Te shu shen fen

Special ID

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

Čína, 2013, 99 min

• Trustme

I Mistr se utne a šlápne vedle. Divák už odpouští všechny ty nesmysly, propletence mezi postavami a příběh, který kopíruje stále dokola variantu policista/mafie/utajený policista/utajený mafián. Zkrátka za 25 let se toho moc nezměnilo v dějové ose v akčních filmech made in HK/China. Donnieho filmy jsou ovšem vlastně takové porno - přetáčí se jen na to když Donnie tvrdě soupeří. Želbohu zde se fanoušek nedočká ani pořádného vyvrcholení. Souboje jsou kamerově a střihově precizní, ale Donnie až příliš užívá ze svého oblíbeného MMA zápasnické prvky (boj na zemi, hody) , kterých je v asijském filmu škoda a přece jen divák miluje ty jeho super rychlé side kicky a ruční práci pěstí.(11.1.2015)

No moc z toho napichaný nie som. Súboje sú dobré. Zapojenie MMA, ktoré s Donnie naučil je očividné a čiastočne osviežujúce. Osobne som našiel kopec maličkostí odkazujúcich priamo na dej MMA. Na druhej strane týh trochu trpelo kung fu. Ale človek nemôže mať všetko. Hlavný problém filmu j v dialógoch. Keď sa postavy rozprávajú tak to stojí za chuja. Akonáhle sú ticho, robia niečo iné, je to super. A najhoršie je keď sa Donnie baví s tou číňakou. To je vyzerá ako teenegerský ramapitekus. Ale na druhej strane je to veľmi pohľadné číňanka, ktorá očividne má aj natrénované. Akurát na môj vkus až prichudá (prichudá skôr do akcie ako do postele). Celkovo som to prežil bez úhony, ale dve triedy slavbšie ako Kill zone. Občas mi film prišiel ako groteska a strácal môj rešpekt. 3*(23.4.2014)

Donnie prostě umí a i s padesátkou na krku dokazuje, že si dokáže vytřít zadek stále s cca 99% lidské populace, protože to co předvádí je prostě jedním slovem nářez. UltraMegaHustejNářez abych byl přesnej. Film je plnej akce ať už jde o klasické rubačky, honičku v autech spojenou s rubačkou a nebo střílení. Občas sem tam se objeví scéna co Vám vykouzlí úsměv na tváři, ale nenechte se zmást tím, že je tohle akční komedie...to tedy ne-e tohle je čistokrevnej akční film s charismatickým hlavním hrdinou, sexy parťačkou a cool záporákem, který si s donniem na konci filmu solidně dá po tlamě, takže budou oba dva jíst asi měsíc jen tekutou stravu. PS : Vztah syna s mamkou byl parádní tak to má být.(29.9.2014)

,,ZILONG CHENE, NEZAPOMEŇ, ŽE JSEM TĚ POSLAL DO UTAJENÍ, ABYS VYŠETŘOVAL GANGY. TAK TO NEPOSER!…“ /// Film postavenej na Donnie Yenovi. Ani ne tak na herectví, jako spíš (překvapivě?) na bojovým kumštu a propracovaný choreografii. Jinak je tady spousta plkání vo různejch plánech, trocha tý lásky a do toho vobčas rvačka. Pěkná. Bohužel jich není dost, aby vyplnily celej děj, takže se to celkem vomrzí a hlavně v prostředku to nudí. Finále překvapí řežbou při automobilový honičce, která stejně jako vostatní souboje drží film v solidním průměru. Škoda, že se kvůli akci zapomnělo na příběh, kterej trpí i charakterovou slabotou. Aspoň že na tu žlutou Tian Jing se dobře kouká (při akci samozřejmě. Přece by sis nemyslel, že …). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nenechám si šahat na mámu! 2.) Jsem volavka. 3.) Thx za titule ,,LAnGI“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(10.1.2014)

|53%| Tak jsem zkusil něco trochu nového. Donnie Yen určitě natočil spoustu dobrých akčnáků a já jsem ostuda, že mi ty filmy unikaly. Zkusil jsem teda něco novějšího a asi jsem měl začít od jeho starších filmů. Tohle nebylo vůbec špatné, jen mi to prostě moc nesedlo. Nebo také nejsem na tento styl filmů zvyklý, nevím no. Obyčejný průměrný rádoby akčnák, ikdyž tu spíše šlo především o souboje. Děj to má, je celkem dobrý, ničím ale nepřekvapí, žádný zvrat to nemá, prostě obyčejnost. Nejvíc mě překvapilo, že souboje postrádaly nějakou tu drsnost a tak. Bylo to takové dost mírné. Ale natočené souboje byly dobré i choreografie (ne teda nejlepší), ale dalo se na to hezky dívat. Hlavní hrdina se pral dobře a i jeho postava ve filmu byla dobrá, i humorně provedená. Takže i ta humorná či mírně komediální stránka filmu nebyla špatná. Ale prostě doladovat by se dalo snad ve všech směrech. Hudba byla taková normální. Záporáci si můj respekt vůbec nezískali. Nevím, co k tomu mám dále dodávat. Prostě průměrná oddychovka, která neurazí, ale určitá zbytečnost už tu cítit je. Můj názor.(20.11.2014)

• - Do hlavní role se dle původních záměrů tvůrců počítalo s akvizicí čínského herce Jackyho Wu. Ten ale v době předprodukce utrpěl poranění nohy, které si vyžádalo časově náročnou zdravotní rehabilitaci. Ta zapříčinila kolizi s jeho dalším filmem, a tak Jacky od nabídky upustil. Roli naopak hned na poprvé přijal Andy On. (Conspi)

• - S filmem byl spojován i populární čínský herec Wenzhuo Zhao. Ten ale po sérii několika nešťastných výsledků filmové produkce z produkčního týmu vycouval. Po dalším nabádání dokonce odmítl v natáčení pokračovat. Jeho kritický postoj si vyžádal hned dvě tiskové konference, kde se zmiňovaly jak nepatřičné úpravy scénáře bez jeho vlastního vědomí, až k jeho osobní nespokojenosti s lidmi zapojenými v produkčním týmu. (Conspi)

• - Donnie Yen se nezhostil pouze hlavní role, ale byl i jedním z producentů a dělal akční choreografii. (Rominator)