Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V dánském kostelíku se koná poslední rozloučení s tragicky zesnulým Simonem. Sešli se zde nejen jeho nejbližší příbuzní, ale i spousta sousedů. Všichni truchlí nad obrovskou ztrátou, tedy až na jeho bratra Johannese, který se raději věnuje šňupání na toaletách. Kněz započne poněkud podivný obřad, který probudí několik pěkně vyhládlých nemrtvých. Zombie okamžitě zaútočí na lidi v kostele a hrstka přeživších musí začít bojovat o holé životy... (SOLOM.)

(více)

Recenze (19)

Jane18CZ 

všechny recenze uživatele

Atmosféra a kostýmy byly vynikající. Předešly i mnohé lepší filmy, ale příběh a kamera byla přímo příšerná. Výhodou byla krátkost tohoto filmu, který také oceňuji. A ještě se mi líbil ten kontrast - hrůza uvnitř kostela a konečná scéna, kde venku je klid, jako by se nikdy nic nestalo. Shrnutí: dalo se z toho vytřískat mnohem víc, základy měl tento film dobré. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Je sice pravda, že jeho celkový potenciál zůstal hluboko za očekáváním, ale i tak se zde dá nalézt několik pozitivních prvků. Samotná kvalita scénáře je na můj vkus až moc zbrklá, ale autoři se snažili do krátké stopáže (50. minut) dostat co možná nejvíc akce a to jim přičítám k dobru. Začátek mě sice vysloveně štval, převážně pak ty pobožné farářovi kecy a seznámení s hlavní trojicí, ale potom se to konečně rozjelo. Jakmile se však rozjedou akční scény doplněné o několik mord scén, nastává obrat k lepšímu. Pod záštitou přítmí se divák dočká několika dle mého názoru solidních soubojů, kdy nejen ze zombie bude cákat krev proudem. Bohužel s množstvím malinovky to opravdu trochu přehnali a v několika scénách tmavá tekutina nepůsobí zrovna dvakrát realisticky.5o% ()

Reklama

berusche 

všechny recenze uživatele

To by z toho červi blili a ...no dělali by toho hodně a hezké by to rozhodně nebylo...já pořád čekala na nějaké mravní poučení, na nějaký děj, na nějaký smysl. No a pak mi došlo, když to skončilo, že to má 50 minut, takže scénáristi (byli tady vůbec nějací?) se asi rozhodli, že to vlastně nemá smysl. Smysl má poslat na pohřeb do kostela bandu neurvalých a bezcílných zombie a ty nechat řádit na bandě truchlících. A to s notnou dávkou krve, vnitřností a chybějících končin, co se jako pravé jen tváří (nicméně, za ty dávám hvězdu, bylo jich vážně hodně). Netočil to náhodou jeden nejmenovaný uživatel odsud? Měla bych tip! ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy o zombíkoch, ale tento bol tak nejak divno natočený. Hoci tam bolo krvi nahovado, dosť ma sralo, že sa to všetko odohrávalo akoby v pivnici, kotolni a na povale. No a potom ten nesympatický, debilný Johannes. Tomu by som prešiel tou sekerkou hnedˇ po zátylku za tie jeho kecy a hlavne vtedy, kedˇ sa modlil, blbec jeden,to som už išiel z kože vyskočiť! Chcel som dať odpad! , ale situáciu efektne zachránila Esther a jej kladivko ! ()

folklorman 

všechny recenze uživatele

Dánská amatérská záležitost, jejíž největším trumfem bude (asi) samotný začátek filmu. Nevím, ale ten pohřební obřad spolu s dopředu známou skutečností o výskytu zombies dosti zhustil atmosféru, která by se právě tady dala nádherně krájet. Bohužel atmosféra i počáteční nadšení vystřídala studená sprcha v podobě sprintujících mrtvol, špatných masek, efektů a dementního jednání postav hlavních i vedlejších. Tomuto filmu by k udržení atmosféry (hlavně vážnosti) nejlépe prospěly Fulciho pomalé zombie. Očekávaný finální střed s mrtvým bratrem nijak negradoval a jen nezajímavě skončil. Horší průměrná záležitost. Velké plus za vynikající začátek a předčasně ztracenou atmosféru. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama