Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Těšíte se po přečtení titulu na shledání s Robinem Williamsem a Billym Crystalem v nablblém remaku francouzské komedie Otec a otec (1983)? V tom případě nečtěte dál a běžte do kina! Všechny ostatní uklidníme, že naše dolování žumpy světové kinematografie ještě zdaleka nedosáhlo na dno, abychom se museli uchylovat k méně výhřevným náhražkám. Za názvem Den otců se schovává zřejmě nejšťavnatější snímek tohoto roku; příznačně distribuovaný firmou Troma Entertainment, z jejíž stáje vyběhly takové humorné deformity jako Toxický mstitel (1984) či Terror Firmer (1999). Čestné otcovství připadá kanadskému tvůrčímu spolku Astron-6, který tvoří pětice filmových fandů i profesionálů se zálibou v pokleslých filmech, campu a popové estetice osmdesátých let. Podobně jako nostalgická brakovka Somrák s brokárnou (2011) i tato líbezná óda na mechanické splatter efekty vznikla na motivy traileru na tehdy ještě neexistující film. Mezi oběma tituly bychom našli ještě řadu dalších podobností, ale pro pravověrné otrlce bude nejzásadnější informací, že vedle Dne otců vypadá comeback Rutgera Hauera jako mainstreamový čajíček. Ze začátku se vše tváří jako další záměrně nadsazený retro-grindhouse, kde hodně cáká krev, ženy jsou zásadně nahoře bez a vzduchem létají secesně formulované hlášky, vnitřnosti a kulky (ve všech významech). Ale pak se rozjede divoká horská dráha, kde padají veškerá myslitelná tabu, nevkus se snoubí s burleskou a prolamují se klišé žánrových snímků i normy tradiční kinematografie. Příběh o nelítostném mstiteli, jenž za pomoci kněze, traumatizovaného mladíka a striptérky s motorovou pilou vyráží zlikvidovat krátkozrakého kanibala, který znásilňuje a vraždí otce, se rozbíhá do absurdních směrů, takže obsáhne i animované sekvence či výpravy do Nebe a Pekla. (Festival otrlého diváka)

(více)

Recenze (52)

verbal 

všechny recenze uživatele

Nekorunovaná královna žumpoidní filmařiny otevřela svou hnijící náruč a citlivému divákovi úplně stačí, jen tak se prostě přivinout k té hromadě vyhřezlých, krvavých střev a tělních tekutin a nechat se láskyplně kolébat na vlnách sofistikované perverze a prvotřídních úchyláren. Dokonale vybroušený diamant zaschlého hnisu, hoven, žluči a krve z natržených rekt, který prostě musí každému něžnému, empatickému, romantickému a převzdělanému metrosexuálovi rozbušit srdíčko a přinutit jej plakat nadšením. A navíc, neopětkujte to, když v tom hrajete vraha! ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Amy Groening byla v tomto filmu naprosto k sežrání!! Jinak co se týče filmu, nehorázná nechuťárna, že i já jsem zavíral oči u některých scénách, a to už je co říct, když vydržím hodně, ale tohle je vážně opravdu trochu přes čáru. Příběh kravina, nudné dialogy, ale některé scény opravdu rozesmáli za tu jednu hvězdu a tu druhou za Amy. ()

Reklama

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Neskutečná píčovina. Tento film je urážkou a hanbou žánru troma. Je plný naprosto zbytečných keců a nechutnosti téměř nedostanou prostor. A nezachrání to ani fakt, že Mrdák vypadá stejně jako verbal. Ovšem s tím rozdílem, že mrdák byl ortodoxní buzerant a verbal je údajně moc nemusí. Já se tedy musel stopáží převážně pronudit, což se mi u tohoto žánru stalo úplně poprvé. Přišlo mi to spíše jako pokus o parodii na tromu. Troma je ovšem sám o sobě žánr neparodovatelný. Tolik jsem od filmu očekával. Nepopsatelné zklamání. Z trucu dávám odpad! ()

Moena 

všechny recenze uživatele

Přemýšlím proč sakra tu pátou hvězdu nedat. Old-school look tomu sluší, hudba a zvukový efekty perfektní, kvalitní gore (v požehnaném množstí), rozhodně netuctový příběh, sympatický postavy, pár velice slušných vtípků či komických situací a závěr je bez debat. Film se vlastně skládá z několika žánrů a prakticky dvou téměř samostaných filmů (něco jako u Od soumraku do úsvitu) což činí stopáž poněkud delší, ale přesto poměrně dobře stravitelnou. Nevím jak popsat nejlepší scény filmu bez spoilerů, takže uzavírám hodnocení prozatím na 4,5* a jdu sosnout Somráka s brokárnou. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Verze filmu vydaná na Blu-ray je přibližně o dvě minuty kratší než verze původně promítaná na filmových festivalech, včetně Festivalu otrlého diváka. Z důvodu dosažení plynulejšího tempa filmu byla vystřižena řada, zpravidla pouze několikavteřinových záběrů či kratičkých sekvencí. (JFL)

Reklama

Reklama