poster

Let balónem

 • Francie

  Le voyage en ballon

 • Slovensko

  Let balónom

Rodinný

Francie, 1960, 85 min

Scénář:

Albert Lamorisse

Střih:

Pierre Gillette

Scénografie:

Pierre-Louis Thévenet
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(3.1.2006)

 • Tsunami_X
  ***

  Další balónový film od Alberta Lamorisseho, který se v češtině jmenuje dosti nečekaně – Let Balónem. Příběh pojednává o jednom postarším vědci, který vymyslí nový pohon pro tento, spíše než dopravní, vyhlídkový prostředek. Díky studenému vzduchu může náš hrdina regulovat výšku a také zatáčet do stran. Bohužel se mu nedostává uznání v jeho oblíbeném klubu, a proto se tedy vydává na cestu po Francii....Snímek se ani nesnaží vytvářet děj nějak uměle. Zápletka je jasná a jednoduchá, je jasné, že musejí přijít nějaké peripetie a šťastný konec a celou dobu se tak můžeme soustředit jen na jednu věc. A tou je pozorování krajiny země galského kohouta. Takový větší zeměpisný dokument, jehož legrační vsuvky už dnešního pohledu nejsou legrační a jediné čím tedy snímek disponuje je pravdivé zobrazování krajiny. Ne že by to utíkalo nějak pomalu, ale ke konci se už člověk přece jenom trochu nudí....Ale nějakou tu poetiku to v sobě má a příjemně si u toho odpočinete...(6.8.2004)

 • anderson
  ***

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 29.9.1968, réžia českého znenia (SpÚZF 1964) = LUDVÍK ŽÁČEK - Kvôli okupácii bola plánovaná premiéra zo dňa 25.8.1968 zrušená. (18.2.2011)(18.2.2011)

 • fragre
  ****

  Nemohu v svém vnímání tohoto filmu oddělit dávný intenzivní zážitek z dětství. Děj je řídký a slouží jen jako stuha na níž jsou navlečeny jednotlivé zážitky. Celý film působí jako stará pohlednice - trochu přibarvený, nostalgický (myslím, že musel působit nostalgicky už v době svého vzniku), ale své kouzlo mající. Když jsem znovu po dlouhých letech viděl monumentální hudbou podbarvenou pasáž s krásnými starými plachetnicemi, která na mne v dětství obvzláště zapůsobila, byl jsem i dojat.(19.4.2019)

 • sator

  Mladý chlapec (Pascal Lamorisse) se vplíží na horkovzdušný balón svého dědečka (André Gille) vynálezce, testující nový pohon balónu a společně cestují vzduchem po Francii.(21.8.2020)

 • Aqualung
  ****

  Vzpomínám s jakousi zvláštní něhou na tenhle film, který jsem viděl v jenom břeclavském kině v šedesátých letech,tedy letech mého dětství.Byl to překrásný romantický film na který vzpomínám dodnes.(9.6.2015)

 • IdaHutt
  ****

  Nevím, jak by na mě snímek působil dneska. Jako malá jsem však tento kouzelný film viděla minimálně třikrát - a od té doby sním o letu balónem, i když trpím hrůzou z výšek. Takže - při respektování historického pohledu - navždy už nezapomenutelný film mého dětství.(20.3.2011)