Reklama

Reklama

Víla

Trailer

Obsahy(1)

Dom pracuje na nočních směnách v malém hotelu blízko průmyslového přístavu Le Havre. Jedné noci dorazí do hotelu žena, která nemá žádná zavazadla ani boty. Jmenuje se Fiona a povídá Domovi, že je vílou, která mu může splnit tři přání. Dvě z jeho přání Fiona splní, poté však záhadně zmizí. Dom, který se do ní na první pohled zamiloval, po ní začíná pátrat. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

lena60 

všechny recenze uživatele

"Podobný film": Aki Kaurismäki - Le Havre...Ta inspirace tvorbou finského režiséra je na můj vkus až příliš okatá. Příběh kouzelné víly Fiony a nočního hlídače Dominika je však o dost slabší než u Kaurismäkiho. Navíc jak už to tak u bláznivých komedií bývá, občas to autoři s humornými situacemi až přehánějí...Přesto ve filmu byla jedna povedená scéna, na kterou bych nerada zapomněla - pacienti hrají v blázinci karty a do banku místo peněz přihazují barevné pilulky nebo rovnou celá platíčka léků. Tenhle moment mě opravdu upřímně rozesmál. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Dlho som premýšľal, aké slovo by najviac charakterizovalo film hlavných predstaviteľov a režisérov Doma a Fiony. Je to - netradičné. Príbeh dvoch mladých ľudí je vo všetkých smeroch netradičný. Samotným nápadom vytvoriť podivnú koláž komiky a tragiky, gymnasticko-tanečných kreácií a svojského pohľadu na lásku a šťastie, ale aj spracovaním, kde sa striedali veľmi veľké celky na budovy s detailnými zábermi a kde mi napokon všetko pripomínalo nežný hulotovský štýl. Nápaditosť súčasnej francúzskej kinematografie mi vyráža dych a je bezpochyby tou najlepšou alternatívou k americkej. ()

Reklama

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

A překvapením večera se stávááá ... víla Fiona a recepční Dom :-) A to jsem vážně čekala, že se nepřenesu přes hodně zvláštní herce a pátou minutu, jakési zbytky dětské spontánnosti ve mně však zvítězily nad zkostnatělostí, a tak jsem se nechala unést směšným absurdnem, bezprostřední radostí, jazzovým rytmem i živoucím tancem a litovala jen toho, že nemám podobně laděnou společnost ke sdílení. A jeden by si myslel, že viděl už všechno, co se vidět dá ... ()

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavé a netradiční. Abych nebyla hnusná, tak to vyjádřím tak, že "vrána k vráně sedá" a tím mám na mysli zevnějšek i vnitřek hlavních dvou aktérů, kteří jsou rozhodně hodně zajímavý, nejdříve jsem k nim měla spíše odpor, ale potom jsem si je oblíbila a byli mi hodně sympatičtí. Celý příběh je humorný, jelikož je to pěkná "kravina", ale co si budeme povídat, někdy je to potřeba. Rozhodně jsem se zasmála a můžu tento snímek zařadit mezi ty nadprůměrné. I když je hodně zvláštní a osobitý a řekla bych, že se nemusí líbit každému. ()

Zazie 

všechny recenze uživatele

Pro mě to nebyla taková bomba jako Rumba, ale možná to bylo tím, že Rumbou u mě Fiona a Dom nasadili laťku setsakramentsky vysoko. Prostě už nefungoval ten moment překvapení. Takže některé gagy se mi zdály déjà vu a choreografie tance na střeše jako by z oka vypadla jejich rumbovým kreacím. Přesto je to ale pořád skvělá taškařice nabitá nápady a až Fiona s Domem natočí další film a Festival francouzského filmu ho zařadí do programu (nebo mohu doufat v uvedení do distribuce?), mají už teď v sále zaručenou dychtivou divačku. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • Film byl vytvořen s minimálními náklady v dílně autorského tria klaunů a tanečníků Gordon-Abel-Romy. (Krissty)

Reklama

Reklama