Víla

Víla

The Fairy

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2011, 93 min

A překvapením večera se stávááá ... víla Fiona a recepční Dom :-) A to jsem vážně čekala, že se nepřenesu přes hodně zvláštní herce a pátou minutu, jakési zbytky dětské spontánnosti ve mně však zvítězily nad zkostnatělostí, a tak jsem se nechala unést směšným absurdnem, bezprostřední radostí, jazzovým rytmem i živoucím tancem a litovala jen toho, že nemám podobně laděnou společnost ke sdílení. A jeden by si myslel, že viděl už všechno, co se vidět dá ...(24.2.2013)

Příjemně ujetá a střelená komedie, kdy jsem si celou dobu říkal, že takhle by vypadaly filmy Aki Kaurismäkiho, kdyby je točil s bláznivým humorem. Časem se příběh začne táhnout a vtipy poněkud opakovat, chtělo to kratší stopáž, ale potěší, pobaví. Nic víc, nic míň, jenže o kolika současných filmech se tohle dá říct?(21.6.2012)

Mám v úctě snad všechny francouzské komedie, které jsem viděl a ani tato není výjimkou. Není to typický natočený film, spíše je dost avantgardní, ale vůbec mi to nevadí. Několikrát jsem se od srdce zasmál. Bohužel jsem, ale také našel dost hluchých míst, které zapříčiní, že tento snímek podruhé vidět nemusím. Takže proto jenom slabší čtyři hvězdičky. 70%(21.6.2012)

Těžko říct, co se mi na filmu La Fee líbilo nejvíc, ale asi to byla ta hudebně-taneční čísla, britská francouzština pána s Mimi a oba sympaticky obyčejní hrdinové. Ale taky to byly scény na střeše (obvazování prstu je někdy opravdu porod), strejda Jeff v blázinci nebo nahulená mlha před blázincem. Sympatický film.(24.6.2012)

Dlho som premýšľal, aké slovo by najviac charakterizovalo film hlavných predstaviteľov a režisérov Doma a Fiony. Je to - netradičné. Príbeh dvoch mladých ľudí je vo všetkých smeroch netradičný. Samotným nápadom vytvoriť podivnú koláž komiky a tragiky, gymnasticko-tanečných kreácií a svojského pohľadu na lásku a šťastie, ale aj spracovaním, kde sa striedali veľmi veľké celky na budovy s detailnými zábermi a kde mi napokon všetko pripomínalo nežný hulotovský štýl. Nápaditosť súčasnej francúzskej kinematografie mi vyráža dych a je bezpochyby tou najlepšou alternatívou k americkej.(17.3.2012)

• - Film byl vytvořen s minimálními náklady v dílně autorského tria klaunů a tanečníků Gordon-Abel-Romy. (Krissty)