poster

Quick (festivalový název)

 • korejština

  Kwik

 • korejština

 • anglický

  Quick

Akční / Komedie / Thriller

Jižní Korea, 2011, 115 min

 • Flipnic
  ****

  Naprosto perfektní akčně-komediální oddechovka!! Tohle mi fakt na vánoční svátky sedlo!! Ztřeštěná komedie vykrádající pár západních, podobně laděných filmů. I tak si jde však svojí typickou "korejskou" cestou, což znamená mraky barev, úúúžasný vizual, spousta humoru snoubící se s napětím, nonstop akce, uvřeštěná holka, neschopní policajti, spousta výbuchů atd. atd. ... Prostě paráda!! Hlavně nebrat nic vážně, je to prostě oddechovka, vypnout mozek a bavit se. ("Tady jsem poprvé viděl, jak letící kovový plech rozřízne jedoucí auto podélně!!" :-))) ).(26.12.2011)

 • Sennhie
  ****

  Akční šílenost na n-tou, ale šílenost v tom dobrém slova smyslu. Korejci tentokrát vytasili ten nejtěžší kalibr toho nejlepšího z jejich humoru a až na poslední půl hodinku jsem se řezal smíchy nepřetržitě. Chudák moje bránice. Smysl to pokaždé dávat nemusí, jen když to člověka zabaví a pobaví a já se bavil skvěle. I know her face! Well, you know Bin Laden's face! Shoot the wheel!(14.2.2012)

 • Mukade
  *****

  joj paráda, ústredná dvojica je roztomilá ako to len kórejčania vedia byť s tou ich mimikou, hatlaninkou ťoťo ťuťu ťo, vzhľadom atď :) PS: pozor, sú dve verzie, 83 a 115 minútová, dlhšia lepšia(15.8.2012)

 • lennyd
  ****

  Kdysi býval jedním z členů motocyklového gangu, ale dnes už je jen obyčejný poslíček. Až do chvíle, kdy se shodou okolností přilba s výbušninou octne na hlavě jeho dávné lásky, a on musí plnit rozkazy neznámého šílence, jinak helma (i s hlavou v ní) exploduje. A explozí nebude málo - neznámý telefonista rád vyhazuje věci (a budovy, a lidi) do vzduchu, a poslíček za něj dělá onu černou práci... Nejdřív si odbudu tu hlavní výtku - Korejci jsou pekelně uřvaní, a furt jen s šílenými grimasami pobíhají a řvou (extrémně je to vidět v závěrečné scéně, která je naprosto šílená). Tak a nyní už jen to pozitivní - scénář mne docela bavil, a ač si matně vzpomínám, že jsem už něco podobného viděl, tak i tato korejská varianta mne dost bavila. Svůj díl na tom má vizuální zpracování, které je naprosto brilantní, a dá se říct, že od první minuty do poslední se stále něco děje (něco bouchá, auta lítají vzduchem, motorky sviští), a když už se nic neděje, tak se dá obdivovat ladná postava hlavní (a vlastně jediné) ženské hrdinky v přiléhavé motocyklové kombinéze.... Rozhodně doporučuji počkat až do závěrečných titulků, které sice neobsahují zpackané záběry, ale naopak jak celé natáčení probíhalo a jak si kaskadéři zase jednou pěkně mákli...(27.5.2014)

 • Major776
  **

  Akční snad, ale komedie určitě ne! Přiblblé asijské ječení rozhodně nelze považovat za typ humoru, snad jen když se člověk narodí trochu více na východě! Dvě hvězdy za to, že se "hvězdy" potloukly - a párkrát to určitě bolelo.(18.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace