Víla

Víla

The Fairy

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2011, 93 min

Pro mě to nebyla taková bomba jako Rumba, ale možná to bylo tím, že Rumbou u mě Fiona a Dom nasadili laťku setsakramentsky vysoko. Prostě už nefungoval ten moment překvapení. Takže některé gagy se mi zdály déjà vu a choreografie tance na střeše jako by z oka vypadla jejich rumbovým kreacím. Přesto je to ale pořád skvělá taškařice nabitá nápady a až Fiona s Domem natočí další film a Festival francouzského filmu ho zařadí do programu (nebo mohu doufat v uvedení do distribuce?), mají už teď v sále zaručenou dychtivou divačku.(1.12.2011)

Dom a Fiona jsou skvělí mimozemšťané - těším se na jejich další filmy!!!(3.6.2012)

Tak tohle bylo jetý i na mě, ale jako jóóó neorotodoxnosti vjezd povolen, ale když tenhle film zastihne diváka připravenýho na další řadovej biják, hrozí vyplo nebo přeplo. Film Víla je především vyprávění obrazem, snažil jsem si přijít na to, zda tím autor neoznamenuje nějakou vyšší myšlenku, ale nějak jsem jí neanšel, takže zůstalo u velmi podařených gagů (nasleplý číšnik nese pivo ), vtipně nasnímaných scén ( chodící taška ) a neorotodoxnosti (porod ). Mám rád odlišnost a originalitu ve všech možných oblastech, takže nakonec dcoela spokojenost.(6.10.2013)

Dlho som premýšľal, aké slovo by najviac charakterizovalo film hlavných predstaviteľov a režisérov Doma a Fiony. Je to - netradičné. Príbeh dvoch mladých ľudí je vo všetkých smeroch netradičný. Samotným nápadom vytvoriť podivnú koláž komiky a tragiky, gymnasticko-tanečných kreácií a svojského pohľadu na lásku a šťastie, ale aj spracovaním, kde sa striedali veľmi veľké celky na budovy s detailnými zábermi a kde mi napokon všetko pripomínalo nežný hulotovský štýl. Nápaditosť súčasnej francúzskej kinematografie mi vyráža dych a je bezpochyby tou najlepšou alternatívou k americkej.(17.3.2012)

• Chrustyn

Dosti podivná a silně absurdní komedie o tajemné ženě, která tvrdí, že je víla a získá si srdce divného recepčního, prapodivného hotelu.(18.12.2012)

• - Film byl vytvořen s minimálními náklady v dílně autorského tria klaunů a tanečníků Gordon-Abel-Romy. (Krissty)