Reklama

Reklama

Fase 7

Trailer

Obsahy(1)

Nízkorozpočtový sci-fi thriller o mladé rodině, která uvízne ve svém bytě. Budova je totiž v karanténě z důvodu právě vypuklého viru a její obyvatelé nemají na výběr. Jsou však terorizováni krvelačnými sousedy a musí se ubránit zuby nehty. (FFilipCZ)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtovému filmu lze leccos odpustit ve formě, nikoliv však v obsahu. Phase 7 je sice celkem povedená formálně, ale děj, to je ukázkový idiot plot. Tohle by se takhle nikdy nikde nestalo. Ale přece mi sledování tohoto filmu něco dalo. Phase 7 patří do "Bloody Disgusting Selects" (přesně jsem si nezjišťoval, co to znamená - asi nějaká forma / podpora distribuce, nebo mediální partnerství ... ale to je fuk) a rip, který jsem sledoval, nese vpravo dole logo právě tohoto webu ... no a jak jsem se tak nudil, začal jsem si to logo prohlížet a uvědomil jsem si, že si už několik let mylně myslím, že ta věc v tom kole je jakási prehistorická ryba zkřížená s piraňou ... a ono je to přitom ozubený kolo v lebce :-D síla. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Sprvoti som si myslel, že pôjde o nejakú argentínsku variáciu na REC a keď som zistil, že tomu tak nie je, tak som usúdil, že je to vlastne na škodu... Phase 7 nie je zlý film, no akosi mu chýbajú akčno-hororové grády, ktoré k takémuto typu snímky proste nevyhnutne patria. Dej sa síce po trištvrtehodine celkom rozbehne, no pár prestreliek, hranie sa na vojakov a blúdenie po paneláku v skafandroch na vytvorenie potrebného napätia a hustej atmosféry nestačí. Pre film o smrtiacej epidémii podľa mňa v súčasnosti existujú dve cesty úspešnosti - buď tá postapokalyptická alebo alternatíva zombie hororu (najlepšie oboje v jednom). Phase 7 nie je ani jedno ani druhé (hoci sa tu vyskytnú určité náznaky zániku vyspelej civilizácie) a preto sa ani nečudujem, že sa nedostal do širšieho diváckeho povedomia. ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

PUSŤTE MĚ (z toho filmu) VEN !                      Řeknu vám, to miminko to mělo fakt blbý. Ještě se ani nenarodilo a už průser na průser... Zatuchlej barák obalenej fólií jak sendvič s prošlou záruční lhůtou. Venku ve světě vesele probíhá globální zánik civilizace a uvnitř činžáku v karanténě (možná vycucané z palce) nervózně pobíhá jeho neoholenej a celkově zanedbanej táta se sousedem. V barevných skafandrech, jako nějací prdlí Teletubbies. A jak se tak mrcasí po bytovce, jejich sousedi mají chuť dělat tuli-tuli ... s brokovnicí v ruce. Je tedy pravda, že sousedi už na nějakej bonton pěkně kašlou. Navíc většina z nich kašle čím dál víc, je to slyšet nejen přes ty jejich respitárory, ale už i přes zeď... Takže miminku je jasné, že narodit se doprostřed tohoto nízkorozpočtového příběhu by mohl být docela drahej špás. Proto na svět zatím nespěchá, spokojeně krauluje v plodové vodě sem a tam a nevšímá si všech těch výstřelů, co k němu zdálky tlumeně doléhají. A jenom je, spolu se mnou, zvědavé, co s příběhem ten laciný scénárista ještě napáchá za další nelogická zvěrstva :-)                ()

ricci.s odpad!

všechny recenze uživatele

Keďže idem trochu proti prúdu, tak som sa rozhodol pripnúť komentár (aj keď opäť riskujem, že ma možno niekto douráža, ale nevadí, už mi je to jedno). Budem konkrétny: 44 minút a 45 sekúnd je to totálne o hovne. Potom nasleduje prvý výstrel z brokovnice a prvá explózia hlavy - a ja som sa potešil, že napokon z toho predsa len niečo bude. Žiaľ, tešil som sa zbytočne, nuda pokračovala. Tak som čakal aspoň na záver, ešte stále som živil aspoň iskierku nádeje. Pomalý rozbeh mi síce až tak nevadí, ale žiaľ, film sa napokon vôbec nerozbehol. Pár prestreliek (s minimom krvi) to nezachraňuje, príbeh o ničom, zbytočných dialógov kvantum, atmosféra za nula bodov. Úplná blbosť, ledva som to dopozeral. K žánru: Thriller to nebol, lebo v thrilleri by som si želal aspoň štipku napätia. Horor to nebol už vôbec. Sci-fi... pochybujem. Čo to bolo? Nič! ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Ne vše, co na papíře vypadá dobře, snese převod do filmu. Koncept v tomto případě zní: ukázat globální katastrofu z pohledu obyčejných nic netušících lidí, kteří by dle žánrových předpokladů neměli mít šanci na přežití, ale právě díky své vegetativní povaze vším projdou bez problémů. Zní to jako funkční podklad pro absurdní variaci na klasické schéma. Jenže výsledek spíš připomíná dnes z obskurity bystupující béčka a exploatace, o kterých je lepší jen číst, protože přitomnost nosných prvků je vyvážena hromadou balastu. První polovinu filmu by teoreticky měl divák být pobaven tím, že zatímco on v druhém plánu zobrazovaných situací dekóduje příznaky kolabující společnosti, ústřední dvojice nic netuší. Ve druhé části by zase mělo přicházet pobavení z kontrastu mimoňského hrdiny a vyvražďovacího běsnění jeho sousedů. Jenže předpoklad "divák bude" tentokrát neplatí. Divák může příslušné věci docenit, ale nebude je prožívat, neboť nejsou podány zábavně či dramaticky. "Fase 7" tak představuje "zajímavý" ale nikoli přímo pozornosti žádoucí příspěvek mezi epidemické filmy. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama