The Encounter

všechny plakáty

Uprostřed noční bouřky nachází pět cizinců útočiště v opuštěné restauraci. Arogantní podnikatel (Steve Borden), osamělá svobodná žena (Jaci Velazquez), pár na pokraji rozvodu, a mladá uprchlice. Majitel jim však slouží nejen chlebem. Tento geniální hostitel (Bruce Marchiano) zná všechna jejich tajemství a má odpovědi na všechny problémy - stačí mu věřit. Je to zázračné setkání, které všechny přítomné poznamená. (KrestanFilms)

kacaabba

Když jsem se s ním setkal poprvé, bylo to zvláštní. Velmi zvláštní. Nečekal jsem to. Kolik let mého života už uplynulo a já s jeho existencí nepočítal... Od té doby jsme se setkali již mnohokrát a vždycky mne to obohatí něčím novým. ()

KafuR

Určitě film převážně pro danou cílovou skupinu, anebo pro ty, co se aspoň zajímají. Dost po americku podaný příběh o Kristu, který kolem obchází možná blíž, než si hodně lidí myslí. Bohužel někdy dost okatě melodramatický a občas sklouzající až k vyloženě dojímacímu kýči. Marchiano v roli Ježíše uvěřitelný a symbolický závěr taky povedený. Určitě je dobře, že podobné filmy vznikají, jenom je škoda, že ony musí být často povinně sentimentální a za každou cenu pozitivní, což jim ubírá na uvěřitelnosti, protože tak to opravdu nechodí. ()

Black-star

Film který mi vyrazil dech a přivedl k mnoha otázkám. Vždy jsem k filmovým zpracováním evangelia a vůbec postavy Ježíše dosti skeptická. Ale tohle se mi líbilo. Skutečně je vysvětlena podstata křesťanství a toho proč je Ježíš důležitou osobou pro každého člověka. Přivede vás k mnoha otázkám. Líbilo se mi i zasazení do příběhu a celkový průběh jednotlivých rozhovorů a částí příběhu. Nakonec i samotné vyústění. Rozhodně doporučuji shlédnout, tento film za to skutečně stojí. A věřte že vás nenechá klidnými. ()

AloisNeuman

Skvělý obsah. Jak předat zprávu o Bibli ( Nový zákon ) a o Spasiteli. Navíc mí dva oblíbenci Ježíš Kristus a wrestler Sting. ()

Scraffy

Kresťanské ako hrom. Ak nie ste kresťan alebo ste ateista, tak film pre vás neznamená nič a možno vám príde vtipný. Ostatný kresťania si film ako-tak užijú. Film je to veľmi divný a celkovo príbeh je taký veľmi nudný a neoriginálny. Jediné malé pozitívum na tomto filme sú herecké schopnosti Bruca Marchiana, ktorý si to vie naplno užiť a rolu Ježiša si užíva. Inak celkom dosť veľká nuda. ()

Solverino odpad!

Příšerně natočená náboženská agitka! Otřesné, bez špetku nápadu. Musíte ve mě věřit nebo vás zabiju, tož asi tak = Nasrat! P.S. Vůbec nechápu ty vysoká hodnocení, zřejmě samej křesťan a spasitel. O film vůbec nejde, to s filmem nemá nic společnýho, to je taková laciná televizní inscenace. Zřejmě z TVNoe nebo nějakýho křesťanskýho kanálu v US. Hnusný vymejvání hlav! ()

Mykhaluu

Když jsem viděl zdejší hodnocení (6.9.2016), obával jsem se, že se jedná možná o béčkovitý film, ale pak přišlo na příchod do restaurace a po chvíli mi bylo jasné, že nemohu jinak, než *****, neboť je psáno: "Každý, kdo se ke mně přizná před lidmi, k tomu se i já přiznám před svým Otcem v nebi; kdo mě však zapře před lidmi, toho i já zapřu před svým Otcem v nebi." ()

Miueczka

Jsem na rozpacích, hlavní myšlenka tohoto filmu je skvěla, dost dobře propracovaná. Ale některé lidi může už jen zpracování filmu odradit. Po pravdě jsem u něj téměř nemohla vysedět jak mi bylo líto to, že obsah a příběh by si zasloužily opravdu kvalitní zpracování... snad se jednou dočkám toho, že se peníze nebudou vrážet do holywuuuuudských téměř nekoukatelných pitomostí ale do scénářů, které si to opravdu zaslouží. ()

had12

Jednoznačně nejlepší film, který jsem za poslední roky viděl. Jak píše uživatel yakoob - film dá odpověď těm, kdo nechápou co je na Ježíši tak zvláštního... přidal bych navíc vlastní myšlenku: film věřícím "prohrábne" svědomí a zbourá představy o Bohu... jednoznačně pět hvězdiček, škoda, že jich není možné dát víc. :-) ()

