poster

Záblesk slávy

 • USA

  Sparkle

 • Slovensko

  Záblesk slávy

 • Velká Británie

  Sparkle

Drama / Hudební

USA, 2012, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinSTFC
  ***

  Na film jsem se díval jen kvůli Whitney. Bohužel, film jako takový mě absolutně nezaujal a Whitney v něm měla tak žalostně málo scén, že jsem si jí ani pořádně neužil. Čili mé hodnocení nemůže být vyšší, než tři hvězdy. Celý příběh byl tak nějak nezáživný, herecké výkony přehrané. To bude asi tím, že skoro žádná z hlavních hrdinek není herečka. Bohužel, film by u mě bez Whitney zcela propadl. Avšak z úcty a obdivu k ní, film neodsoudím zcela. Celkem mě i zaráří fakt, že Whitney se v podstatě podílela na zfilmování jejíjho vlastního života. Sláva, drogy, hořký konec. Škoda, že takoví lidé jsou slepí sami k sobě, dnes tu s námi mohla Whitney ještě být.(1.2.2014)

 • demovka
  ***

  Nebylo to špatné. Přitažlivé na filmu jsou šaty hlavních hrdinek, písničky a samozřejmě Whitney. Mně osobně se líbilo velké množství tmavých tváří, velkých tmavých očí a hustých vlasů. Všichni chválí Whitney Houston. Je dobře, že tam je a že za sebou nechala takto příjemnou tečku. Dle mě ve filmu vypadala, že její jiskra je pomalu ta tam. Čekala sem, že bude trochu líp hrát. Nebo je to tou jiskrou, nevím. Když se energicky pohybovala po svém domu, věřila jsem ji to. V momentě, když odcházela Sister z domu, ona seděla s pravítkem v zádech a většinu emocí odehrála Carmen Ejogo. Když přišly (matka) do potyčky se Sparkle, už to bylo lepší, myslím její emoce ve tvářích. A na konci už vypadala velice dobře. Myslím, že kladné vyznění její povahy ji (jako herečce) sedělo daleko líp. O Carmen jsem už psala, potřebovala by do filmu trochu víc pigmentu, ale budiž, můžeme si říct, že měly bílého otce. Tika Sumpter byla z nich herecky nejlepší, byla velice přirozená. Mike Epps byl statický a Derek Luke byl vyborný, ale vypadal opravdu jako by mu bylo 18náct. Hned jak to odešlu, podívám se, kolik mu opravu je. Pokud víc, zahrál to tedy opravdu dobře.(2.4.2014)

 • fruitixx
  *****

  Tak první komentář jsem ještě nepsal, tak doufám, že nikoho nesklamu. Ze začátku mi film tak trošku připadal, jako bych se díval na pozadí rodiny Jacksonových, ale podobnost je asi jen zdánlivá, jak se nakonec ukázalo a později jsem se i dočetl. Celý film měl být mimo jiné asi také k dodání síly Whitney Houston, která záhy po natáčení bohužel zemřela na předávkování kokainem. Jinak se ve filmu odehrávají děje, nejen ohledně drog, které jsou v životě neměnné, pokud se rozhodují lidé stejně. Každopádně stojí za to skouknout, nemám co bych vytknul.(2.12.2012)

 • Olík
  **

  Ani ryba ani rak....ani hodnotné hudební drama stylu Ray ani laciná cheerleading komedie. Mám takové tušení, že tvůrcům šlo spíše o první z variant, ale nejsem si zcela jist, zda výsledek naplnil očekávání. Nebo by jsme se taky mohli bavil o labutí písni bohy obdařené Whitney Houston, která si z filmu nezvala pražádné poučení a nebo také o černé můře všech čestných předsedů Ku-klux-klanů státu Missouri. Hádám, že potěší milovníky blahých časů motown records, standardního diváka zřejmě neurazí a náročného bezesporu zklame.....takový chleba s máslem, ale bez salámu.(13.10.2016)

 • Frameline
  ***

  Afro telenovela pro hospodyňky po nedělní mši. Whitney zpívá skvěle, nemá moc co hrát, ale i tak působí přesvědčivě. Herectví Jordin spočívá v koulení očima, ale pěvecky je vynikající. Příběh musel Whitney připomínat vlastní prohry a potíže v soukromí, proto asi film vzala. Nakonec se nedožila ani premiéry. Pro ctitele soulu je tu skvělá hudba, celkem vtipné odkazy na legendární label Motown, ikonu Dianu Ross nebo Marvina Gaye. Všichni afroameričané jsou elegantní, pohlední, finančně zabezpečení a talentovaní, neexistují žádné problémy s bělošskou většinou, která tu koneckonců hraje druhé housle. Nicméně jako vzpomínka na Whitney je to celkem příjemný šálek čaje pro zimní podvečer.(21.1.2014)

 • - Role sestry byla nabídnuta Paule Patton. (spiderpig)

 • - Do role Sparkl Williams byla původně zvažována Raven-Symoné. (spiderpig)

 • - Whitney Houston, která si ve filmu zahrála jednu z hlavních rolí, se premiéry nedožila. Zemřela ve věku 48 let. Samotný film měl symbolizovat její návrat k herectví. (R´Hell)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace