Jógašiten Coin de rue

Yougashiten Koandoru

Patisserie Coin de rue

Japonsko, 2011, 115 min

Mamiko Hirai

Prostý příběh bez nějakého zvratu, jen s poklidností přípravě zákusků vlastní. Herecké výkony nejsou špatné, taktéž ani hudební doprovod. Jen občas to nějak drhne, divně přeskakuje. Pokud se rádi kouknete na sladké a na určitý výsek života několika lidí, tak tenhle film by se vám mohl líbit. Ale raději bych od něj nic neočekávala, kromě chutě na sladké jsem od něj nic moc nedostala. Slabší 3*.(26.4.2012)

Některé japonské filmy možná nerozesmějí člověka na celé kolo, ani z něj nevytlačí potoky slz, ale mají zvláštní moc zahřát člověka u srdce. A tohle je jeden z těchto filmů. Nebyl sice dokonalý (hlavní postava mě například chvílemi hodně rozčilovala svou prostořekostí a arogantností, i když to byl nejspíš záměr), ale získal si mě hlavně svou atmosférou a kamerou, která byla hodně pěkná, snad se dá říct téměř "citlivá". Netřeba dodávat, že jsem po zhlédnutí dostala chuť na nějaký výborný dortík. ~(3,9)~(22.7.2012)

Filmově poněkud zvláštní dílo. Není to ničím, než oslavou cukrářských výrobků, zápletka mi přišla, že se o ni scénář pokouší, jako o něco "mimo". Yuu Aoi se mi herecky líbila (občas). 3,5(30.9.2012)

Filmy z kuchyne mám rád, tentokrát som však dosť sklamaný. Celý príbeh bol až príliš plochý, nenašiel sa v ňom jediný silnejší okamih, jediná výraznejšia scéna. To, čo malo filmu dodať iskru zlyhalo: dráma z minulosti jednej z hlavných postáv bola málo uveriteľná a nechávala chladným, záverečná hostina, ktorá mala byť emotívnym vyvrcholením filmu, bola zas paradoxne jeho najslabšou časťou. Žiadny ďalší Shiawase no kaori sa žiaľ tentoraz nekonal. Jediné, čo ma uspokojílo, bolo herecké obsadenie - Yū Aoi ja môžem v každej podobe a aj s ostatnými hercami (až na tých z hostiny) som bol celkom spokojný. Viac ako 50% si tento film určite nezaslúži.(18.3.2016)