Djinn

Tim Smythe

Andrew Cohen

Scénografie:

Brentan Harron

To hodnocení hororů tady je fakt ubohý.Čekání na nabušený horor se sice od dob Conjuringu neustále protahuje a drtivá většina kino hororů stojí/či stála za vyliž prdel, díky bohu se občas objeví nějaký dvd kousek, který opravdu potěší.Nenechte se odradit ubohým hodnocením 41%, to mi hlava nebere.Djinn je řemeslně naprosto skvělý, vizuálně chytlavý a prostě celkově to vypadá výborně.Děj má konečně nějaký smysl a námět konečně nevykrádá kdejaký natočený brak.Co můžete považovat za klišé je ztvárnění Djinna, který jasně odkazuje na japonský duchařiny a i lekačky jsou tomu tak uzpůsobený.Ale všechno funguje skvěle, atmosféra hutná a u lekaček se mi asi 3x zastavilo srdce.Nevim, kdy jsem se u hororu bál celou stopáž a zdejší hodnocení je pro mě doslova nepřijatelný.Za sebe můžu jedině doporučit a to kurva věřte, že mám co se týče hororů nakoukáno mnohem víc, než kdejaký zdejší samozvaný hororový (G)NURU!Škoda že konec byl slabší a závěr byl už unylý a předvídatelný, ale za předchozí hodinu a dvacet minut mi nebylo dobře a bál sem se a to se kurva počítá, vy nudaři!!!69%.(14.9.2015)

• kaylin

„Djinn“ je filmem, který v sobě měl potenciál využít zajímavé, neznámé prostředí, ale to je skutečně jen kulisou, kde se odehrává něco, co až moc připomíná japonský duchařský horor, navíc bez jakkoli propracovaného scénáře, prostě jen se snahou trochu diváka vyděsit, což se může a nemusí povést. Tohle je na první pohled dobře zvládnuté řemeslo, ale celkově je to snímek, který nemá čím ohromit.(15.10.2015)

Tak nakoniec sa Tobe Hooper so svetom filmu rozlúčil lepšie, než som čakal a Djinn, jeho posledný film, je oveľa lepší, než predposledný, béčko Márnica. Myslel som, že to bude niečo nesmierne zlé, zmätené a lacné á la Under the Shadow (tiež o džinoch), ale nakoniec sa z toho vykľul solídny, priemerný horor s dosť blbým scenárom (pracovník hotela si nevie spätne prehrať záznam z bezpečnostnej kamery?), ale tiež zaujímavým zlom (kopírujúce niektoré vlastnosti od ázijských duchov, čo je vždy pôsobivé), sympatickými postavami, nekompromisným záverom, niekoľkými príjemne nepríjemne strašidelnými scénami a parádnou výpravou v podobe luxusného mrakodrapu uprostred ničoho, večne ponoreného do hmly, postaveného z najdrahších materiálov, ale na veľmi nesprávnom mieste. Oproti Under the Shadow veľkofilm roka.(5.9.2017)

Film mi strašne pripomínal ženu v čiernom, ale tá je troška iná liga v porovnaní s týmto filmom. Je to predvídateľné, ale niektoré lakačky boli fešné a hlavne boli na správnom mieste. Temná stránka je ok, len toho tu bolo veľa, viac než si príbeh vyžadoval a tak tu bolo viacero rušivých častíc. Najväčšiu chybu by som pripísal spracovaniu, sršal z neho amaterizmus a príbeh bol neoriginálny.(2.2.2016)

• hladass

Tak tohle se Hooperovi hrubě nepovedlo... Osm let člověk čeká, než se legendární režisér odhodlá natočit nový film, v skrytu duše tajně doufá, že to bude stejná pecka, jako prvotina o jisté rodince z Texasu, aby se mu nakonec dostalo naprosto unylého snímku bez kusu pořádné atmosféry, s trestuhodně nevyužitým potenciálem rozestavěného domu a velmi pěkných Arabek... Gore ani nahota se nekoná, digitální triky jsou podprůměrné, silná inspirace japonskými duchařinami umístěná v SAE mi také úplně nesedla... Pointa celého příběhu je prozrazena zhruba v polovině filmu, který pak bez jakékoliv gradace plyne k očekávanému závěru... Za mě obrovské zklamání a dva body dám jen z úcty k režisérovi...(15.7.2016)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)