poster

Punk's Not Dead

 • Makedonie

  Pankot ne e mrtov

 • angličtina

  Punk's Not Dead

Komedie / Drama

Makedonie / Srbsko, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VonoXX
  *****

  Vynikající road movie, která mě překvapila a nakonec se film stal tím nejlepším, co jsem v Karlových Varech viděl. Srbové se dokáží rozjet a je dobré, že se nebojí udělat srandu i ze sebe a z Albánců. Asi pouvažuji o tom, že si taky pořídím Ferdinanda. Naprosto zasloužený ohlušující potlesk na konci filmu! [90%](7.7.2011)

 • mchnk
  ****

  Punk vs. balkánský nacionalismus aneb pohled na národní kulturní úpadek, ze kterého je ovšem stále možné ždímat prachy. Ačkoli byste s touhle partičkou v jednom autobuse jet zřejmě nechtěli, jejich přirozené lidsko-kamarádské smýšlení bez ohledu na to, z kterého koutu Balkánu kdo pochází, může být pro mnohé inspirací. Hudba nepochybně spojuje, i když v tomhle případě jen několikataktová, uřvaná a vlastně nikoho nezajímající. Boří monotónní prázdnotu všedních dní, je klíčem k věčné mladosti, vždyť ke štěstí nám stačí někdy jen doufat...těšit se. Taky pivo a tráva. Alternativní nádech, civilní herectví, "nezúčastněná" režie a propojenost žánrů zde funguje natolik dobře, že si jen s obavami představuji film s podobnou tematikou v současném českém provedení. [Filmový Klub Citadela-Litvínov](18.1.2017)

 • HouseMK
  *****

  Nejsem pankáč. Ale i tak, nebo právě přes to, si mě film získal. Zpočátku to tak nevypadalo, ale děj se rozjel v parádní punkovou jízdu po krajích bývalé Jugoslávie, s hudebníky, kteří mají už svou slávu a image (pokud něco takového někdy měli) za sebou a nikdy se již neměli setkat. Stalo se a punkový život už se nedá zastavit - Punk's Not Dead! A pokud je někdo nezabil, žijí dodnes...(6.7.2011)

 • Hwaelos
  ****

  Je vidět, že pan režisér věděl, co točí jenom napůl. Svět punkáčů byl vykreslený trochu nevěrohodně. Samotní představitelé měli zřejmě problém se s rolí ztotožnit a ztvárnit ji věrohodně. Oproti tomu komplikovaný balkánský konflikt a jeho přesahy do současnosti měly velkou vypovídací hodnotu i ve zdánlivě banálních scénách, kdy albánci pomáhali hlavním hrdinům roztlačit auto, poté, co je zastavili se samopaly v ruce a odmítali je pustit dál. Porozumění se rodí na těch nejméně očekávatelných místech...(2.3.2012)

 • dopitak
  ***

  Cinema Mundi 2012. Černá komedie Punk's Not Dead, ve které jednu z vedlejších rolí hraje skokan zelený, je velebena pro svou dokumentární složku, zachycující problematické soužití dvou etnických skupin. Koneckonců i režisér Vladimir Blazevski, projekci ve Velkém Špalíčku přítomný, se v následné diskuzi přiznal, že chtěl natočit film, ve kterém by „nebyla vidět ruka režiséra“. Jenom podotýkám, že žádná z výše jmenovaných skupin mi není blízká! Více tady.(2.3.2012)