Kdo přežije: Guatemala (TV pořad)

Survivor Guatemala: Maya Empire, The

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2005, 50 min

Spoilery: Co do podmínek dodnes jedna z nejdrsnějších sezón, navrch se skvělým castem (jedna z nejsympatičtějších final 5 vůbec), a zajímavým twistem dvou navrátilců z Palau, Guatemala nabízí první i poslední, je to prakticky vlhký sen každého správného Survivorovského fandy. Vítěz: 4* - další underdog, další vymlouvání se a ukecávání o život, sympatická osobnost... osobně bych to ale přál druhému finalistovi. Top 20: Stephenie LaGrossa, Rafe Judkins. Oblíbenci: Danni Boatwright, Lydia Morales, Judd Sergeant(12.5.2013)

• st.ranger

Asi nejhorší Survivor. V úžasném prostředí se nacházejí ty nejnesympatičtější charaktery, naprosto trapné odměny ze soutěží a naprostá absence zvratů. Další série, která navíc dokazuje, že proházení členů mezi kmeny nakonec vede k přečíslování a vyhazování "těch druhých". Divím se, že se Judd a Stephanie dostali tak daleko, jeden hádavý a uřvaný zmetek a druhá nenažraná, smůlou prokletá blbka. Poprvé se objevuje skrytá imunita.(14.5.2012)

Po prvním dílu se mi tato reality show nezdála moc zajímavá, ale jak jsem se dívala na další díly, tak jsem tomu začala přicházet na chuť a nakonec musím konstatovat, že je to naprosto úžasný! Je moc zajímavé sledovat jednotlivé soutěže, chování v kmeni a vyřazování... Mám ráda dobrodružné filmy a seriály, proto sem dala 5*... jen škoda, že to není třeba v hlavním vysílacím čase...(29.9.2011)

Komentář obsahuje spoilery. Zatím snad nejlepší ročník vůbec. Milovaná Stephanie je zpátky a je přesným příkladem toho, jak se má hra hrát. Lepší hráč v Survivoru prostě nebyl a sám jsem byl překvapený jak geniálně Steph zvládala i "otázky na tělo" při finále. Nepochopím jak mohla porota vybrat Danni, jako vždy se řídila pouze svými komplexy nad tím, jak je Steph přelstila.. Ach ti američani.. Kromě Stephanie jsem si ještě oblíbil Judda, který byl sice nehorázný idiot, každopádně měl něco do sebe. Ikdyž v této sérii nebylo moc oblíbenců, Guatemala se pro mě stává nejoblíbenější sérií Survivora vůbec. 10/10(29.12.2012)

Obsahuje spoilery! .. Na začátek musím říct, že to byla řada těžká na fyzickou zátěž, ale absolutně bez všech zvratů, podrazů, dobrých odměn, emocionálních zážitků..Né, že by mě to vadilo, ale trošku to chybělo, a proto je 5* velmi slabých. První pochod do tábora byl vynikající, perfektně promyšlený (tahat na zádech zrní..) a následky (dehidratace ap.) pěkně zobrazené. Řekla bych, že nebýt Margaret, která půl kmene zachránila, tak by tam asi nikdo nezůstal. Už jen z toho důvodu, patřila mezi mé oblíbence. Lydia , nevýrazná, tichá osůbka, s dobrým srdcem, která nedělala vůbec žádné podrazy (můj další oblíbenec) bylo mi jasné, že nevyhraje, ale přála jsem ji nějakou odměnu nebo to auto :) , jsem ráda za 4 místo :). Naopak jsem naprosto nemohla vystát Judda, který byl uřvaný a naprosto neschopný ( ještě že se moc dlouho neudržel, ve finále bych to asi nepřekousla)..Ze Stephenie mám smíšené pocity, na začátku jsem si ji vůbec nevšímala, po sloučení už byla vidět až až .. Nesedla mi až do poslední imunity, kde se mi jí trošku zželelo, i tak jsem ráda za Denni. Můj další oblíbenec byl Rafe, který nevyvolával také žádné spory, byl jakštakš upřímný a fyzicky zdatný, 3 místo jsem mu taktéž přála. Vítězka Denni musím popravdě říct že mě vůbec nezaujala..Všimla jsem si ji až cca v 5 díle od konce :)) , ve finále jsem to samozřejmě přála raději jí, ale byla nevýrazná. Nezapomenu na ni jen díky poslední imunitě kterou zvládla naprosto perfektně (ještě si stihla udělat manikuru) a pak imunitě, kde si vyměnila místo se Steph..To je k této řadě tak nějak vše..Jsem spokojena i přes to , že nevyhráli mí oblíbenci (ale ani neoblíbenci), hudba byla jako vždy naprosto dokonalá, odměny bohužel o ničem..(29.4.2013)

• - Do soutěže se přihlásilo celkem 800 osob, z nichž vzešlo 48 semifinalistů. Do guatemalského národního parku Naranjo pak odjelo 16 soutěžících. (LEGACY)

• - V této řadě byla poprvé zavedena tajná imunita. (VooDoo:*)

• - Gary Hogeboom je první soutěžící, který dříve hrál nejvyšší soutěž amerického fotbalu – NFL. (Zix.)