poster

Sedum (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1990, 29 min

 • flanker.27
  ****

  Je to víc jak dvacet let, co jsem to viděl (a myslel jsem, že to dělal Jan Svěrák), ale pamatuju, že to byla celkem prča. Prokládání reality velkými slovy, Dejdarovo závěrečné "to vám tahle linka stála za to" a vůbec. Snad si to v paměti moc neidealizuju.(23.9.2016)

 • GilEstel
  ***

  Studentský film jako revizorská parodie na Sedm statečných? Proč ne. Co by mě na tom zajímalo víc než film samotný (Který považuji spíš za špatný.), je to, jak vznikal, a jak se tu sešlo tolik známých herců, kteří se v 90. letech vypracovali v hvězdy. Nejlepší je zde jednoznačně Dejdar. Fakt hustej týpek. Bart Simpson s Travoltou v jednom. No a Vašut? To je furt stejná guma jako tenkrát.(30.9.2016)

 • sator
  ****

  Studentská práce Ondřeje Trojana...(3.2.2012)

 • fořtajs
  ****

  Sice je tomu už drahně let a člověk si minulost idealizuje, ale dle útržkovitých vzpomínek to byla bomba - matně si vzpomínám, když Tofi s Vaculíkem přišli pro Čenskýho, aby jim šel pomoct se syčákem Dejdarem, drsně procedil: "Jdu, tady stejně chcíp pes!!!"; a vedle otáčeli čokla nad ohněm... a možná to byl Vašut (ne, ten nad ohněm)(3.2.2012)

 • mira007
  ****

  Jako malej jsem to měl za první akční film v Čechách se spoutou hvězd.(5.11.2014)

 • - Ve scéně po pádu ze střechy jsou vidět pouze kráčející nohy doktora. Roli ztvárnil produkční filmu Vítězslav Kopřiva, zatímco hlas, který říká „Exitus, pošlete pro funebráky“, patří režisérovi Ondrovi Trojanovi. (Vitko)