Juru juri (TV seriál)

Yuru yuri

Yuruyuri

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2011, 12x24 min

Yuru yuri dávam silné 3* ba uvažoval som aj na 4*. Čo ma odradilo bola skutočnosť, že vtípky začnú byť časom predvídateľné. Ale aj tak dobrá zábava a celé sa to veľmi ľahko a dobre pozeralo. Celý čas pri sledovaní som mal na tvári tento výraz. Ďalšie série si určite niekedy pozriem a dúfam že yuri-faktor bude len stúpať.(14.11.2016)

Yu-ri yu-ra-ra-ra yuru-yuri! Dúfal som v prítomnosť priateľstva (niečo ako K-On!), ale tu je naozaj len kamarátstvo zo školy (k tomu ďalšie sú medzi sebou vyslovene protivné). Najviac zábavy prináša trojica Chitose s jej záľubou v „shipovaní“ Kyouko x Ayano rýchlosťou klipra s plne napnutými plachtami. Akurát, vygumujte z existenciu toho ružovovlasého, otravného, nesympatického potkana.(13.7.2017)

Subjektiv vs LarkyCZ. "odpad" vs "****" :-) To si nemohu nechat ujít :-D Jdu do toho... Pak pisnu, jak to dopadlo :-) || [07.01.2016] - zapomněl napsat... No, co si z toho po 4 letech pamatuji - absolutně nic. Krom dojmu, že mě to fakt vcelku bavilo :-) A mám pooocit, že jsem fakt zbožňoval tu bloncku :-) Takže trochu lépe. 70%(26.12.2011)

Je to roztomilé a je to vtipné, takže rozhodně něco pro mě. Ale musím konstatovat, že co se vtipu týká, viděl jsem již mnohem lepší díla a i v té roztomilosti jsem zažil mnohem intenzivnější prožitky, ale pořád je toto dílko v těchto ohledech nadprůměr. Je tady i nějaká ta romantika a jak už název napovídá, půjde o romantiku ryze dívčí, což většinou není můj šálek čaje, ale tady je to spíš takové veselé dívčí "hraní" a třeba takový intenzivní vztah přelévající se mezi nenávistí a romantikou jaký předvádí Sakurako a Himawari se mi vlastně i docela líbí. Bez čeho bych se vcelku obešel je Chitose a všechny ty její šílené fantasie a její neustálý nosebleed, který je doprovází. Z počátku mě bavily, později mě ovšem spíš otravovali. Co se mě týká, tak nejraději mám z tohoto anime Akari, je nešikovná, má strašnou smůlu a ostatní jí občas předhodí, že je to jako by vlastně neexistovala, což u mě vyvolává pocit, že jí prostě musím fandit a pro mě rozhodně nejroztomilejší charakter z celého seriálu. V těsném závěsu za ní je Kyouko, protože je prostě správně praštěná a je to hlavně ona kolem koho se toho nejvíc děje. Příběh se nikam nežene a ani příliš nerozvíjí, je to prostě zase jednou takové to "cute girls do cute things in cute ways" + v tomto případě "and they love eachother", což mi vlastně vůbec nevadí. Když to shrnu je to příjemná, vtipná a roztomilá záležitost, ale viděl jsem díla, která byla lepší a tak jen 8/10.(16.8.2015)

Konečne po márnom hľadaní som úplnou náhodou natrafila na anime kde sú tie klasické vtipné scény, tie našpulené hubičky keď sa niekto hnevá, kvapôčky potu, smiešne oči, horiace plamene hnevu a bla bla.... pri takýchto anime mi ani tak nezáleží na deji ako na tom aby tam bolo takýchto scén veľa. A tu ich je rozhodne veľa. Zatiaľ mám zhliadnuté prvé tri epizódy ale do Yuru Yuri vkladám veľké nádeje napriek tak slabému hodnoteniu ostatných. Kyouko a Akari sú z tých postáv prečo takéto anime mám rada. Druhá polka seriálu mi robila naozaj problémy, pretože som sa stále smiala a mala som neuveriteľnú svalovku na bruchu... Yuru Yuri bolo veľmi príjemné zabíjenie nudy v práci. Teším sa na druhú sériu.(18.1.2014)

• - Seriál má i špeciálny diel, ktorý má názov Yuru Yuri: Doushite, Tomaranai, Tokimeki, Doki Doki, Paradox, Eternal, známy aj pod jednoduchším názvom Yuru Yuri Special. Vyšiel na DVD k prvej sérii. (Carol Pifková)