Rodriguess

Celkom zaujimava snimka v podstate nikto neveril a zrezu ostali vsetci mimo ze co sa to vlastne deje. a panko co hral jesusa mal super charizmu. ()

tucnakova

a nebylo to zároveň i tak trochu rouhání ... ? asi bych to vypla, ale čekala jsem na to jídlo a pak nevím na co .... a ani nedokážu říct, proč dávám tu jednu hvězdu - bylo to děsně špatně stravitelný ... ( i agitka by se dala natočit pez patosu, odlehčeně a dalo by se - půjčila bych to předělat nějakýmu evropanovi ) ()

Emperor1

Neviděl jsem to celé, takže mé hodnocení by nebylo objektivní, i když bych měl nutkání tomu dát odpad, minimálně za postavu Ježíše, který mi už po několika málo minutách silně lezl na nervy (možná kdyby si tu roli znovu střihnul Dafoe, který má alespoň charisma a správný zjev mučedníka, tak bych dal jednu hvězdičku jen za něj). K tomuhle snímku jsem se dostal náhodou na YT a přiznám se, že jsem neměl náturu dokoukat se do konce. Nejsem cílová skupina. Co se tématu týče, je to předvídatelné a přímočaré, žádné překvapení zde určitě nikdo neočekává, mnohé to jistě pohladí po duši, ale pro mě existují daleko zajímavější filmy s tématikou Krista a jeho poselství, než je tento, např. Poslední pokušení Krista, Umučení Krista, Pozemšťan, Život Briana atd., tam jsou alespoň nějaké kontroverze, napětí, humor, něco, nad čím se člověk i zamyslí, The Encounter je v tomto ohledu jednoznačný, černobílý, plochý propagační snímek bez jakéhokoli náboje, který jen těžko přitáhne nové ovečky do náruče církve, což snad ani nemohlo být záměrem. Takový film si pustí věřící při svých společných sezeních, během sledování budou vědoucně pokyvovat hlavou a občas provolávat hlasité aleluja. Ostatní se budou zoufale nudit, protože nového a objevného tam nic nenajdou. ()

desuk

Velice dobrý film kterému musím dát 5 hvězdiček. Postava Ježíše v našem současném světě který se nám věnuje a snaží se nám pomoci a zachránit nás. Jen doporučuji ()

Pan_Sady

Rozumím tomu pokud se přes tenhle film někdo nepřekouše. Občas jsem i já pohan trochu skřípal zubama, ale ty hlavní myšlenky jsou čisté a krásné, takže nemohu dát jinak než plný počet. Asi ze všech hereckých výkonů mi připadal nejlepší Devil a ten jeho ďábelských úsměv. Bohužel přes nekonečné kvanta reklam, zástupy komerčních sračkových pořadů a kravaťáků hrajících si bohy se ženeme bláznivě do rakve aniž by jsme udělali to, co opravdu všichni chceme a to je vykonávat dobro a dělat věci dle svého nejlepšího svědomí a uvážení. ()

inquiaust

Jako na mé cestě k poznání Boha přes křestanské víry asi nemůžou být jen vynikající filmy(jako God is not dead), ale i celkem nudné jen s pár informacemi, a to je přesně tenhle. Nedokážu se soustředit na to, co se tam děje. Pár zajímavých odpovědí na ateistické odpovědi mi velice pomohli ve vzrůstu a pár věcí mě taky opět zaujalo. Bohužel však to není zábavný film, je to nudný film se skvělou pointou a myšlenkami. 30% - 2* ()

domeniqeue

Velmi silný film, který si klade za cíl evangelizaci v 21. století. Ježíš v něm odpovídá na problémy dnešní doby. Za mě skvělé - měl by ho vidět každý hledající člověk. ()

Terrorko

Ja niesom veriaci, ani som nebol a ani nebudem...a napriek tomu hovnotím tento film veľmi kladne, tažko povedať prečo, zapôsobil na mňa ako celok. ()