Mozek v akci (TV seriál)

National Geographic: Brain Games

Dokumentární

USA, 2011, 30 min (Alternativní: 50 min)

Scénografie:

Jen K. Messer
  • Wheelcrusher

Prostě chápu, že to NENÍ vina mozku (páč jeho skutečná funkce "přijímače" spočívá v něčem úplně jinym), nóbrž zásluha povrchního uvažování a umělý inteligence, jaký nám vtloukaj od dětství do hlav ve škole! Takže nemůžu dát víc pořadu založenym na takovym zásadnim KLAMU. Tyhle vochcávačky nemaj s prospěšnym vývinem nic společnýho (každej génius vychází z naprosto přirozený jasnozřivosti a pokud to nepochopí všichni, žádná evoluce dál nehrozí), ale nevěřte si jen čemu si chtece - jakože dni maj jména, vzdělání znamená moudrost, salátem přátele nezískáš atd;) NatGeo si má hledět zvířat, který nejsou zamidrákovaný takovejma kravinama!(31.8.2014)

Páni, tak viděla jsem jen jeden díl na AFO 2014, ale tak mě to zaujalo, že se musím poohlídnout po dalších. Naprosto fascinující, překvapující a velmi interaktivní na to, že je to už předem natočené a nemůžou to měnit. Naprosto skvělé byly ty roztleskávačky aka vyber si tým, když nevíš, že jeden z nich je vždycky převlečený chlap... Ovšem ten jeden co si vybral samé chlapy na tom bude asi hodně blbě se zrakem:D Nebo s tou nalepenou kartou na čele a jak si jí lidé nevšimli, protože se dívali na jeho ruky. No a ty balony byly bomba. Myslím tím, že když na ploše byly 4 nehýbající se míče a kolem běhaly tečky a když se člověk soustředil jen na jeden míč, po nějaké době ty ostatní zmizely a neviděli jste je.. a jako fakt se to stalo i mě... prostě skvělé.. Asi jdu hned hledat další díly, když jsem si na to teď vzpomněla.(14.5.2014)

Viděl jsem 5 epizod, co jsem tak po světě sehnal a líbilo se mi to. Docela mě překvapilo, že mnoho pokusů, které měly znehodnotit můj bystrý mozeček selhalo. Především se jednalo o kompletní obsah dílů o strachu a o přesvědčování. Naopak pár pokusů mě vyloženě oslnilo. To byl přibližně zbytek. Člověk se tak nějak doví sem tam i nějakou informaci. Je rozhodně na co koukat. 22 minut uteče, jako cikán z práce. Doporučuji.(25.7.2014)

Zaujímavé, no veľká väčšina toho čo prezentujú je všeobecne známa a keď sa k tomu pridá americký populárny štýl rozprávania, stane sa z toho nesmierne pomalé opakovanie toho, čo už človek dávno vie, s výrazným prvkom falošnej udivenosti a pseudo neuveriteľnosti, ktorá zhadzuje celý, inak výborný koncept, a potom sa to stáva neznesiteľne nudným. Možno by sa všetky diely dali vtesnať do jedného oveľa kratšieho dokumentíku a potom by to bola pecka snáď pre všetkých. A možno len nie som cieľová skupina a je to robené pre deti. Ale aj tak, deti netreba podceňovať.(7.6.2014)

Najviac zo všetkého sa mi páčilo, že každá časť začala nejakým kvízom, ktorý diváka dokonale zmätie. Počas epizódy sa to celé vysvetlí, pridá sa zopár ďalších kvízov, k tomu pohľady do ľudského mozgu, nejaké tie skúšky na náhodných okoloidúcich. Potom na scénu ešte príde deception specialist Apollo Robbins a dielo je dokonané (dokonalé). Keďže som fanúšik Derrena Browna a čítal som aj jeho aj Thorsten Havenerovu knihu, kopu z týchto experimentov som už videl a tým pádom ma nijako neoslnili. No keďže si pamätám na to svoje prvýkrát, verím, že nezaujatému divákovi tieto kúsky berú dych. K tomu prvú sériu komentoval Neil Patrick Harris, druhá séria už mala neznámejšieho, ale možno aj lepšieho rozprávača Jasona Silvu. Myslím, že do dĺžky tesne nad 20 minút sa toho nedalo vtesnať viac a NatGeo to opäť zvládol bravúrne.(27.10.2013)