poster

Masaan

 • Indie

  Masaan

 • Francie

  Masaan

 • Velká Británie

  Fly Away Solo

Drama

Indie / Francie, 2015, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ****

  Varanasi už samo o sebe dokáže vytvoriť pozoruhodné filmové kulisy - a keď sa k tomu pridá zaujímavý osudový príbeh odohrávajúci sa na pozadí ghátov a nešťastných okolností, tak to naozaj stojí za to! Keď sa človek týmito scenériami sám prechádzal, o to väčší má z toho pôžitok. V podstate to boli dva príbehy v jednom prostredí, ale mne osobne sa viac páčila dejová vetva s Deepakom a Shaalou. Všetko bolo rozohrané na klasickú šablónu á la hollywood, až do určitého momentu (kto videl, vie presne ktorý myslím). To bol teda šok! .. Očakával som, kde sa obe línie napokon pretnú, a práve z toho som bol tak trochu sklamaný, rovnako aj zo samotného nevýrazného konca, ktorý ma dosť zamrzel, keďže celý film ma nadmieru bavil.(6.6.2016)

 • Malarkey
  ****

  "Co je život? Rovnováha pěti živlů. Co je smrt? Jejich nesoulad." - Jsem rád, že v Indii se najdou tvůrci, kteří chtějí odvyprávět místní životní příběhy tak, jak je na to divák zvyklý třeba u evropských filmů – realisticky. Bez barevných kudrlinek, příkras, indických tanečků nebo nekonečné tamní veselohudby. Masaan mi, i přesto, chvíli trval, než mi vysloveně sednul. Nicméně nádherné záběry na evidentně hezčí část Indie (bez jediného odpadku v záběru) a závěrečné splynutí dvou, do té doby odlišných, lidských příběhů mi udělalo vysloveně radost. I takový totiž umí být život.(23.3.2016)

 • Martin741
  *****

  Maximalne zaujimavy pohlad do zivota dnesnej indickej hinduistickej spolocnosti. Varanasi - starym kolonialnym nazvom Benares - je fascinujuce, a vlastne ani nema ludskeho zakladatela : mesto vzniklo pred rokom 3 000 pred Kristom, kedy sa v Mezopotamii a Egypte objavilo pismo. Varanasi vzniklo este pred vznikom pisma, cize ma 5 000 - 6 000 rokov. Minimalne. 95 %(31.5.2016)

 • Andrea1717
  ****

  Smutný film o smutných veciach s optimistickým záverom. Príbeh dvoch ľudí, ktorí prežili stratu milovanej osoby, ale kráčajú životom ďalej a svitá im nová nádej. Superrealistický pohľad na život, možno skutočné, možno uskutočniteľné príbehy, realita Indie bez príkras a romantiky, napriek tomu, alebo možno vďaka tomu, veľmi zaujímavý film.(26.5.2017)

 • Ramanam
  ***

  Sledujeme dvě hlavní příběhové linie, které mají mnoho společného, a u nichž dojde k osudovému spojení až na samém závěru. Postavy mě příliš nezasáhly, ačkoliv jejich osudy k tomu přímo vybízely. Je to určitě i tím, jak se celý film až zoufale vleče, a tím již v zárodku potlačuje vskutku zajímavý a velmi lidský námět. Právě díky tomu jsem měl mnohdy pocit, že sleduji přímý přenos a jelikož se tam, až na pár momentů nedělo nic moc zajímavého, tak se dá vytušit, že to nebylo příliš záživné. Asi v tom byl záměr pro přidání té zvláštní atmosféry, která byla jednoznačně cítit, ale tento způsob zpracování si žel musí vybrat i svoji daň. Je zajímavé, že v indických filmech jsou někdy policisté znázorňováni jako naprosto bezmocní a zbyteční panáci bez kapky respektu, a jinde zase jako takřka všemocní tyrani, likvidující jakýkoliv odpor. Společné mají tyto dva různorodé pohledy to, že úplatky berou všichni a jsou ve své práci dost ledabylí. Také velmi často ve službách úplně někoho jiného než práva a spravedlnosti. Jednou za čas se najde nějaký policista, který jde příkladem, což je ale zase spíše kategorie superhrdiny kosícího své nepřátele po desítkách. Netuším, která verze je blíže k pravdě, ale i přesný střed mezi tím nebude žádný med. Navádění k vraždě? Jestli mají opravdu takový zákon, který by se dal ve shodě uplatnit na ukázanou situaci, tak ten papír s příslušným potiskem nemá vyšší cenu než toaletní papír. Další z řady snímků se západní koprodukcí, který až na pár drobností vyzdvihuje negativní stránky života v Indii, proložený navíc takovou plíživou bezmocí, ale na konci jiskřička lepších časů přeskočila. Mám prostě raději šťastnější vize, na ostatní stačí život sám. V hodnocení tak od půlky sváděly boj tři silné hvězdy proti čtyřem slabším. I když kvalitní filmařinu uznávám, tak ty věci, které to celé táhly dolů byly prostě silnější než pozitiva. Tři silné hvězdy jsou dle mého spravedlivé.(11.8.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace