ze školy udesla k titěrným dílkům, skalpelu, pilníčku a štětečkům...Vše samozřejmě provázel Jamesův milý a vtipný britský humor..Uvědomil jsem si také, že kdyby to točili Amíci asi by z toho tekl takovými hektolitry patriotismus a vlastenectví, že by to bylo nekoukatelné. Bravo Jamesi! Dostal jsi mně. Krásný pořad! Dávám pět listů vrtule! * * * *(26.1.2013)

 • Cheeker
  ****

  Sestavováni Spitfire v měřítku 1:1 bylo úžasné. Ono už i modelaření v měřítku 1:72 nebo 1:48 začíná být věda, ale oproti tomuhle je to primitivní. Lepím jen pár let, je mi 18 a už se mi povedlo si od všech těch výparů a lepidel uhnat menší zdravotní potíže, které doktoři ani nedokázali identifikovat a i přes jejich zákaz lepím dál. Moc se mi líbí, že se James pokusil zainteresovat do modelaření další děti a vznikl u toho takový nádherný kousek a s tím i celý pořad.(1.2.2013)

 • c4p
  *****

  Britské, humorné, kouzelné a roztomilé. Dá se říct, že mi každý díl přinesl vzpomínku na dětská léta a hodiny vyplněné s prstem na spousti elektrického autíčka, otáčejícím se knoflíkem vláčku, stavěním hradů z lega, utahováním 10 krát utaženého šroubku merkuru, nebo pouříváni ředidla na odlepení vidličky při večeři po lepení posledního modelu nadzvukové stíhačky. Pravda, modelíně jsem moc nedal. Rozhodně originální nápad, ambiciózní projekty a ukázka, že to jde i bez myši monitoru a shluku jedniček a nul. Tyhle hryčky mají své kouzlo a nemělo by se na ně zapomínat. Pro mě za 5.(8.2.2013)

 • - Pořad drží od 16. října roku 2009 rekord v "Guinnesově knize rekordů" za nejdelší autodráhu na světě, jejíž délka měřila neuvěřitelných 2 953 mil, tedy 4 752 km. (P. J. D.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace