poster

Eva a Leon

 • Francie

  L'échappée Belle

 • angličtina

  Eva & Leon

Drama

Francie, 2015, 72 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Taková jednoduchá francouzská jednohubka, která zřejmě bude mít horší hodnocení hlavně proto, že postava Evy je tu vnímaná jako solidní cácora, která neví, co se životem a jelikož její tatík je pracháč, nemusí ani pracovat a tak ze dne na den ve svém kumbálu přežívá a společnost jí dělá umění a umělci, kteří s ní vedou někdy i dost zbytečný umělecký kecy. Na druhou stranu se mi ale postava Leona líbila a konec taky nestál za zahození.   (19.10.2015)

 • Marze
  **

  Francouzský název je L'échappée belle. Potkají se privilegovaná pařížská žena a sirotek a nečekaně se stanou přáteli. Ona umělecky založená s hlavou v oblacích ochotně. On nevyhnutelně. Následuje neočekávaný sled událostí v kavárnách, bytech a sídlech. Snímek se občas marně snaží udržet pozornost diváka. Osvěžením je pohlednice Říma.(23.9.2017)

 • Bruce0659
  **

  Eva sa správa ako typická puberťáčka, i keď je vo veku, že by už mohla dospieť, užíva si svoj bezstarostný život plnými dúškami, cigarety, alkohol, párty,... Leon je malý chlapec, ktorý utiekol z domova, aby našiel svojich rodičov. Obaja sa náhodou stretnú a počas niekoľkých dní medzi nimi vznikne puto a navzájom si značne ovplynia životy... Príbeh o nich bol síce pekný, ale vôbec ma nechytil za srdce. Dej je miestami nezáživný, plný klišé, emócie tu na diváka nepôsobia tak ako by mali. Hudba je veľmi príjemná, ale zvyšok len priemerný. 40%(17.3.2016)

 • jirkahorn
  ****

  Miluju tyhle feelgood filmy a popravdě řečeno bych čekal i vyšší hodnocení, protože filmu prakticky není co vytknout. A to, že je průběh filmu předvídatelný? Vždyť přesně to je důvod, proč si člověk takový feelgood film pouští. Chemie hlavních postav fungovala na výbornou a má očekávání byla tedy bezezbytku naplněna.(29.7.2018)

 • Joges
  ****

  Velmi povedené a nápadité. Tvůrci naštěstí nesklouzli k plytkému vyprávění, ve kterém se nic neděje, a tak děj pozvolna graduje. I když se závěr filmu dal očekávat, stejně "Eva a Leon" tak nějak pohodově vyzní. Hvězdu přidávám i za nádherný soundtrack.(3.11.2015)