Quick (festivalový název)

• korejština

Quick

Akční / Komedie / Thriller

Jižní Korea, 2011, 115 min

Ztřeštěná akce s velmi pokulhávajícími triky, kde si reálnost většiny akčních scén vzala dovolenou a dovolila tak tvůrcům natočit akční kousky v pravdě neuvěřitelné... Film je křížencem Speedu a Taxi Taxi, ale přijde mi lehce utahaný... Nicméně hlavní dvojici to jde dohromady a i díky vedlejší roli bláznivých policistů se to dá dokoukat...(5.7.2012)

Naprosto perfektní akčně-komediální oddechovka!! Tohle mi fakt na vánoční svátky sedlo!! Ztřeštěná komedie vykrádající pár západních, podobně laděných filmů. I tak si jde však svojí typickou "korejskou" cestou, což znamená mraky barev, úúúžasný vizual, spousta humoru snoubící se s napětím, nonstop akce, uvřeštěná holka, neschopní policajti, spousta výbuchů atd. atd. ... Prostě paráda!! Hlavně nebrat nic vážně, je to prostě oddechovka, vypnout mozek a bavit se. ("Tady jsem poprvé viděl, jak letící kovový plech rozřízne jedoucí auto podélně!!" :-))) ).(26.12.2011)

• vitekpe

Nekdo tady kolem pise, ze je to jako Rychle a zbesile na motorkach. Neni. To by nejdriv rychle a zbesile museli jeste vic zbesit a pak mozna...i kdyz. Proste asijska silenost, ktera mohla byt klidne kreslena, a ktera je urcena predevsim teenagerskym vyznavacum asijskeho humoru. Ktery je prece jen hodne jiny nez ten nas... Cili jako naprosto odpocinkova zabava bez zapojeni mozku to muze jednou zafungovat. :) Aneb dostal jsem co jsem ocekaval.(17.3.2015)

Občas se to tváří strašně vážně... bouračky, auta lítající vzduchem, výbuchy... a pak najednou přijde nějaká scéna, kdy prostě nevydržíte a vybuchnete smíchy. Úplně mě dostala občasná "přiblblost" hlavních hrdinů... ale jenom v tom dobrém smyslu, protože ta na tom všem byla nejvtipnější. A ještě k tomu tam je můj miláček Lee Min KI! ^_^ Co se týče akce, tak klobouk dolu. To je poprvé, co jsem viděla tolik zničených aut (snad ani američani jich tolik nemají XD) a každopádně nejvíc mě dostaly scény na konci, kdy nám filmaři ukázali, jakou těžkou práci odvedli dubléři a kaskadéři. Před těmi lidmi se člověk může jenom sklonit. Každopádně doporučuju pro odreagování!(25.5.2012)

Super akční komedie. Sice zde není moc dobrých rvaček, ale silničních honiček je tady dost. Počítačové efekty jsou pravda trochu slabší a někdy hodně přestřelené, ale v pohodě to jde strávit. Humor se mi hodně zamlouval, u některých scén jsem se málem po*** smíchy. Například když polda ukazuje na vlak něco jako time-out, aby ho zastavil, to jsem si musel dát pauzu abych to rozdejchal. A policejní šéf byl skvělý. Jeho vztekání mi připadalo dobře zahrané.(28.8.2013)