Reklama

Reklama

Queen: These Are Days Of Our Live

(TV film)
  • Velká Británie Queen: Days of Our Lives (více)

Obsahy(1)

Kořeny hudební inspirace skupiny Queen vycházejí ze stylu Led Zeppelin, s níž mají společné preferování vokálů a sólové kytary při vytváření kompozice hutného soundu. Postupně se Queeni propracovali k osobitému hudebnímu projevu, když s potřebným vkusem spojili hardrockové tiffy s komerčními melodiemi, nad nimiž dominoval velký hlas Freddie Mercuryho.
Farookh Bulsara se narodil na ostrově Zanzibar a v roce 1954 začal chodit na misijní školu, kterou vedly řádové sestry. Protože jeho otec byl státním zaměstnancem (pracoval pro britskou vládu) a často cestoval, dostal se Freddie do Indie, kde ještě týž rok studoval na anglické internátní škole St. Peter's v Panghani blízko Bomnbaje. Tady mu spolužáci začali říkat Freddie. Začal se věnovat sportu (box a stolní tenis, ve kterém zvítězil ve školním přeboru) a na škole založil skupinu The Hectics, která mohla hrát jen na školních akcích. Dalším jeho koníčkem bylo výtvarné umění. Začal se učit na klavír a vystupoval ve školních divadelních představeních.
Roku 1964 se Bulsarovi odstěhovali do anglického Kensingtonu, kde se dal Freddie zapsat na Isleworth Polytechnics, kde chtěl studovat výtvarné umění. Nakonec vystudoval Ealing College of Art, kde roku 1969 dostal diplom v oblasti grafiky. Jeho hudebním idolem se stal tehdy Jimi Hendrix, a protože se na škole přátelil s Timem Staffelem, brzy se stal členem Timovy formace Smile. Po absolvování školy krátce působil v londýnské skupině Ibex (textař, zpěvák), kde hráli mimo Tima Staffella také Roger Taylor a Brian May. Živil se prodejem díla studentů školy a později oblečení na tržišti v Kensingtonu.
Pro nepochopení jeho záměrů ostatními členy odešel roku 1970 ze skupiny a začal používat jméno Mercury, což byl mytologický božský posel. Krátce zpíval ve skupině Sourk Milk Sea. Protože jeho výtvarná díla se špatně prodávala, založil vlastní formaci Wreckage, ale formace neměla úspěch, a proto brzy zanikla. V dubnu 1970 společně s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem založil Queen. Baskytarista John Deacon byl do souboru vybrán až jako 4. v pořadí. První koncert skupiny se uskutečnil v Londýně 19. února 1971 a 13. července 1973 vyšlo první LP pojmenované jen názvem skupiny. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (65)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

O Queen existuje tolik materiálu, že i dvouhodinový dokument může snadno působit jen jako taková exkurze letem světem. Když je to ovšem dobrý a hlavně vyvážený dokument, který se soustředí na fakta, nabídne hodně ze zákulisí vzniku písní a navíc nezůstane jen u mluvících hlav Briana Maye a Rogera Taylora, ale díky archivu rozmluví i Freddieho Mercuryho a Johna Deacona, skoro nejde být nespokojen. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Bylo to velmi patetické, ale patos (emotivní apelování na posluchače nebo čtenáře) k této hudbě, a k této skupině zvlášť, rozhodně patří (účast rodičů Briana Maye na koncertu, statečný prožitek nemoci a smrti Freddie Mercuryho,...). Z hudební stránky mi však fúze rockuového rytmu a operních melodií nepřišla moc podnětná. I když se brutálním popovým ušákům (lidový název pro škvora, který údajně leze do uší a působí tam nepříjemnosti) skupiny Queen nelze vyhnout, zní všude, kde se schází větší množství lidí (třeba na sportovních utkáních), je třeba se o to alespoň pokusit. Přestože jejich písničky neposlouchám, znám je skoro všechny, řekl bych ke své škodě. I když musím přiznat: "Another One Bites the Dust" se mi svého času také líbila. ()

Reklama

MJMilan 

všechny recenze uživatele

Naprosto precizní dokument, který dá spíše opravdovým fandům či znalejším skupiny Queen. Spousta věcí řečena přímo z úst hudebních hvězd a tak věrohodnost dokumentu je opravdu vysoká. Brian May je tu pro Vás opravdu na dlani, Roger Taylor se tu projevuje jako celkem tvrďák, Johna Deacona je konečně slyšet a Freddie? Co by byla kapela Queen bez Freddieho? Opravdu život prožitý naplno do posledních dní. ...ještě že tato kapela vznikla. ()

Stegman 

všechny recenze uživatele

Bylo to hezké, bylo toho hodně, ale ne dost. :) Chyběla mi zmínka o Barceloně (Freddieho společném albu s operní zpěvačkou Montserrat Caballe), chyběla mi zmínka o účasti na soundtracích filmů Flash Gordon a Highlander. O klipech a MTV se také zrovna nerozhovořili, což je velké mínus dokumentu vzhledem k tomu, co jejich videa pro celý žánr znamenala. A chybí i další drobnosti, jako například pozadí památného koncertu v Budapešti 1986. Anebo podstatnosti, jako analýza povah a vztahů jednotlivých členů skupiny. Queen si zaslouží důkladnější dokument. ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

Veľmi kvalitný dokument, v  ktorom mi ani moc nevadilo obvyklé urezávanie skladieb po krátkom čase, hoci mi to zvyčajne veľmi vadí. A to z dvoch dôvodov. Jednak to urezávanie bolo spravené veľmi citlivo a profesionálne a jednak pesničky Queen poznám naspamäť odpredu aj odzadu, takže v tomto prípade nepotrebujem dostatočne dlhé hudobné vzorky, aby som si vedel utvoriť obraz. K samotnému dokumentu ešte dodám, že je informačne veľmi hutný, všetky informácie sú k veci, dokument sa netočí zbytočne okolo nejakých nepodstatných somarín. Tým je dokument zrejme najlepší z toho množstva dokumentov o Queen, nevŕta sa zbytočne v súkromí členov skupiny, ale venuje sa podstatným informáciám o skupine, teda predovšetkým hudbe. Snáď len pár drobných vidiek smerom k chýbajúcim informáciám. Najmä to, že niektoré slávne koncerty v dokumente neboli ani spomenuté (Odeon). ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama